kupic sprowadzic samochod

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
kupic sprowadzic samochod

04 lis 2008 13:19

Witam. Mam w planach kupić samochód na duńskich blachach i zarejestrować go w Polsce, ale nie wiem czy mogę NIM wrócić legalnie do Polski?
Chodzi mi o ubezpieczenie itp. wiem, ze w Polsce ma się miesiąc na wykupienie OC od daty kupna samochodu (z tego co pamietam..)?
W moim przypadku prawdopodobnie będę wracał 20 grudnia do Polski, a samochód kupie za parę dni :) Wiec się zastanawiam, czy to nie za długi okres czasu...?
Będę wdzięczny za wszelkie rady :)
GS1123
Posty:5
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kupic sprowadzic samochod

04 lis 2008 13:28

Jesli auto bedzie mialo tablice rejestracyjne i wazne dunskie ubezpieczenie a ty przy sobie prawo jazdy i dowod rejestracyjny auta to mozesz smialo pomykac do Polski 8-)
Nie wiem tylko jaki masz status w DK i czy wolno ci prowadzic dunskie auto za granica ? Czy dowod rejestracyjny bedzie wystawiony na Ciebie czy na dawnego wlasciciela ?
Niech moc bedzie z wami wszystkimi .
Awatar użytkownika
Smieszek
Posty:218
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kupic sprowadzic samochod

04 lis 2008 15:25

Nie wiem jak to jest, ale na mnie na pewno nie będzie zarejestrowany. Pewnie na dawnego właściciela.
Ja mam tutaj pobyt, dopóki mam prace (żółta karta) i polskie prawo jazdy.
Chciałbym legalnie nim jechać do Polski, żeby go zarejestrować.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2008 16:12 przez GS1123, łącznie zmieniany 1 raz.
GS1123
Posty:5
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kupic sprowadzic samochod

04 lis 2008 16:09

Raczej watpliwe zeby sprzedajacy pozwolil Ci pojechac do Polski an swoich tablicach.Kupujac auto w Danii masz max.3 tygodnie aby je przerejestrowac.Mozesz wykupic numery probne i ubezpieczenie w Polsce.
zajac
Posty:235
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: kupic sprowadzic samochod

04 lis 2008 17:53

Od zakupu auta masz 21 dni na przerejestrowanie auta lub zwrocenie tablic .
Jak sie dogadasz z wlascicielem tego nie wiem bo on moze zabrac tablice odrazu lub pozwolic ci jezdzic te 21 dni na jego ubezpieczeniu.
Probnych nomerow celnych w dani nie ma .
Musialbys wykupic zwykle numery probne pojechac do flensburga i tam kupic niemieckie numery celne .To troche skomplikowane i troche kosztuje .
Mozna tez tak jak piosal zajac , wykupic w polsce numery probne.
Skoro masz pobyt legalny w DK ja probowalbym dogadac sie z wlascicielem auta zeby pozwolil ci oddac te numery za kilka dni .(Dunczycy sa nie ufni)
Tak bylo kiedys , nie wiem czy dzisiaj cos sie zmienilo w tej materii. :ugeek:
Niech moc bedzie z wami wszystkimi .
Awatar użytkownika
Smieszek
Posty:218
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości