polski samochod w danii

O wszystkim co nie pasuje do innych kategori. BEZ OGŁOSZEŃ
mondzik
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

27 cze 2008 15:44

Witam,

Temat jest o samochodach, ale ja chcialem zapytac jak wyglada sprawa z motocyklem? Obowiazuja takie same przepisy przy imporcie jak dla samochodow? A moze nie ma jakis dodatkowych oplat (poza ew. przegladem, kosztami rejestracji czy ubezpieczenia)? Przegladalem strone skat, ale informacji na ten temat nie znalalzlem. Przynajmniej w ang wersji bo dunskiego narazie nie znam.

Pozdrawiam.
winod12
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

28 cze 2008 21:17

Niektore jednoslady sa zwolnione z oplaty afgiftu. Nie znam jednak dokladniej regul. Kiedys sie dowiadywalem w Skacie w sprawie rejestracji motocykla. Powiedzieli mi, zeby podjechac z dowodem rej. do motokontor przy Skacie (dla Kbh w Taastrup) i wtedy uzyskac mozna informacje, czy za dany model zycza sobie afgift (oplate) czy nie trzeba go placic.
Awatar użytkownika
slaww
Posty:103
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Kopenhaga

Re: polski samochod w danii

08 lip 2008 23:54

ale cuda !!! ja bardzo czesto jezdze do polski bo mam tam dom i staly meldunek jako polka nie moge jezdzic na obcych blachach ....i teraz tak tu musze przerejstrowac auto bo mam kontrakt na czas nieokreslony i jest ze mna cala rodzina ale ja nie chce tu zostac na stale i nikt mnie do tego...zaden dun nie zmusi!!!! to co za kazdym razem jak przekraczm granice mam zmieniac blachy ...e totka nie wygralam a duny w polsce jezdza na swoich blachach mam takiego sasiada ....
alexis 59
Posty:8
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

20 lip 2008 13:40

Czy skat może nakazać przerejestrowanie samochodu, czy raczej może nakazać opuszczenie granic Danii?
Jak to jest dokładnie z możliwością poruszania się na polskich blachach dłuższy czas?
Słyszałem o możliwości poruszania się tylko gdy jedziesz z Danii do Polski, tam gdzie jesteś zameldowany, bez możliwości poruszania się po Danii (samochód stoji w garażu).
Bartosz
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:33

Re: polski samochod w danii

22 lip 2008 18:39

Skat nie nakaze ani przerejestrowania auta, ani opuszczenia Danii. Skat MOZE (a nie musi) udzielic zgody na uzytkowanie samochodu w Danii (bez ograniczen lub z ograniczeniem np. tylko do wyjazdow do i z Polski). Innymi slowy, nikt nikogo nie wyrzuca personalnie, ale NIE WOLNO uzywac samochodu bez zgody Skatu.

Czyli Skat nakazuje albo przerejestrowac auto, albo usunac je z kraju.

Nie dotyczy to osob przebywajacych turystycznie (nie pracujacych w Danii i nie mieszkajacych powyzej 3 miesiecy). Praktycznie - podjecie legalnej pracy, posiadanie CPR i meldunku (poza hotelami) rozstrzyga w tej kwestii.
Awatar użytkownika
slaww
Posty:103
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Kopenhaga

Re: polski samochod w danii

25 lip 2008 09:52

Witam no ja mialem ten sam problem. W koncu po paru miesiacach szukania i zastanawiania sie kupilem auto w Danii na dunskich bialych blachach. Nawet jakby mi sie kiedys zachcialo wracac do polski to auto wyrejestruje w danii a Skat zwroci mi troche kasy i tyle ( z tego co wiem to 20% wartosci samochodu wedlug Saktowskiego taryfikatora). Jak sie dobrze poszuka i potarguje to mozna dobre auto kupic nawet w Danii. Jak na razie nie wybieram sie do polski wiec decyzja byla o tyle latwiejsza. Poza tym bez problemu bank dal mi mala pozyczke, zwykla konsumpcyjna. Jesli ktos bedzie bral pozyczke w banku wylacznie na zakup samochodu to niech sie zastanowi bo bedzie musial doplacic sporo kasy - autokasko i cos tam jeszcze. Ja wolalem wzaisc zwykly konsumpcyjny kredyt wprawdzie nieco wiecej oprocentowany ale nie musze placic za dodatkowe rzeczy. Teraz bede przynajmniej jezdzil bez stresowo ze ktos mnie zapyta o polskie blachy. W sumie to sie troche dunczykom nie dziwie. Przyjedzie cudzoziemiec i nie placac podatkow jezdzi po dunskich drogach a dunczyk musi placic. Mialem do wyboru albo kupic w polsce auto za 30 tys zl lub w danii za rownowartosc koron. Wiadomo w polsce kupilbym cos nieco lepszego ale coz. Jak ktos planuje dlugi pobyt w Danii oraz dobre stosunki z dunczykami to polecam dunskie blachy.
Ostatnio slyszalem za przy okazji kontroli Skatu w jednej z firm skontrolowali samochod na polskich blachach jednego z polakow, ktory pracowal w tej firmie. Jezdzil juz dluzszy czas na polskich blachach a umowe o prace mial na czas nieokreslony. Z tego co wiem to sporo kasy musial zaplacic. Zwolnil sie i wrocil do polski. Jaki bedzie final tej sprawy nie wiem. A zrobili to tak - najpierw pracownicy Skatu wypytali o samochod na polskich blachach miejscowych pracownikow jak dlugo jezdzi itp
P.S. Jakbyscie kupowali tutaj w danii uzywane auto to polecam kupno u jakiegos duzego dilera. Diler czesto daje 3 miesiace lub pol roku gwarancji na auto. Ja dostalem pol roku gwarancji na wszystko. No i targujcie sie w koncu chodzi o Wasza kase he he he
Pozdrawiam
rufuz
Posty:43
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

06 sie 2008 17:02

Czy ktoś wie jak to jest z polskim przedsiebiorcą prowadzącym dziąłalność na terenie Danii.Czy może sie poruszać autem na polskich numerach i jak długo?Dodam że właściciel firmy ma dom w Danii i mieszka tu z całą rodziną od 3 lat.Według mnie sprawę może rozwiązać zrezygnowanie z duńskiego adresu tylko co z domem czy nadal może być jego właścicielem?
Urszula
Posty:21
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: polski samochod w danii

06 sie 2008 17:59

Niestety nie może... SKAT nie wyda pozwolenia na poruszanie się na polskich numerach rejestracyjnych jeżeli samochód jest używany komercyjnie... samochód powinien w ciągu 14 dni od sprowadzenia do Danii być przerejestrowany

P.S. Jutro jadę do CRM gdyż czekam już 1,5 miesiąca na odpowiedź czy mogę jeżdzić na polskich numerach czy nie.
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: polski samochod w danii

06 sie 2008 19:26

Ale jak właściciel firmy nie posiada duńskiego adresu to sprawa powinna być prosta.Tutaj wykonuje usługe a wszystkie podatki płaci w Polsce.A tak na marginesie to zanim skat odpowie na złożony wniosek usługa bedzie już wykonana a auto w Polsce.Nie mam pojęcia jak ten Urząd podejść żeby mi odpowiedzieli na pytania zaczną odpowiadać paragrafami i tyle sie dowiem.
Urszula
Posty:21
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości