Czy auta z niemiecka rejestracja w Danii sa pod ochrona?

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
Czy auta z niemiecka rejestracja w Danii sa pod ochrona?

06 lip 2009 00:38

Jestesmy tak samo jak oni w EU.
Czy nas obowiazuja inne przepisy dot. obowiazku rejestracji aut niz niemców? Jesli tak do jest to najzwyklejsza w swiecie dyskriminacja rasowa.
Czy ktos z Was slyszal o lapankach policjii Skata na niemieckie auta?
Co tu jest grane :oops: ?
Slyszalam juz, ze niemieccy koledzy w pracy sie z nas smieja :oops: .
Cos jest napewno nie tak, ale co :?:
Grupa ma sile, w pojedynke nikt nic nie zdziala :!:
Przezyj dzien dzisiejszy tak jakby byl pierwszym dniem w nastepnym etapie twojego zycia.
Awatar użytkownika
solskin
Posty:5
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Czy auta z niemiecka rejestracja w Danii sa pod ochrona?

06 lip 2009 08:12

Sprawdz tablice kolego na ich autach, na 99% są z rejonów przy granicznych więc im wolno. Nikogo jakoś nie spotykam z okolic Monachium czy Berlina. Jak już widze to tylko Flensburg, Hamburg, Kiel i okolice. Więc smiac się mogą bo mają prawo.
Awatar użytkownika
edidk
Posty:166
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Czy auta z niemiecka rejestracja w Danii sa pod ochrona?

06 lip 2009 11:40

eddik czy to oznacza, ze polacy np: ze Szczecina tez maja takie same prawa, jako ze Szczecin jest miastem przygranicznym (takze z Dania) granica jest Morze Baltyckie?
Przezyj dzien dzisiejszy tak jakby byl pierwszym dniem w nastepnym etapie twojego zycia.
Awatar użytkownika
solskin
Posty:5
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
miroslawk
Posty:32
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Czy auta z niemiecka rejestracja w Danii sa pod ochrona?

06 lip 2009 16:15

Ja tez nie mam pobytu czasowego, zoltej karty tylko polska karte EKUZ (niebieska), pracuje od czasu do czasu w Dani (wlasna polska firma) i to NIC nie zmienia z punktu widzenia Skata.
Mam 14 dni na przerejsetrowanie auta, albo opuszczenie z Danii. Sfotografowali auto dokladnie, nawet licznik kilometrów.
Wiec nie bardzo rozumiem jak to tlumaczyc. Polacy to gorsza kategoria czy co?
Czy jest ktos na forum, kto zna dokladnie przepisy?
Przezyj dzien dzisiejszy tak jakby byl pierwszym dniem w nastepnym etapie twojego zycia.
Awatar użytkownika
solskin
Posty:5
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
miroslawk
Posty:32
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Czy auta z niemiecka rejestracja w Danii sa pod ochrona?

06 lip 2009 20:43

Ja nie raz widzialam niemieckie rejestracje z okolic Berlina i oni sobie jezdza ile chca i sie smieja. A przeciez niektorzy Niemcy maja dalej nic Polacy. Ci z poludniowych Niemczech...?? Wiec jest to czysta dyskryminacja narodowosciowa. Nalezaloby to uporzadkowac. Nie wiem czy nie najlepiej byloby zwrocic sie do jakiegos prawnika co zna dobrze prawo unijne i zapytac sie czy takie zabieranie samochodow i takie zmuszanie kogos do meldunku w Danii to jest zgodne z tymi przepisami. Ja np. nie wiem czy bede tu jeszcze miesiac czy moze 4 lata... i co mam zrobic? Kupic tu auto? Przerejestrowac te co mam? OK, ale z polskim adresem. Nie chce meldunku w DK.... chce polski..
Bluszcz
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Czy auta z niemiecka rejestracja w Danii sa pod ochrona?

06 lip 2009 22:17

Po pierwsze mozesz miec dwa meldunki w PL.i tu w Danii ja tak mam i podejzewam ze wiekszosc z nas tu mieszkajacych i praujacych,po drugie niemcy sa zawsze inaczej traktowani w szadzie i maja inne przywileje.Poprostu sa bogatszym sasiadem i dunczycy maja przed nimi polityczno-gospodarczy respect.A tak pozatym niemcy tu nie przyjezdzaja to roboty w polu czy na budowy lub fabryk stac przy tasmie, czesto maja robote w biurach i kontrakty czasowe.Mnie tez na poczatku bolalo to ze musze zmienic auto lub tablice,zmienilem auto, kosztowalo prawie dwie stowy ale mam spokuj i polowe splaci mi skat podwyzszajac tax free.A tak pozatym jakos wszyscy sie nauczyli ze grabki grabia w jedna strone,tzn wszystko do siebie(zwroty z podatkow,diety,zwroty za paliwo i wszystko to co sie da odliczyc), a od siebie wcale,kazdy kraj pilnuje swojej kasy.To jest za maly kraj a za duzo robi tu obcokrajowcow ktorzy wywoza z stad kase,i pozniej maja deficyt.A na ich emerytow i cala gospodarke robia wlasnie ci co placa regularne podatki.
Struś Pędziwiatr
Posty:130
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
miroslawk
Posty:32
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Czy auta z niemiecka rejestracja w Danii sa pod ochrona?

07 lip 2009 16:33

Kupilem auto na raty,place miesiecznie 3200dk na 6 lat,skat podniosl mi kwote wolna od podatku co miesiecznie daje mi wiecej ok.1500dk.Ale mam inne wydatki zwiazane z autem za ktore skat mi nie zwroci tj.podatek drogowy 4.000 tysie rocznie i pelne ubezpieczenie ktore kosztuje mnie ok.9.500 tysia rocznie.
Struś Pędziwiatr
Posty:130
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 443 gości