Emigracja z rodzina

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
Emigracja z rodzina

07 lip 2010 00:05

Witam

PILNE!! Chcialbym na stale wyemigrowac do Danii wraz z rodzina. Nie wiem czy to jest realne... czego szukac najpierw gdzie najlepiej szukac jakiegos taniego mieszkania a gdzie pracy. Poradzi mi ktos? Prosze o odpowiedz czy nasze ubezpieczenie jest wazne na terenie Danii? Moja zona w listopadzie ma rozwiazanie i chcielibysmy zeby to nastapilo w szpitalu w Danii. Gdzie jest najwieksza szansa na prace. PILNE!!

Dzieki za pomoc.
romankr
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Emigracja z rodzina

07 lip 2010 16:03

Polonia.dk, Emigracja: A czemu akurat chcecie do Dani? Musisz wszystko bardzo starannie zaplanować, wyjazd na stałe z całą rodziną to trudne przedwsięzięcie..masz w Dani jakąś rodzinę lub przyjaciół?
uriel
Posty:68
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Emigracja z rodzina

07 lip 2010 18:10

O to chodzi , ze nie. Nie wiem nawet w co rece wlozyc... Licze na szczescie lub pomoc kogos zyczliwszego od życzliwego... nie kasa jest priorytetem ale samo osiedlenie sie. Nie trzyma mnie w kraju nic i nikt.
Pozdrawiam. Moje gg to 20 60 147
romankr
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Emigracja z rodzina

07 lip 2010 18:52

Bez pracy, bez mieszkania, z zona na utrzymaniu...?

Odradzam.
niamniam
Posty:286
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Emigracja z rodzina

07 lip 2010 22:25

W Danii szanse na znalezienie pracy są dla osób znających przynajmniej w komunikatywnym stopniu język duński, w obecnym czasie kryzysu i przy ilości bezrobotnych nikt prawie nie chce zatrudniać z angielskim czy niemieckim.Próbować można zawsze to oczywiste ale żeby żonę w ciąży w ciemno zabierać :geek:
Awatar użytkownika
marcinpop
Posty:31
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Emigracja z rodzina

08 lip 2010 00:02

romankr
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Emigracja z rodzina

08 lip 2010 13:47

Ja czegos nie rozumiem - dlaczego akurat Dania?
Siedzieliscie przy obiedzie, rzut moneta i wyszlo??

Zgadzam sie jednakowoz z przedmowcami ze w tym momencie wyjazd w ciemno to jak lwu do gardla zagladac.
W szczegolnosci jesli spodziewacie sie dziecka.
Odyn
Posty:155
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Emigracja z rodzina

08 lip 2010 14:17

Wytłumacz swojej małżonce, że może "sobie się upierać, by rodzić w Danii", ale jak tak się uprze, to może wyłożyć $ i zapłacić szpitalowi. Proste.
Nie wiem, w którym jest miesiącu, ale raczej nie macie szans choćby załatwić spraw formalnych. Na same papiery (zakładając, że już miałbyś pracę), czasem się czeka kilka miesięcy.

Pomijam zresztą fakt, a zapewne najważniejszy w tym dziwacznym wątku, że w Danii w tej chwili NIE MA, po prostu NIE MA pracy dla obcych. Dla "tubylców" brakuje !!!
Przyszedł kryzys i "prosperity" się skończyło.
milky
Posty:91
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Emigracja z rodzina

08 lip 2010 17:03

lekko mówiąc to nieodpowiedzialne, nie znajdziesz mieszkania bez pracy czy pobytu a pracy bez pobytu a pobytu bez pracy wszystko się ze sobą wiąże nie można jechać gdzieś w ciemno noo może do mexu, no może się mylę ale jak dla mnie to ze kobita ci się uparła to trochę śmieszne powiedz jej ze ma burze hormonów i to przejdzie ;) bez pracy nie ma nic a prace w ciemno znaleźć jest trudno zależy jakie masz wykształcenie? bo rąk do pracy "fizoli" nie brakuje, jak jesteś lekarzem znajdziesz prace.
buli
Posty:73
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Emigracja z rodzina

10 lip 2010 11:10

Ja również myslę, że w tym okresie jest to jednak ciężkie znaleźć pracę, chyba że jesteś wyjątkowo uzdolniony to dałabym sznse. Jest tu wiele osób, które żyją w Danii długi szmat czasu, a nie mogą znaleźć sobie teraz pracy. Trudno jest nawet o pracę w firmach Polskich zatrudniających na czarno. Ci co mieli pracę przed kryzysem, na stałe trzymają się ich kurczowo bo nie wiadomo co dalej, lub nie chcą ryzykować, także duńczycy więc migracja między stanowiskami też jest niska. Niestety ale wyjazd w czarno i to z żoną w ciąży byłby co najmniej nieodpowiedzialny. Wiadomo, się zdarza i tak, że przyjezdzaja nowi do pracy, ale to z polecenia z zagwarantowanym noclegiem, oni nie mają się co zastanawiać i tylko skorzystać z szansy. Jeśli Ty przyjedziesz gdzie będziecie spali wszyscy?? z mieszkaniem nie jest łatwo w Danii, aby legalnie wynająć mieszkanie trzeba mieć papiery,a na czarno trzeba kogoś znać kto da kontakt. Zastanówcie się.
magjusss
Posty:50
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości