polski samochod w danii

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
Re: polski samochod w danii

11 cze 2008 17:32

A bedziesz musial cos placic w danii za to ze jezdzisz na polskich blachach...?
lukasz_19
Posty:5
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

11 cze 2008 20:25

nie wiem, dopiero co wysłałem wnosek... samo wysłanie wniosku nie oznacza, że mogę się poruszać autem, chociaż przy spotkaniu z policją mam już jakąś przewagę... nie oznacza to również, że mi pozwolą na korzystanie z auta tutaj, może będę musiał je wywieźć... biorę różne wersje wydarzeń pod uwagę...jak dostanę odpowiedź to na pewno ją umieszę tutaj...
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: polski samochod w danii

12 cze 2008 19:17

W zeszlym roku dostalem pozwolenie z policji i nic mnie to nie kosztowalo. Nie wiem, jak terez bedzie, skoro od stycznia Skat sie tym zajal.
Awatar użytkownika
slaww
Posty:103
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Kopenhaga

Re: polski samochod w danii

13 cze 2008 19:15

jestem bardzo zainteresowany tym tematem ponieważ jeżdżę autkiem na polskich blachach planuję zostać tu na dłużej, ciekawe jak się zakończy ta sprawa czy misio dostanie pozwolenie jazdy na polskich blachach czy też nie????
gzregorz_3322
Posty:31
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

13 cze 2008 20:26

a moze mi ktos powiedziec jak jest z tymi oplatami,jak kupie auto w polsce i bede mial tam zarejestrowane i przyjade do danii to bede musial placic jakies 1,5% z 66% wartosci samochodu...?
lukasz_19
Posty:5
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

14 cze 2008 06:16

W dniu 26 maj wysłałem do SKAT maila z pytaniami dot. jazdy na polskich blachach. Wczoraj mi odpowidzieli, ale ogólnie. Widocznie trzeba im zapłacić te 300DKK , żeby uzyskać dokłane dpowiedzi. No ale do rzeczy.

Napisali mi że:

"Przepisy dotyczące rejestracji w Danii pojazdów zarejestrowanych w innym kraju znajdują się w § 8 - 21 rozporządznia nr 1567 z dnia 20 grudnia 2007r." - jak ktoś chce to te rozporządzenie jest dostępne tu: https://www.retsinformation.dk/Forms/R0 ... ?id=114161

"Zgodnie z § 13 powyższego rozporządzenia, osoba mieszkająca w Danii zobowiązana jest do rejestracji samochodu w Danii."

"Zgodnie z § 20 SKAT może wydać pozwolenie na poruszanie się pojazdem zarejestrowanym w innym kraju, jeżeli pojazd ten głównie używany jest poza granicami Danii. SKAT nie wyda takiego pozwolenia jeżeli pojazd jest używany do celów komercyjnych w Danii."

"Jeżeli właściciel lub użytkownik pojazdu zarejestrowanego w innym raju nie ma swojego miejsca zamieszkania w Danii, może on używać ten pojazd w trakcie czasowego pobytu w Danii np. w związku z wykonywaniem pracy. Jednakże pod warunkiem, że pojazd jest legalnie zarejestrowany w innym kraju i posiada niezbędne, obowiązkowe ubezpieczenie." - moim zdaniem ten przepis dotyczy osób, które mieszkają w Szwecji lub Niemczech i codziennie dojeżdżają do pracy z domu.

Na końcu napisali, że do każdej sprawy (wniosku) podchodzą indywidualnie.


Taka moja uwaga na koniec: lepiej wysłać wniosek do SKAT , dostać odmowną odpowiedż i wywieźć auto do Polski niż zostać zatrzymanym przez policję, dostać mandat i być zmuszonym do zarejestrowania samochodu tutaj. Jeżeli zarejestrujemy tutaj nasze auto z Polski to w 99% przypadków nie sprzedamy go później.
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: polski samochod w danii

14 cze 2008 16:54

też sie zastanawiam nad tym pozwoleniem ale jak to dłużej przemyślałem to nie wiem czy oni tak bardzo egzekwują ten przepis bo jestem tu już prawie dwa lata i chyba już mnie ze kilka razy zatrzymywała policja do kontroli i nic (może dodam jedynie że nie jestem jedynym właścicielem pojazdu) :?:
slaban
Posty:62
Rejestracja:01 sty 1970 02:33

Re: polski samochod w danii

14 cze 2008 17:34

co prawda nie wiem jak to u nich działa, ale od momentu przejęcia tego przez SKAT czytałem gdzieś o zatrzymaniu samochodów na polskich numerach... może trafiłeś na jakiegoś policjanta, któremu było wszystko jedno

co do właściciela pojazdu to tu może być problem... oni nie mogą zmusić Ciebie do przerejestrowania nieswojego samochodu, ale mogą wlepić Ci mandat i mogą kazać wywieźć auto poza Danię... nie wiem czy widziałeś ten wniosek... wypełnia go użytkownik samochodu, a nie właściciel (oczywiście jest tam rubryka na podanie właściciela)
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: polski samochod w danii

14 cze 2008 19:14

zobaczymy teraz zmieniam samochód czyli znowu w rejestrach będe miał czyste konto ;) (poczekam co ciebie misio odpowiedzą a to nie był jeden policjant tylko kilku a moi znajomi mieli podobną sytułacje też nawet o tym pozwoleniu nie wspomnieli)
slaban
Posty:62
Rejestracja:01 sty 1970 02:33

Re: polski samochod w danii

18 cze 2008 21:01

Mam tu swój samochód już 1,5 roku. Zatrzymywała mnie Policja już 5 razy i nie usłyszałem ani jednej informacji odnośnie moich tablic :lol: i czegokolwiek w tym temacie, wiadomo sam nie będe pytał bo wiem jak przepisy wyglądają... Mało tego na moje nieszczęście ukradziono mi tu obie tablice rejestracyjne <auto zarejestrowane w Pl!> miałem przez to sporo problemów ale nikt nic o Tym co skat pisze :D
Awatar użytkownika
manek333
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 436 gości