Odliczenia a Meldunek

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Odliczenia a Meldunek

20 kwie 2016 00:46

Witam serdecznie
Potrzebuję pomocy a dokładnie wyjaśnienia. Aktualnie pracuję od dwóch miesięcy w Danii na kontrkacie 6 miesięcznym. Agencja, która mnie zatrudniła rozpisała mi wszystkie ulgi ale ja chcę pare kwestii wyjaśnić w sprawie odliczeń. Więc przechodząc do sedna czy jeżeli posiadam zółtą kartę z adresem polskim a teraz wynająłem dom w Danii od maja to jeżeli się zamelduję to czy nadal będę mógł odliczać dojazdy do Polski oraz ulgi za wyżywienie i noclegi. Z drugiej strony z tego nowego miejsca zamieszkania w Danii będę miał więcej jak 25 km do pracy to też mogę odliczyć z tego co czytałem. I teraz nie wiem czy warto się medlować czy jednak nie. Ktoś pisał na forum, że jeżeli się zamelduję to dostanę nową żółtą kartę z duńskim adresem i moje centrum interesów będzi w Danii co za tym idzie odliczenia mi przepadną. Nie wiem też czy ta aktualna karta umożliwia mi naukę języka za free. Jeszcze jedno pytanie :) Jeżeli SKAT będzie kontrolował ile razy byłem w Polsce to jako dowód wystaczy np płatność duńską kartą w Polsce. Ja zazwyczaj latam samolotem ale nie wiem czy wtedy tylko biorą koszty biletów pod uwagę czy tak samo jak samochodem za kilometr liczą. Będę wdzięczny za pomoc :)
kamil4
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości