UWAGA!!!Skat zarejestrowal auta z polska rejestracja w VEJLE

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
Re: UWAGA!!!Skat zarejestrowal auta z polska rejestracja w VEJLE

03 lip 2009 21:26

Tutaj nie chodzi rowniez o sam meldunek ale jesli przebywasz w Danii pow. trzech miesiecy tez musisz uregulowac sprawe z autem,poprostu nie mozesz pracowac w Danii pow.186 dni w roku,powyzej tego okresu nie jestes traktowana jak pracownik sezonowy.Po drugie majac stala prace musisz uregolowac tutaj tez swoj pobyt wlasnie przez meldunek.
Struś Pędziwiatr
Posty:130
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: UWAGA!!!Skat zarejestrowal auta z polska rejestracja w VEJLE

03 lip 2009 22:07

A ja akurat nie mam pracy stalej. Mam umowe na rok, a po roku znow dostaje na rok. Nie wiem dlaczego tak, ale takie umowy mi daje pracodawca. Takze nie wiem jak dlugo tutuaj jeszcze bede. Moze rok a moze tylko miesiac..? Tak tez moze byc. Poza tym zalezy mi na meldunku w PL, gdyz tam jezdze czesto i co powiem policji w PL jak mnie zatrzyma i zobaczy, ze mam dowod z polskim adresem a auto zarejestrowane na dunskie blachy. Meldowac sie na miesiac albo na 3 lata? Wiem, ze jest to troche glupie, ale musze przemyslec wszystkie mozliwosci, gdyz nie mam zadnej pewnosci ile tu jeszcze bede mieszkac, ani tez checi by w DK zostac juz na stale. Czy jest mozliwosc meldunku tymczasowego i czy z takim meldunkiem zarejestruja mi auto??
Dodam, ze mam pozwolenie na pobyt wydane przez urzad w Ribe i to pozwolenie jest na 5 lat.
Bluszcz
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: UWAGA!!!Skat zarejestrowal auta z polska rejestracja w VEJLE

03 lip 2009 23:17

Zeby miec meldunek tutaj nie musisz sie wymeldowyywac z polski,poprostu idziesz na komune i sie meldujesz,jeden warunek to to ze musisz miec kontrakt na mieszkanie lub byc wpisana do kontraktu.A jesli hodzi o auta na dunskich tablicach to ja mam takie i smigam nim do polski,o policje w pl.sie nie martw bo jesli jedziesz w miare przepisowo to cie nie zatrzymaja bo nie wiedza de facto kto jedzie czy swoj czy obcy, i nie beda chcieli kompromitacji jezykowej.
Struś Pędziwiatr
Posty:130
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: UWAGA!!!Skat zarejestrowal auta z polska rejestracja w VEJLE

03 lip 2009 23:18

Ale jesli tak np Niemcy pracuja w dani i co 2 tyg na 4 dni jada do domu,
oni nie maja zadnego pozwolenia na pobyt i nie musieli,teraz my tez po 1 maja nie musimy miec pozwolenia na prace ,
Niemcom policja dunska czy tez dunski skat nic nie robi
miroslawk
Posty:32
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: UWAGA!!!Skat zarejestrowal auta z polska rejestracja w VEJLE

03 lip 2009 23:20

Ode mnie zadali pozowlenia na pobyt
miroslawk
Posty:32
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: UWAGA!!!Skat zarejestrowal auta z polska rejestracja w VEJLE

03 lip 2009 23:44

głosno o łapance w tv ,radio i na dunskich stronach-chyba bedzie nie ciekawie
link do artykułu;
http://www.vejleamtsfolkeblad.dk/artike ... eid=127598
souli781
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: UWAGA!!!Skat zarejestrowal auta z polska rejestracja w VEJLE

04 lip 2009 07:46

Nie ma sie co dziwic.Panstwo dunskie szuka pieniedzy.W budzecie Danii zrobila sie dziura,co dla nich jest szokiem bo od kilkudziesieciu lat mieli tyle nadwyzki ze nie wiedzieli co z tym robic.A tu czysta gotowka jezdzi po dunskich ulicach.Wiec sie po nia zaczeli schylac. :D Jezdzenie na PL blachach zaczyna teraz przypominac rosyjska ruletke.To zabawa tylko dla bardzo odwaznych. :D :D :D Ja kupilem auto dunskie i spie teraz spokojnie.Jeden gostek kiedys mi powiedzial ze jadac na PL widzac Politi wogole nie poci sie.Teraz chyba zacznie.

Inny artykul.
http://www.dr.dk/Regioner/Trekanten/Nyh ... 124200.htm
Zurich
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: UWAGA!!!Skat zarejestrowal auta z polska rejestracja w VEJLE

04 lip 2009 19:21

Dokladnie, szukaja pieniedzy bo im zaczyna brakowac z powodu kryzysu. Wzieli sie ostro jak widac, bo to dla nich "latwy pieniadz". Na zdjeciu z linka wyslanego przez souli to jestem ja - rozmawiam z ta babka ze skatu :-)
A co do kontroli policji w PL to jest tak, ze moga zatrzymac nawet jak sie jedzie przepsiowo, bo czesto jezdze o poznej porze, no chyba, ze akurat beda sie bali, ze nie dogadaja sie z kierowca i nie zatrzymaja takiego kogos :-)
Jedyne co dobre to zdjecia z fotoradarow w PL policja moze wyrzucic do kosza :-) nie beda wysylac do DK.
Ja juz pomalu szukam auta, ktore sobie kupie w DK... Nie wiem tylko jak z tym meldunkiem moim no i ubezpieczenie auta...
Bluszcz
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
miroslawk
Posty:32
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: UWAGA!!!Skat zarejestrowal auta z polska rejestracja w VEJLE

06 lip 2009 09:11

Jasne ze polska policja może kontrolować duńskie auto, ktoś chyba kogoś źle zrozumiał ;)

Co to akcji w Vejle to gość dostał kartkę informacyjną że ma w ciągu 14 dni przerejestrować auto. Co dalej zrobi nie wiem.
Awatar użytkownika
edidk
Posty:166
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 439 gości