Studia w Danii

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
Studia w Danii

15 sie 2009 22:23

Witam wszystkich :D
W tym roku mam maturkę i poważnie zastanawiam się nad przyszłością. Pragnę wyjechać z Polski, mało tu jest perspektyw niestety ;) Rozważając możliwość studiowania za granicą, bardzo spodobała mi się Dania. Studia za darmo. Tańsze akademiki dla polaków, ponoć łatwo dostępne stypendia. Tyle, że czytając te wszystkie dogodności, wierzyć mi się trochę nie chce ;)

Łatwo jest się dostać na studia ? Łatwo potem o pracę (nie mówie o Mc'Donaldsie ;)) Życie w Danii jest łatwe/ciężkie ?
Wszelkie informację będą mile widziane :)
kozi
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Studia w Danii

19 sie 2009 09:08

Ja w tym roku wyjechałem ale nic nie słyszałem żeby rozdawali stypendia albo Polacy taniej płacili za akademiki ? Mogę dowiedzieć się skąd to wyczytałeś ? Ja startowałem na AP degree i nie miałem jakiś problemów z dostaniem ( 2 innych kolegów sie nie dostało ). Tu są wszystkie kierunki, które można studiowac po angielsku. http://www.studyindenmark.dk/study-prog ... in-english Po prostu wejdź i sprawdź jakie wymagania ma dana szkoła.
mateuszk10
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Studia w Danii

20 sie 2009 20:31

Zazwyczaj jest konkurs swiadectw i zaleznie od uniwersytetu egzamin z jezyka angielskiego. Wszystkie studia dla krajow uni europejskiej sa bezplatne z tego co wiem. Wykladany jezyk: angielski. Moja dziewczyna dostala sie na studia w tym roku i jutro jedziemy sie zaaklimatyzowac :) studia zaczyna za 2 tygodnie. Ja planuje zlozyc papiery na studia magisterskie (mam juz inzyniera) na ITU w Kopenhadze, oczywiscie bezplatne i bez koniecznosci zdawania jezyka angielskiego. Moja dziewczyne dopuscili do studiow bez egzaminu angielskiego poniewaz mieszkamy w irlandii juz jakis czas i jezyk angielski nie jest zadna bariera. Mysle ze warto zrobic papierek dunski bo wtedy bedziesz w pierwszej lini przy poborze nowych pracownikow. Mysle ze studia w polsce sa bardziej absorbujace ale niestety papier polskiej uczelni nie na wiele sie zdaje w europie. W irlandi i UK studia platne. Mi za przedluzenie do magistra zaproponowali 9tys euro :) takze wybor jest oczywisty. Wysokie PKB, blisko do polski oraz bezplatne studia przewazyly na korzysc danii sposrod reszty krajow Uni Europejskiej w moim przypadku. Mysle ze warto ale jak bedzie zobaczymy :)
ortho
Posty:17
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Studia w Danii

21 sie 2009 09:05

dzięki za odpowiedzi.
@mateuszk10 O stypendiach czy tańszych akademikach, gdzieś znalazłem taką notkę. Interesuję się tym już jakiś czas i dość dużo już stron przejrzałem ;) poszukam.
Po AP Degree można robić Ba (magistra)? Dzięki za stronkę.

@ortho
To ciekawe co mówisz, o konkursie świadectw słyszę pierwszy raz ? Polska Matura ich w ogóle nie interesuje ? Gdzieś tam czytałem, że ważna jest ocena z matematyki na końcowym świadectwie (bez potrzeby zdawania na maturze) oraz egzamin z angielskiego. Papierek duński ? Chodzi Ci o znajomość duńskiego ? Takowej nie mam ;)

Ogółem to prawda o tym indywidualnym podejściu do ucznia, że nauczyciele są super, że ludzie w Danii są mili, uprzejmi itp?
Mieszkanie dla dwóch osób to mniej więcej jaki koszt ? Z pracą w czasie studiów nie ma problemów ?
kozi
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Studia w Danii

25 sie 2009 13:33

No ja przebywam obecnie w danii i moja dziewczyna zaczela wlasnie tu studia... Ogolnie lepiej przyszykuj sobie troche pieniedzy bo najtansze akademiki kosztuja 2600-3000 koron, dodatkowo zycie. Dunczycy uwielbiaja imprezowac i raz po raz beda Cie wyciagac na rozne wypady a tam pieniazki leca :) ksiazki tez nie sa za darmo. Znajomosc angielskiego wystarczy zeby sie tu odnalezc ale zeby znalesc prace to czesto niezbedny jest dunski. Takze proponuje odlozyc 10 tys euro jesli chcesz spokojnie przezyc rok co nie jest malo.
ortho
Posty:17
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Studia w Danii

26 wrz 2009 21:31

witam! mieszkam w Danii juz jakis czas. zastanawiam się nad rozpoczęciem studiów ,jednak jest coś co stoi na przeszkodzie-brak matury. skonczylam liceum ogólnokształcące jednak nie zdawalam matury poniewaz stan w czasie ciazy nie bardzo pozwalal mi sie uczyc niestety. mialam sily jedynie aby ukonczyc szkole. co moge zrobic aby "nadrobic zaleglosci"? prosze o odpowiedz.
cygmistrz
Posty:22
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Studia w Danii

27 wrz 2009 09:38

Zdac dunska lub polska mature....Na podstawie polskiej matury i np Studieproven mozna zaczac studia.
Anna_pige
Posty:36
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:arhus

Re: Studia w Danii

28 wrz 2009 08:53

jesli zdecydowalabym sie na mature w danii, to czego moghe sie po niej spodziewac?? jest podobna do polskiej? do jakiej szkoly musialabym sie zapisac? wystarczy szkola jezykowa czy musialabym do jakiegos liceum? z gory dziekuje
cygmistrz
Posty:22
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Studia w Danii

28 wrz 2009 13:04

Prosze: http://www.vuc.dk
Wybrac miasto i tam do wyboru...Polecam 2 letnie kursy i dokladnie przemyslenie sprawy, bo chemia lub fizyka po dunsku czasem zniecheca do zycia. Nauka najczesciej od godz 8 do 15 lub 18.
Mozna sie ubiegac o SU. Szkola przyjmuje po przedstawieniu DP3, DP2 (czasem) i rozmowie ze studievejleder.

Latwiej jest miec polska mature i zrobic tylko sobie egzamin z jezyka.
Anna_pige
Posty:36
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:arhus

Re: Studia w Danii

28 paź 2009 16:43

Pozwolę sobie odświeżyć nieco wymarły wątek :)
Otóż ostatnio coraz poważniej myślę o studiach w Danii. Jednak interesuje mnie medycyna, a z tego, co mi wiadomo wykładana jest ona tylko po duńsku.
Czy orientuje się ktoś może, czy w Polsce można zdać certyfikat Studieprøven? A jeśli nie w Polsce to może np. w Niemczech?
I czy są jakieś książki przygotowujące do tego egzaminu? Jest to chyba coś podobnego do Ielts, prawda? No i w końcu, czy może ktoś miał podobne doświadczenia i studiuje w tym właśnie języku? Byłabym wdzięczna za każdą odpowiedź :)
MałaMii
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości