wyjazd do Rinkobing i proszę o pomoc

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
wyjazd do Rinkobing i proszę o pomoc

24 mar 2013 15:25

Witam Wszystkich.
Jestem tu Nowy i jestem przed wyjazdem do Rinkobing a praca w Sondervig sprzątanie domków letniskowych. Też mam załatwione mieszkanie kawalerka za 3000 koron + liczniki ,kaucja trzy miesięczna, czy tak jest rzeczywiście ? Jak wygląda większe mieszkanie bo chcę aby żona z dzieckiem też zemną zamieszkała? Mam pracować 37 h tygodniowo legalnie ale bez nadgodzin bo pracodawca nie jest chętny.Czy jest trudno znaleźć drugą dodatkową pracę ? A tak w ogóle to gdzie muszę się rejestrować i przeczytałem że muszę się zameldować i nawet samochód muszę przerejestrować. Czy są tam super markety tak aby tanio się utrzymać?
ssheet
traving
Posty:15
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: wyjazd do Rinkobing i proszę o pomoc

25 mar 2013 17:12

Strasznie obszerny temat.
Chcesz sie przeprowadzic z cala rodzina do Danii? I szukasz rady na internecie? Niepowazne podejscie do zycia.

Najpierw przyjedz sam, zorientuj sie jak tu wyglada zycie, ile zarobisz, ile wydasz, jak z jezykiem. Sprzatanie domków letniskowych to praca tymczsowa. Co bedzie jak sie skonczy? Jakie masz wyksztalcenie? Co potrafisz? Jakie jezyki zna zona? Wieksze miszkanie? A na jaki czynsz cie bedzie stac? Co jak praca sie jesienia skonczy?

Chyba ze chcesz przyjechac na 1 sezon i zabrac zone z dzieckiem na wczasy?

Tanio sie utrzymac? W Danii?

Przyjedz sam, pomieszkaj pól roku zorientuj sie ci i jak.
niamniam
Posty:286
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: wyjazd do Rinkobing i proszę o pomoc

26 mar 2013 21:35

OK.A czy jest normalne gdzie zaczynam pracę w wrześniu a mam już zapłacić kaucję za wynajem mieszkania 9tyś koron?
ssheet
traving
Posty:15
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: wyjazd do Rinkobing i proszę o pomoc

26 mar 2013 22:22

Chyba to nie jest normalne ?!
ssheet
traving
Posty:15
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: wyjazd do Rinkobing i proszę o pomoc

27 mar 2013 01:35

To normalna sprawa w Danii; wynajemca chce byc zabezpieczonym w razie zniszczenia mieszkania czy braku zaplaty czynszu.Gdy sie wyprowadzisz mozesz dostac te pieniadze zpowrotem minus koszta odnowienia (w wypadku jak sie wprowadziles do nowo wymalowanego) czy napraw jezeli beda konieczne.
restore
Posty:84
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: wyjazd do Rinkobing i proszę o pomoc

27 mar 2013 07:24

Rozumiem to ale dlaczego mam płacić teraz jak praca jest od września?
ssheet
traving
Posty:15
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: wyjazd do Rinkobing i proszę o pomoc

27 mar 2013 09:19

Wyglada ze to oszustwo.
Praca od wrzesnia przy sprzataniu domków letniskowych? To juz prawie po sezonie!

Nie powiniennes placic kaucji juz za mieszkanie od wrzesnia.

Cos tu dziwnie pachnie...
niamniam
Posty:286
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: wyjazd do Rinkobing i proszę o pomoc

27 mar 2013 09:58

Właśnie też mi się wydaje że jest coś nie tak.Zapytałem się czy to już nie jest po sezonie a otrzymałem odp że praca jest przez cały rok, a co do tej kaucji to że pracodawca chce mieć zabezpieczenie że się dwa dni przed wyjazdem nie rozmyśle.
Nie wiem co mam robić ?Bo to sporo kasy a ja mam rodzinę zresztą z którą chcę tam wyjechać.A jak znaleźć pracę tam ? Muszę tam być ? A mieszkanie jak szukać na odległość ?
ssheet
traving
Posty:15
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: wyjazd do Rinkobing i proszę o pomoc

27 mar 2013 11:02

No tak, nalezaloby pogooglowac o pracodawcy ale gdy podajasz namiary na niego tutaj, dostanie on natychmiast, nawet jezeli jest oszustem, 50 propozycji od tanszych rodakow :)
Byles juz na miejscu? Ogladnales domki? Spotkales "dobroczyncow"? Gdzie sie dowiedziales o pracy, w Polsce?

W domkach letnich po sezonie ktos sie moze zjawic czasami w weekendy; zalezy czy domki sa atrakcyjne i cieple. Watpie w potrzebe stalego sprzatacza bo lokalna pani Jozia czy Niels na rowerze pod telefonem, moze to szybciutko ogarnac. Byc moze masz sie tez zajac renowacja domkow? Masz juz kontrakt (propozycje)? Polscy posrednicy?

Gdzie masz meszkac? Pracodawca (jezeli to zarzadca domkow, a nie posrednik sprzatania) moze ci udostepnic jeden domek do czasu az cos szybko znajdziesz, we wrzesniu bedzie tam juz pustawo.
restore
Posty:84
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: wyjazd do Rinkobing i proszę o pomoc

27 mar 2013 11:35

Ta osoba jest pośrednikiem i jej mam wpłacić (5400zł) teraz za prace sprzątanie domków letniskowych 120kor za 1h .Praca w Sondervig a meiszkanie w Rinkobing (kawalerka). A mam wyjechać tam z rodziną gdzie dziecko jest niepełnosprawne i chcę uniknąć zrobienia mnie w balona bo pojadę a tam nic nie będzie i co zrobię...
Ostatnio zmieniony 27 mar 2013 12:04 przez traving, łącznie zmieniany 1 raz.
ssheet
traving
Posty:15
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości