Praca i życie w Danii- jaka jest prawda

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
Praca i życie w Danii- jaka jest prawda

28 lip 2014 21:43

Witam wszystkich:)
Nie bardzo wiem od czego zacząć.....
Mam 43 lata, 4 letniego syna chciałabym normalnie pracować , płacić podatki i żyć.
W Polsce nie jestem w stanie odłożyć jakichkolwiek oszczędności ,nie mówiąc o zabezpieczeniu przyszłości mojemu dziecku.Nie chcę tutaj utyskiwać i użalać się nad sobą. Muszę podjąć decyzję.
Chciałabym zacząć życie w Danii czy mogłabym Was prosić o jakiekolwiek informacje dotyczące pracy, mieszkania i życia w tym kraju.
Za wszelkie informację będę wdzięczna.

pozdrawiam Lila35w
lila35w
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Praca i życie w Danii- jaka jest prawda

02 sie 2014 23:30

Za malo o Tobie wiem aby na to pytanie odpowiedziec. Wszystko zalezy od tego co chcialbys tu robic, jakie masz wyksztalcenie, znajomosc jezykow obcych itp... Plany? Marzenia? :)
moni
Posty:31
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Praca i życie w Danii- jaka jest prawda

20 sie 2014 21:33

Witam uprzejmie.
Zgodzę się z przedmówcą - podane informacje to zbyt mało, by udzielić jakiejkolwiek konkretnej odpowiedzi. Wyjazd na obczyznę to decyzja, która może zaważyć o reszcie życia - szczególnie że wielu przyjezdnych zostaje tu już na stałe. Mam nadzieję, że rozważając tak istotną kwestie oprzesz się na większej ilości informacji, niż tylko to co jest zapisane na forum. Jedyne czym mogę służyć, to podanie kilku ogólników, które w zasadzie można odnieść do dowolnego kraju, w którym zamierzmy żyć i pracować. Skończyły się czasy, gdy obcokrajowca witają z uśmiechem na ustach. Nie chodzi o to, że miejscowi są niesympatyczni, co to, to nie. Mają natomiast pełną świadomość, że każdy nowy przyjezdny to potencjalnie jedno miejsce pracy miej. Większość przybyłych korzysta z pomocy znajdujących się już na miejscu przyjaciół i rodziny. Inni decydują się przyjechać dopiero, gdy pracę załatwią sobie w jednym z polskich biur organizujących wyjazdy "za pracą". Pierwszą barierą jaką można napotkać jest bariera językowa. Niemiecki albo angielski na poziomie co najmniej komunikatywnym to podstawa.
Wszystko jest jednak do zrobienia. Martwi mnie jednak jedna rzecz wspomniana na początku tego wątku - brak oszczędności. Koszty utrzymania są tutaj znacznie wyższe niż w Polsce. Dodatkowo, trzeba liczyć się z tym, że pracy na miejscu można szukać nawet rok. Zorganizowanie lokum też nie przychodzi z dnia na dzień. Decyzję o przeprowadzce warto więc skrupulatnie przemyśleć, szczególnie jeżeli trzeba zadbać nie tylko o siebie ale i o dziecko. Mimo wszystko, jak wielu innych, którzy zdecydowali się na przeprowadzkę tutaj, powiem tak - jeżeli się uda, to cały włożony trud jest tego warty.
Mlody81
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Praca i życie w Danii- jaka jest prawda

09 wrz 2014 22:25

Ogólnie tak jak wszędzie za granicą jest lepiej niż w polsce, to znaczy nie biorę pod uwagę biedniejszy krajów, mam tutaj na myśli np danie, holandie, anglie czy np niemcy ;) ja przyjechałam tutaj z wyższym wykształceniem i nie narzekam, prowadzę swoją działalność ale wydaje mi się że nawet dla zwykłego pracownika jest tutaj o wiele lepiej niż w polsce.
Mój profil społecznościowy - www.lovesexhookup.com/naughtyangel.php
naughtyangel
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości