PRZENIESIENIE SIĄ RODZINY DO MĘŻA

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
PRZENIESIENIE SIĄ RODZINY DO MĘŻA

10 lut 2013 18:27

WITAM
MOŻE KTOŚ MI Z WAS ODPOWIE MA KILKA PYTAŃ. MÓJ MĄŻ PRACUJE W PEŁNI LEGALNIE W DANI JUŻ OD ROKU , CHCE MNIE I DWOJE DZIECI ŚCIĄGNĄĆ DO SIEBIE NA STAŁE. ALE BOJĘ SIĘ ,ŻE SOBIE NIE PORADZIMY FINANSOWO GDYŻ JESZCZE W POLSCE MAMY ZOBOWIĄZANIA . PROSZĘ O INFO NA TEMAT RODZINNEGO NA DZIECI, CZY KAŻDY MA RODZINNE I JAKA TO JEST KWOTA? RÓWNIEŻ JAK CHODZI O POSZUKIWANIE PRACY , ZNAM ANGIELSKI W STOPNIU PODSTAWOWYM ALE DUŃSKIEGO ZERO, CZY JEST CIĘŻKO Z PEACĄ?. TEŻ SŁYSZAŁAM O ZASIŁKU DLA BEZROBOTNYCH POD WARUNKIEM PODJĘCIA NAUKI JĘZYKA, SŁYSZELIŚĆIE O TYM?? A MOŻE KTŚ PRZECHODZIŁ TAKĄ SAMĄ SYTUACJĘ CO JA I PRZEKAŻE MI JAKIEŚ RADY ?? BĘDE WDZIĘCZNA ZA WSZELKIE INFORMACJĘ :)
monia2417
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: PRZENIESIENIE SIĄ RODZINY DO MĘŻA

10 lut 2013 19:11

W jakim wieku sa dzieci? Wysokość rodzinnego jest uzależniona od wieku dzieci i długości pobytu osoby uprawnionej w tym kraju (Danii) Narazie pobyt na męża, i szkoła. Mąż może wykorzystać twoja kwotę wolna od podatku i w ten sposób będziecie mieć wyższą pensje.
Nie udzielam sie prywatnie.
varszafiak
Posty:281
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:København

Re: PRZENIESIENIE SIĄ RODZINY DO MĘŻA

12 lut 2013 19:26

dziękuje za odp. Córka ma 11 lat a syn 5. Mąż ma kontrakt na czas nieokreślny, a co z tym zasiłkiem ,że płacą pod warunkiem podjęcia nauki języka? Jest coś takiego? a jeszcze jedno pytanko jak chodzi o nauke córki w szkole , szłyszałam o klasie międzynarodowej jest taka ? orientujecie się może w tej sprawie?
monia2417
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Odyn
Posty:155
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: PRZENIESIENIE SIĄ RODZINY DO MĘŻA

13 lut 2013 18:24

Nie udzielam sie prywatnie.
varszafiak
Posty:281
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:København

Re: PRZENIESIENIE SIĄ RODZINY DO MĘŻA

13 lut 2013 21:43

OK. ALE JAK SOBIE DZIECKO PORADZI BEZ JĘZYKA , RZUCONE NA GŁĘBOKĄ WODĘ?? JA WIEM ,ZE WTEDY BĘDZIE ZMUSZONE SIĘ DOGADAĆ I TO NAPEWNO JEJ UŁATWI W NAUCE JĘZYKA ALE NAUKA JEJ WOGLE NIE PÓJDZIE , CZYLI BĘDZIE W PLECY Z KLASĄ W SWOIM ROCZNIKU BO NIE SĄDZE ABY ZALICZYŁA ROK. A PO DRUGIE CZY SZKOŁA JĄ PRZYJMIE ? BO O MAŁEGO (5 LATKA) TO SIĘ NIEMARTWIĘ BO ON NAJSZYBCIEJ ZAŁAPIE Z NAS WSZYSTKICH, A JAK WYGLĄDAJĄ PRZEDSZKOLA I IEL KOSZTUJĄ?? ORIENTUJECIE SIĘ??
PS DZIĘKI ZA INFO Z RODZINNĄ A ODNOŚNIE TEGO ZASIŁKU TO WYCZYTAŁA GDZIEŚ TUTAJ NA FORUM ,ŻE PAŃSTWO DUŃSKIE JAK JESTEŚ NA LEGALU(MELDUNEK I NR.) W DANII TO JEST COŚ TAKIEGO ,ŻE ONI PŁACĄ. ALE JEST WARUNEK PODJĘCIA NAUKI JĘZYKA DLA OBCOKRAJOWCÓW . NIEWIEM JAK TO SIĘ NAZYWA I CZY TO JEST PRAWDA!!
WIADOMO , BĘDE CHCIAŁA PODJĄC PRACĘ ALE NIE ODRAZU PONIEWAŻ TROCHĘ CZASU BĘDE MUSIAŁA POŚWIĘCIĆ DZIECIOM BO TO ONE BĘDĄ NAJWIĘCEJ ZESTRESOWANE:)
DZIĘKI ZA WSZYSTKIE CENNE WSKAZÓWKI NA PEWNO SIĘ PRZYDADZĄ I SĄ MILE WIDZIANE Z WASZEJ STRONY.
monia2417
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: PRZENIESIENIE SIĄ RODZINY DO MĘŻA

14 lut 2013 13:27

1. OK. ALE JAK SOBIE DZIECKO PORADZI BEZ JĘZYKA , RZUCONE NA GŁĘBOKĄ WODĘ?? JA WIEM ,ZE WTEDY BĘDZIE ZMUSZONE SIĘ DOGADAĆ I TO NAPEWNO JEJ UŁATWI W NAUCE JĘZYKA ALE NAUKA JEJ WOGLE NIE PÓJDZIE , CZYLI BĘDZIE W PLECY Z KLASĄ W SWOIM ROCZNIKU BO NIE SĄDZE ABY ZALICZYŁA ROK. A PO DRUGIE CZY SZKOŁA JĄ PRZYJMIE ?

- dzieci sobie roadza z nauka nowego jezyka bardzo szybko. Nie wiem czy istnieja klasy z nauczaniem w j. polskim - bardzo watpie (nauka polskiego jest w niektorych szkolach)
- klase zaliczy poniewaz nie ma tutaj klasycznego znanego nam z PL oceniania. Oczywisce trzeba porozmawiac z dyrekcja szkoly, wyczolic ich na sytuacje i poprosic o wiecej pomocy z przyswajaniem jezyka. W tym celu mozesz poprosic o pomoc tlumacza w komunie, ktora nalezy ci sie nieodplatnie
- szkola musi przyjac
- multinarodowe klasy koncentruja sie na nauce jezyka dunskiego. z doswiadczenia wiem ze w takich przypadkach kuleja inne przedmioty i nastepuje problem z przyszloscia. Wiem ze dzieci z multikals miewaly ograniczone mozliwosci w kwestii wyboru dalszej edukacji czy po prostu duzo wieksze problemy z zaliczaniem na dobrym poziomie testow kwalifikacyjnych


BO O MAŁEGO (5 LATKA) TO SIĘ NIEMARTWIĘ BO ON NAJSZYBCIEJ ZAŁAPIE Z NAS WSZYSTKICH, A JAK WYGLĄDAJĄ PRZEDSZKOLA I IEL KOSZTUJĄ?? ORIENTUJECIE SIĘ??

- jak wygladaja .... sprecyzuj pytanie....
- koszt zalezy od lokalizacji np CPH okolo 2.000 dk ale czesciej napotkalem informacje rzedu 1.200-1.600 dk

PS DZIĘKI ZA INFO Z RODZINNĄ A ODNOŚNIE TEGO ZASIŁKU TO WYCZYTAŁA GDZIEŚ TUTAJ NA FORUM ,ŻE PAŃSTWO DUŃSKIE JAK JESTEŚ NA LEGALU(MELDUNEK I NR.) W DANII TO JEST COŚ TAKIEGO ,ŻE ONI PŁACĄ. ALE JEST WARUNEK PODJĘCIA NAUKI JĘZYKA DLA OBCOKRAJOWCÓW . NIEWIEM JAK TO SIĘ NAZYWA I CZY TO JEST PRAWDA!!

-urzad emigracyjny doplaca do kursow nauki dunskiego. wystarczy zapisasac sie w Sprøgskole i tyle
-nigdy nie slyszalem o wyplacaniu piniedzy za przyjechanie i zalegalizowanie pobytu .... no chyba ze udowodnisz ze musisz emigrowac ze wzgl. politycznych czy cos w tym stylu. niestety....


WIADOMO , BĘDE CHCIAŁA PODJĄC PRACĘ ALE NIE ODRAZU PONIEWAŻ TROCHĘ CZASU BĘDE MUSIAŁA POŚWIĘCIĆ DZIECIOM BO TO ONE BĘDĄ NAJWIĘCEJ ZESTRESOWANE:)

-polecam rozpoczecie pracy jak najszybciej ze wzgl. na wlasny komfort i kontakt z ludzmi i jezykiem
Odyn
Posty:155
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: PRZENIESIENIE SIĄ RODZINY DO MĘŻA

14 lut 2013 15:41

hej
A powiedz mi jaki jest system nauczania w Danii?? są oceny?? Kiedy się rozpoczyna rok szkolny i kiedy się kończy??
ale ,że jest możliwość tłumacza to super , nie wiedziałam również mąż :)) Będziemy mieszkać w okolicy Aalborga mąż ma tam pracę . Jak chodzi o przedszkole tzn. w jakich godzinach urzęduje i pytanie czy mi małego przyjmą bez problemu, czy są zapisy jak w Polsce?? acha i jeszcze jedno czy jest jakieś dofinansowanie do przedszkola ??
Praca ,super by było rozpocząć od razu ale po pierwsze martwię się o dzieci aby je jakoś wspomóc psychicznie i być przy nich w tym gorącym okresie, a po drugie muszę ją znależć a z tym pewnie nie będzie łatwo.
O tej szkole to wiem ,że jak podejmę naukę dziennie języka to wtedy oni opłacają , ale nie płacą mi za to( te info wyczytałam na forum ale z bardzo starą datą).
Jeszcze jedno , mam na mailu papiery aby córkę wysłać do Polskiej szkoły ale tylko w soboty. chodzi o to aby w razie jak nam by się noga podwineła i bym musiała wrócić do Polski z dziecmi ,to ona nie traci roku. Co o tym sądzicie??
Dziękuje za info:)
monia2417
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: PRZENIESIENIE SIĄ RODZINY DO MĘŻA

15 lut 2013 09:54

Odpowiem zgodnie ze swoja wiedza ... wiele rzeczy o ktorych napisalas jeszcze przedemna dlatego prosze innych o poprawienie mnie jesli sie myle

hej
A powiedz mi jaki jest system nauczania w Danii?? są oceny?? Kiedy się rozpoczyna rok szkolny i kiedy się kończy??
- rok szkolny rozpoczyna sie 15 sierpnia konczy z koncem czerwca. Testy zakonczeniowe sa przepustka do dalszych etapow . (tak jak u nas gimnazjalne itp.) Moze ktos z forum zna zasady oceniania na codzien??

Jak chodzi o przedszkole tzn. w jakich godzinach urzęduje i pytanie czy mi małego przyjmą bez problemu, czy są zapisy jak w Polsce?? acha i jeszcze jedno czy jest jakieś dofinansowanie do przedszkola ??

- Ty placisz tylko 25% kosztow - reszte oplaca kommune. Generalnie komune musi zagwarantowac miejsce w przedszkolu. Oczywiscie liczy sie kolejnosc zapisow i nie zawsze laduje sie tam gdzie sie wymarzylo. Nie wiem czy to standard ale mozna znalezc przedszkola otwarte od 6:30 do 17

Praca ,super by było rozpocząć od razu ale po pierwsze martwię się o dzieci aby je jakoś wspomóc psychicznie i być przy nich w tym gorącym okresie, a po drugie muszę ją znależć a z tym pewnie nie będzie łatwo.

-niestety nie jest teraz latwo ... jak mawiaja moi znajomi dla tych co chca pracowac zawsze znajdzie sie praca - nie zawsze zgodna z oczekiwaniami.

O tej szkole to wiem ,że jak podejmę naukę dziennie języka to wtedy oni opłacają , ale nie płacą mi za to( te info wyczytałam na forum ale z bardzo starą datą).

-zgadza sie

Jeszcze jedno , mam na mailu papiery aby córkę wysłać do Polskiej szkoły ale tylko w soboty. chodzi o to aby w razie jak nam by się noga podwineła i bym musiała wrócić do Polski z dziecmi ,to ona nie traci roku. Co o tym sądzicie??

-temat morze ... jesli zakladasz ewentualny powrot to sama sobie odpowiedzialas na pytanie.
- maly nie zapomnie jezyka bedzie sie dalej uczyl - a kazdy jezyk to wielka inwestycja w przyszlosc
- kotakt z rowiesnikami ktorzy maja te same codzienne problemy w DK
- soboty z zyciorysu zarowno dla dziecka jak i Ciebie
- itd, itd
Nie jestem Ci w stanie doradzic . musisz sama przeanalizowac i zdecydowac . przy czym wydaje mi sie ze nigdy nie wadzi sprobowac. Przeciez nikt na sile Was tam nie bedzie pchal.

Pozdro
Odyn
Posty:155
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: PRZENIESIENIE SIĄ RODZINY DO MĘŻA

15 lut 2013 14:29

to nie chodz ,że ja zakładam powrót do PL. ale jest różnie i są różne sytacje w życiu które mogą mnie zmusić do powrotu. Ale zakładam ,że nie wrócę ponieważ tu jest źle. Chce bardzo spróbować innego życia , przezde wszystkim z całą rodziną .
Wnioskuje ,że u was komuna bardzo dużo pomaga ludziom :) Ja też wychodzę z założenia ,że jak sie chce pracować to się pracuje. Czyli jak chodzi o nauczanie w DK. to otrzymałam wiele ciekawych info na ten temat-dziękuje.
a do kiedy trzeba by było dziecki zapisać do szkoły i przedszkola są kjakieś wyznaczone terminy??
monia2417
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 402 gości