POMOCNA DŁOŃ POLAKA RODAKA

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
POMOCNA DŁOŃ POLAKA RODAKA

29 mar 2011 16:28

Witam chciałbym poruszyć temat ludzi którzy wyruszyli za granice i odziwo się im powiodło sami kiedyś szukali pomocy w znalezieniu pracy czy mieszkania zapewne taką pomoc otrzymali wiedzie im sie wspaniale :D tacy ludzie powinni się w jakiś sposób zrewanrzować czyli pomuc komuś kto potrzebuje takiej pomocy.
Czytam posty niektórych ludzi którzy planują wyjechać za wielką wode i zacząć życie od nowa bo w Polsce sie nie udało, myślą i snują plany że w Dani będzie lepiej .
Piszą na różnego rodzaju forum do polaków rodaków o pomoc żeby sie tylko zaczepić na start piszą jakie są warunki w Danii jak z pracą i mieszkaniem czy jest łatwo czy ciężko.
Wymieniają polskie złotówki na duńskie korony i czekają na pozytywną odpowiedz :shock:
W większości takich odpowiedzi otrzymują negatywne odpowiedzi albo zniechęcające do wyjazdu po przeczytaniu takiego czegoś z powrotem pędzą do kantoru i korony wymieniają na złotówki poczym zaczynają Polskie reality w celu poszukiwaniu pracy za polskie marne złotówki.
A wystarczy tylko pokierować takich ludzi co powinni zrobić w pierwszej kolejności na start.
lukasz_dk
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCNA DŁOŃ POLAKA RODAKA

29 mar 2011 18:09

na ktorych to forach tak czytasz ...i dlaczego im nie odpowiadasz.
Nie udzielam sie prywatnie.
varszafiak
Posty:281
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:København

Re: POMOCNA DŁOŃ POLAKA RODAKA

29 mar 2011 18:23

Kiedyś były inne czasy. Zakładam, że piszesz o ludziach którzy wyjechali jakiś czas temu i im się powiodło. Ryzykując wtedy, znając względnie chociaż angielski, można było coś znaleźć. W tej chwili jest diametralnie różna sytuacja. Galopujące bezrobocie, duńczycy szukający pracy przez kommune, albo vikar, kiedyś to było niedopomyślenia. Dzisiaj jest to na porządku dziennym. Nikt nikomu nie broni wyjechać, każdy może spróbować. Ci którzy wg Ciebie zniechęcają, piszą prawdę o aktualnej sytuacji.
Ktosiek
Posty:34
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:København

Re: POMOCNA DŁOŃ POLAKA RODAKA

29 mar 2011 22:29

Masz rację że teraz sytuacja w Danii jest ciężka jeśli chodzi o rynek pracy oraz mieszkania do wynajęcia, pamiętam że jeszcze cztery lata temu ogłoszeń typu wynajmę pokój lub mieszkanie było od groma teraz to tylko widnieje jedno ogłoszenie wynajem pokoji z pracą też było lepiej tylko rzeby mieć prace było trzeba dać w łapke tak jak i teraz jerzeli ktoś ma morzliwość załatwienia pracy to za friko tego nie zrobi .
Cztery lata temu jak byłem w Kopenhadze , spotkałem się z czymś takim że za drobną przysługę każdy chce pare koron czy to będzie podpowiedz gdzie można wynająć taniej mieszkanie czy jeśli chodzi o pracę.
Wiem że nie każdy Polak taki jest ale w większości spotkałem się z takimi przypadkami.
lukasz_dk
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCNA DŁOŃ POLAKA RODAKA

29 mar 2011 23:41

prawda jest niestety taka ze co niektorzy "polacy"
poprostu wykorzystuja innych polakow mieszkajacych juz w Dani...
wykorzystuja nasza naiwnosc,my chcemy im pomóc,wyciagamy do nich dlon...
a oni co robia??oszukuja,okradaja itp.,!
polka21
Posty:14
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCNA DŁOŃ POLAKA RODAKA

29 mar 2011 23:47

Nie wszyscy tacy są ale spotkałem się z większością takich Polaków którzy jak potrzebują pomocy to są w porządku a jak już pomoc otrzymają to się tyłem odwracają .
No ale już taka Polaka natura .
lukasz_dk
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCNA DŁOŃ POLAKA RODAKA

29 mar 2011 23:48

WASNIE O TYM ROWNIEZ MOWIE ZE POLAK JAK COS CHCE TO POTRAFI LADNIE MOWIC,
A JEZELI JUZ TO DOSTANIE TO NAWET NIE POWIE DZIEKUJE I IDZIE W SWOJA STRONE!!
polka21
Posty:14
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCNA DŁOŃ POLAKA RODAKA

29 mar 2011 23:59

Duńczycy też jeszcze kilka lat temu byli bardziej przyjazniej nastawieni do Polaków byli bardziej otwarci i milsi teraz Polak to sie kojarzy ze złodziejem i osobnikiem który bez powodu wszczyna awantury , przez co trudniej jest z wynajęciem mieszkania i podjęciem normalnej legalnej pracy .
Ale też teraz jest trudniej z praca z drugiego powodu , kiedyś więcej było pracy bo duńczykom nie chciało się pracować duńczyk z natury jest powolny i wolniejszy jeśli chodzi o wykonywaną pracę.
Dlatego chętnie przyjmowali Polaków , Litwinów i innych jak Polacy i Litwiny jak to się mówi odbudowali Danie chodzi mi o prace remontowo budowlane zrobili co mieli zrobić to już pojawił się problem co z nimi zrobić jak ich się pozbyć i wtedy po jakimś tam czasie zaczeli robić utrudnienia dla przybyszów ze wschodu
lukasz_dk
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCNA DŁOŃ POLAKA RODAKA

30 mar 2011 00:16

POLAK BEDZIE PRACOWAL NAWET PO 12 GODZIN OD PONIEDZIALKU DO SOBOTY
ZA TA SAMA STAWKE A DUNCZYK PO PIERWSZE W SOBOTE WOGOLE NIE PRZYJDZIE
A W TYGODNIU POZA GODZINAMI NIE ZOSTANIE NO CHYBA,ZE PO WYZSZEJ STAWCE....
OSTATNIO BYLAM W PRACY I PATRZE PRZEZ OKNO A POD DOM PODJECHAL SAMOCHOD I
WYSIADAJA Z NIEGO 4 OSOBY I WSZYSCY IDA DO JEDNEGO MIESZKANIA...I TAK SIE ZASTANAWIAM
ZE TO BARDZO DZIWNE ZE 4 DOROSLYCH FACETOW MIESZKA RAZEM NO ALE SPOJRZALAM
NA TABLICE REJ. A TAM POLSKA I OBOK SLOWACJA TAKZE JUZ WSZYSTKO WIEDZIALAM....
polka21
Posty:14
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCNA DŁOŃ POLAKA RODAKA

30 mar 2011 11:21

W niedziele Polacy też pracują np. prace remontowo wykończeniowe jak widać każdy kto przyjechał do Danii żeby pracować chce zarobić jak najwięcej kasy . Ale jak słysze do jakiego stanu potrafią się ludzie doprowadzić żeby jak najwięcej do Polski koron przywieść to mi się płakać chce , spać w prowizorycznych warunkach jeść byle co i pracować siedem dni w tygodniu.
lukasz_dk
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości