polski samochod w danii

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
Re: polski samochod w danii

14 mar 2009 21:19

ktorys kolega napisal ze ukradli mu obie tablice ,tak pomyslalem sobie ze moze nie zostaly one skradzione ale zdjela je policja bo wiem ze taka procedure stosuje gdy np; jest cos nie w porzadku ,przeglad albo ubezpieczenie lub auto budzi watpliwosci ,wiele razy widzialem takie samochody bez tablic .nawet moj znajomy padl ofiara .ponoc wykupienie tych tablic kosztuje ok 700kr no i oczywiscie nalezy usunac ewentyalne wady zrobic przeglad lub zaplacic ubezpieczenia.kosztowny interes.policja rzadko tu zatrzymuje auta raczej jada za toba i sprawdzaja twoje auto przez swoj system.
zdanek37
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

15 mar 2009 13:14

W takim przypadku wg mnie możecie autem jeździćbez ograniczeń czasowych po DK...
Tomek2
Posty:27
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

17 mar 2009 06:59

Proszę ludzie nie piszcie takich zeczy idzcie do SKATU jest po polsku ulotka o autach na zagranicznych rejestracjach i wszystko wiadomo ,ze macie 14 dni na przerejstrowanie itp.Pozdrawiam :!:
Awatar użytkownika
pajdus
Posty:6
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
HELLBOY
Posty:17
Rejestracja:01 sty 1970 02:33

Re: polski samochod w danii

17 mar 2009 22:01

Sprawa sie troche skomplikuje jak cie skat ****** bo sam piszesz ze ona(czyli twoja dziewczyna) jest wspolwlascicielem ,czyli jak mniemam ty jestes jego wlascicielem, jesli tak to zobacz sobie co masz napisane w dowodzie rejestracyjnym, wszystkie dane sa na ciebie a ona figuruje w adnotacji urzedowej, czyli jest tylko dopisana w miejscu do tego przeznaczonym w tym dowodzie.I uwierz mi jak trafisz na kumatego pracownika a takich w skacie nie brakuje to masz pozamiatane.Mialem taki sam przypadek ja bylem wlascicielem a moja zona wspolwlascicielem i w skacie ich interesowal wlasciciel a nie pietnastu innych udzialowcow w posidaniu tego auta.No ale nic to jak sie ktos nie przekona sam na sobie to bedzie mial sen spokojny do czasu zlapania przez skat.Jak ktos chce sie dowiedziec doklanie o co cho.z przepisami to w skacie jest tez skarbowka celna i u nich mozna zasiegnac informacji.
Struś Pędziwiatr
Posty:130
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

18 mar 2009 19:55

Już tyle razy bylo to pisane że jeśli pracujesz w dani to nie możesz poruszać się (prowadzić)samochodu po kraju i koniec a to że ty nie jesteś właścicielem lub jesteś współwłascicielem samochodu to ich nie interesuje różnica polega na tym że poprostu nie mogą ci zatrzymać pojazdu (na poczet kary)
slaban
Posty:62
Rejestracja:01 sty 1970 02:33

Re: polski samochod w danii

18 mar 2009 21:13

Amoże jest ktoś kto powiedziałby jakie są koszty rejestracji pojazdu w Danii i czy muszę tu płacić podatek vat do skata jeśli ten pojazd jest nowy i był zakupiony w Polsce.
jak można to krok po kroku jak to załatwic.
pozdrawiam,
Grzegorz
gzregorz_3322
Posty:31
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

19 mar 2009 01:00

bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: polski samochod w danii

19 mar 2009 21:54

Sprawdz na necie ile taki samochod jak twoj kosztuje tu w danii, i ta roznice bedziesz musial doplacic,np ja kupilem peugota 407, w polsce taki jak moj kosztuje ok.45-50 tys tj.mnw. ok 80 tys koron a tutaj dalem 215 tys. koron tak wiec jak widzisz roznca jest znaczna i ta roznice musialbym tu doplacic zeby miec dunskie blaszki.Zeby zarejestrowac auto musisz isc do skata do samochodowki po kwity do wypelnienia, dostaniesz jeden kwit na auto z eksportu gdzie wypelniasz pola z wszystkimi danymi na temat auta tzn.model,rocznik ,przebieg ,wyposazenie itd.i drugi papier na zarejestrowanie auta i tablice,bedziesz musial zrobic jeszcze przeglad, tak pobieznie to wszystko,moim zdaniem gra nie warta swieczki tym bardziej przy nowym aucie.
Struś Pędziwiatr
Posty:130
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

21 mar 2009 18:30

Co do auta nie zarejestrowanego np.na ciebie,mają prawo skonfisować i po opłaceniu kary własciciel odbiera auto,naprawde polecam napewno w skacie jest ta ulotka w jezyku polskim radze poczytac,są tam nr tel i adresy gdzie zalatwic i jak przerejstrowac auto,wszystko ladnie opisane.Koledze skonfiskowali auto niby kolegi.Podaje fakt.Naprawde rozumiem ze my polacy mamy auta ładne ale czy warto ryzykować to tylko od nas zalezy.Mają tkie prawo i trzeba je szanowac :x .
Poprosu powiem tak ja sprzedalem w Polsce auto i kupilem tutaj i naprawde nie ma teraz problemów z policja ale jak kto woli.Pozdrawiam!!!!!
Awatar użytkownika
pajdus
Posty:6
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 442 gości