cena zarejestrowania samochodu w Danii jak to zrobic?

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
cena zarejestrowania samochodu w Danii jak to zrobic?

11 sty 2011 20:27

witam chodzi mi o zblizone koszty zarejestrowania polskiego samochodu w Danii oraz po kolei co i jak trzeba zrobic ?
gdzie co zalatwic,
jak obliczyc afgift i jak wplynac na jego wysokosc
gdzie najtaniej ubezpieczyc samochod
jakie papiery do dunskiego urzedu sa potrzebne,
co nalezy zalatwic w Polsce jak chcemy zarejestrowac w Danii samochod
czy pozniej bedzie mozna ponownie zarejestrowac samochod w Polsce
marek505
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: cena zarejestrowania samochodu w Danii jak to zrobic?

11 sty 2011 22:03

Nic nie piszesz co to za samochod?marka,rocznik,jesli chodzi przerejstrowanie to musisz tu zrobic przeglad i tablice to koszt ok.3.000-3.500 tys koron,wycena podatku w sakcie skat wyceni ci go wedle wyposazenia i przebiegu oraz rocznika czyli cena bedzie zblizona do ceny takiego auta jaka jest mniejwiecej u nich tutaj.Sprawdz ile taki samochod jak twoj kosztuje w danii i bedziesz mial rozeznanie ile bedziesz placil podatku,poprostu zaplacisz ta roznice w cenie a sam podatek od uzywanych aut jest ok.63% za nowe 182%.Skat podatek moze ale nie musi rozloczyc ci na raty max na trzy lata i placisz ok.1.75% od kwoty podatku co trzy miechy po trzech latach reszte musisz wplacic jednorazowo.Ubezpieczenie najlepiej jak podzwonisz po ubezpieczalniach bo ceny sa baaaaaardzo rozne,na wysoksc podatku nie masz zabarzdo wplywu bo urzednik ze skata sprawdzi ci stan samochodu z tym co wpiszesz w deklaracji do podatku i lepiej nie kombinowac bo dania to nie polska i jak cos zaciemnisz zeby tylko obnizyc podatek to cie puszcza z torbami.Do przerejestrowania potrzebujesz papiery od auta czyli dowod rejestracyjny i karte pojazdow,po przerejstrowaniu skat wysyla te papiery do polski wraz z tablicami.Czy mozesz pozniej spowrotem zarejestrowac samochod w pl?nie bede odpowiadal bo juz tu byla wojna w tym temacie,wiec lepiej bedzie jak sie sam dowiesz w wydziale komunikacji.Jak nie masz orginalnej ksiazki do tego samochodu a bedziesz chacial go tutaj mimo wszystko sprzedac to dostaniesz duuuuzo mniej anizeli sprzedalbys ze wszystkimi papierami.
Struś Pędziwiatr
Posty:130
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: cena zarejestrowania samochodu w Danii jak to zrobic?

12 sty 2011 11:40

a ja mam takie pytanko odnośnie tematu w jakiej kolejności trzeba to załatwiać bo po zapłaceniu registreringu należy udać się do ubezpieczalni czy najpierw na przegląd? bo doszły mnie dwie sprzeczne sobie kolejności?
karla
Posty:27
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: cena zarejestrowania samochodu w Danii jak to zrobic?

12 sty 2011 20:59

Dzieki za odpowiedz a samochod to:

Bmw e39 520d touring z 2000roku
przebieg 245 000km
diesel 136 koni
niema zadnych wielkich bajerow posiada:

welurowe siedzenia
klime
podzuszki
radio
abs
asc
el. szyby

do samochodu posiadam karte pojazdu byl sprowadzony z Niemiec w 2006roku

jakie sa najpopularniejsze ubezpoieczlnie w danii?


chyba najlepiej bedzie kupic tutaj samochod na dunskich tabulach
marek505
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: cena zarejestrowania samochodu w Danii jak to zrobic?

12 sty 2011 21:23

Witam.
Co do tematu rejestracji samochodu w Dani przywiezionego z Polski mozna pisac i pisac. Zgadzam sie z P. Strusiem co do kwestii iz najlepsze informacje dostaniesz u zrodla. Jak juz nieraz podano inormacje kazdy w Dani jest traktowany indywidualnie. W moim przypadku rejestrowania auta w Dani nie potrzebowalem miec karty pojazdy i nawet nie pytano onia w Skat Billund. Co ciekawe moja przygoda z rejestracja ( kwiecien 2010) wygladala diametralnie inaczej niz znajomych kilka miesiecy pozniej. W moim przypadku samochod z 2009 roku raty kwartalne rozlozono mi na 8 lat ale i podatku mialem ponad 100 tys dkk. i ne ejstem zatrudniony na pelny etat. Sadze wiec ze nie bede zanudzal swoim przypadkiem i doradzalbym kontakt ze skatem.
Acha. Co do ubezpieczenia to tez mialem przeprawe. Wiele towarzystw nie che juz w 100% uwzgledniac znizek z Polski a niektore wrecz nie biora ich pod uwage twierdzac ze Polacy ich kamali co do wysokosci znizek. Jezeli bede obliczac Ci wysokosc ubezpieczenia to pamietaj bierz od nich te wyliczenia i pilnuj jak oka w glowie. W moim przypadku za kazdym razem bylo 5-6 tys wiecej niz w ofercie mimo ze nic sie nie zmienilo w informacjach o samochodzie. Pamietaj ze masz 14 dni na rezygnacje z danego ubezpieczenia jezeli cos nie pasuje ale musisz juz miec innego ubezpieczyciela gdyz auta jak wszedzie musi byc ubezpieczone. Ja mialem przejscie z instytucja o nazwie Centralny .... samochodow w Dani. Kazali mi przeslac polise bo w innym przypadku pilcja zabierze mi tablice. Prawde mowiac mialem wiecej klopotow z ubezpieczeniem niz z samym Skatem. Do skata musisz dostaczyc kwit z ubezpieczalni ze byles i zglosiles auta i ze tzk sie domyslam auto ejst ubezpieczone. Co do ponownej rejestracji auta w Polsce to mozna to zrobic! Dzwonilem do Polski. Wszystkie podane informacje sa moim osobistym przypadkiem i nie pisze ze kazdy tak bedzie mial i nie inaczej.
Pozdrawiam
maryo1977
Posty:40
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: cena zarejestrowania samochodu w Danii jak to zrobic?

12 sty 2011 23:27

Na twoim miejscu sprzedalbym ten smochod w polsce i tutaj cos kupil, poniewaz w pl.on nie ma zbyt duzej wartosci w porownaniu z podatkiem jaki tu za niego zaplacisz(wejdz na strone bilbasen.dk i zobacz ile takie samochody tu kosztuja),po drogie zaplacisz tutaj bardzo duzo za ubezpieczenie a teraz tak jak maryo1977 pisal nie wszystkie ubezpieczalnie honoruja znizki z polski i malo tego sa tez takie ktore wymagaja do ubezpieczenia dunskiego prawa jazdy.Tak wiec dobrze sie zastanow nad przerejstrowaniem tego auta,gadalem z gosciem z dunskiej ubezpieczalni i mowil ze jak sie ubezpiecza pierwszy samchod w danii to zeby zaczac od malej pojemnosci silnika np.do 1.5 1.6 i wyrobic sobie przez pare lat znizki a dopiero pozniej kupic cos wiekszego i mocniejszego.Tak wiec przespij sie z tym tematem i dokonaj rozsadnej decyzji bo rejestracja takiego bmw to jeszcze nie koniec kosztow ale utrzymanie go tutaj to druga strona medalu ze o podatku gron afgift nie wsppomne ktory trzeba placic co pol roku
Struś Pędziwiatr
Posty:130
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: cena zarejestrowania samochodu w Danii jak to zrobic?

12 sty 2011 23:59

moj samochod w danii to koszt 100 000- 120 000dkk

liczac wartosc jego w polsce to jakies 23 000zl jakies 43 000 dkk

afgift mi sie wydaje bedzie max do 70 000dkk obliczalem cos tutaj wpisalem cene nowego 300 000, cene rynkowa 120 000 plus inne bajery i wyszly 2 sumy wieksza 66 000 a mniejsza 53000 ale nie wiem ktora to typowy afgift do zaplacenia?

sumujac moj samochod 43 000 + afgift 66 000 = 109 000 dkk wychodzi podobnie jak bym kupil taki samochod tutaj a tak bym mial moj samochod ktory uzytkuje 2 lata i powiecmy jestem za niego pewny i smialo chcialbym go posiadac jeszcze min 2 lata



obliczanie afgiftu:

http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1826797&vId=0


ale nie wiem gdzie znalezc cene nowego jak oni chca tu zeby podac znalazlem inne z innej daty produkcji itd

obliczenie wartosci samochodu:


http://www.skat.dk/skat.aspx?oId=171&vId=0


dunskie prawo jazdy juz mam bo mi skradziono dokumenty i wyrobilem tutaj w danii dunskie prawojazdy, zolta karte tez posiadam, i umowe na czas nie okreslony.

znizek nie mam wiele bo dotychczasowo w pl korzystam ze znizek ojca bo ja jestem wspolwlascicielem samochodu.

z innej bajki dla zainteresowanych:

W zeszlym roku poslalem o pozwolenie i otrzymalem je na rok czasu pracujac tutaj:

od 2008 roku czasowo 4 miesiace
2009 tez czasowo 10 miesiecy

dopiero od listopada 2009 na stale wiec w grudniu przed swietami poslalem o pozwolenie i dostalem na rok.
Teraz znow poslalem nastepne papiery o pozwolenie ale nie sadze ze mi przedluza na 2011rok. choc mam wielka nadzieje ze przedluza bo niema reguly wedlug ktorej daja te pozwolenia.


Potrafi ktos podac jakie sa ubezpieczalne w danii gdzie dzwonic i pytac o koszty ubezpieczenia??

ile wynosi mniej wiecej gron afgift na rok czasu??
marek505
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: cena zarejestrowania samochodu w Danii jak to zrobic?

13 sty 2011 10:47

mnie najtaniej wyliczył Codan 33 55 55 50 i honoruje zniżki z pl, ale dzwoniłam tez po
GF Forsikring 70 13 80 80 tez honorują zniżki i tryg 70 11 20 20 to są najtańsze jakie znam :)
buli
Posty:73
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: cena zarejestrowania samochodu w Danii jak to zrobic?

13 sty 2011 18:25

Jesli nie posiadasz zadnych znizek z polski to ide w zaklad ze na ubezpieczenie nie wiem czy ci straczy 20 kola na rok mysle ze nawet duzo wiecej,sam gron afgivt za rok za ten samochod moze ci wyjsc 6-8 kola(masa auta i pojemnosc silnika oraz brak filtra czasteczek stalych),samo zaplacenie podatku jest niczym w porownaniu z utrzymaniem takiego auta w danii.Tutaj bmw jezdza tylko bogaci ludzie a nie zwykli smiertelnicy(mam na mysli bmw 3 5 6 itd a nie jakies stare padla z lat 80 czy 90-tych)utrzymanie tego samochodu pochlonie ci majatek ew.naprawy i inne koszty zwiazane z eksploatacja tego bmw.Najwieksze i najbardziej znane ubezpieczalnie to:IF,Top Denmark,GF,Tryg,Codan,Alka,naprawde przeanalizuj swoja decyzje z tym samochodem.
Struś Pędziwiatr
Posty:130
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: cena zarejestrowania samochodu w Danii jak to zrobic?

02 lut 2011 13:22

StrusPedziwiatr: W autach rejestrowanych po lipcu 1997 liczone jest ile samochode przejedzie na litrze a nie od wagi samochodu:
http://www.fdm.dk/biloekonomi/ejerafgift

Czyli jak nawet masz diesla 2.0 ale przejedzie duzo km na litrze to nie zaplacisz tak duzo podatku drogowego. ( mozna sprawdzic na dba.dk ile mniej wiecej kilometrow poszczegolne samochody zrobia na litrze)
tomeek83
Posty:21
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości