Przeprowadzka do Danii to dobry pomysł?

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
Przeprowadzka do Danii to dobry pomysł?

06 cze 2011 20:43

Witam,
W przeciągu kilku miesięcy chce przeprowadzic sie do Danii, jestem młodym kucharzem i zastanawiam się czy nie będę miał problemu ze znalezieniem pracy, czy ktos ma jakies pojęcie na ten temat jak działa rynek gastronomiczny w Danii. Po za tym chciałbym się dowiedziec czy naprawdę jest taki duży problem ze znalezieniem mieszkania, a po za tym jak wygląda życie w Danii. Jest to dla mnie bardzo ważne, zależy mi na tym żeby wyjechac, Polska mnie zmęczyła a jako kucharz nie moge się tu rozwijac. Pomożecie?
Kondziui
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Przeprowadzka do Danii to dobry pomysł?

07 cze 2011 08:34

Najwazniejszy jest jezyk, bo niestety kuchnia dunska rozni sie od polskiej.
Niedawno zamknieto jedna z restauracji, ktora miala Michelin gwiazde!
Poza tym temat przeprowadzki do Danii i warunki zycia byly wiele razy opisywane na forum.
zajac
Posty:235
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Przeprowadzka do Danii to dobry pomysł?

07 cze 2011 11:59

To oczywiste że kuchnia się różni, akurat o to sie nie martwię gdyż szkolono mnie w nowoczesnej kuchni jeśli można tak powiedziec bo to Polska czyli jakies 20 lat wstecz w porównaniu z zachodem, a co do języka to przeglądałem oferty i w praktycznie każdej wystarczy biegle znac angielski a to nie problem. A zamknięcie restauracji z gwiazdką to dla mnie spory szok, ciekawe jak do tego doszło.
Zajac widze że udzielasz sie na forum mógłbyś podrzucić mi post o życiu w Danii warunkach itp.? ponieważ nie moge znaleźc nic sensownego
Kondziui
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Przeprowadzka do Danii to dobry pomysł?

07 cze 2011 13:16

Spobuj strone http://www.nyidanmark.dk, tam sa informacje takze po polsku. Poszukaj tez na forum.
Noma ( najlepsza restauracja na swiecie) ,tam swego czasu w kuchni pracowal polak !
zajac
Posty:235
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Przeprowadzka do Danii to dobry pomysł?

07 cze 2011 15:52

Socjopatia - zaburzenie osobowości podobne do psychopatii, przejawiające się nierespektowaniem podstawowych norm moralnych oraz wzorców zachowań w społeczeństwie, uwidaczniające się w wyraźnym braku przystosowania do życia w społeczeństwie.
socjopata
Posty:161
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:stolyca

Re: Przeprowadzka do Danii to dobry pomysł?

08 cze 2011 09:43

Nadmienilem Nome, chcac podkreslic, ze o ile jest miejsce dla polaka w takiej restauracji to moze bedzie tez w innych!
Socjopata,naucz sie czytac miedzy liniami!
zajac
Posty:235
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Przeprowadzka do Danii to dobry pomysł?

08 cze 2011 23:55

Dziekuje wam bardzo, co do Nomy to pracował tam Wojciech Modest Amaro, którego miałem przyjemnośc poznac, wspaniała postac i wybitny kucharz wspaniały wzór do naśladowania :). No i Noma była by spełnieniem marzeń gdybym miał możliwosc pracy tam byłbym najszczesliwszym człowiekiem pod słońcem :p
Kondziui
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Przeprowadzka do Danii to dobry pomysł?

18 cze 2011 20:22

Aż miło się takie pozytywne posty czyta :P
milky
Posty:91
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości