Ważne! !!! Ostrzegam !!!!

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Re: Ważne! !!! Ostrzegam !!!!

27 maja 2009 03:48

bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: Ważne! !!! Ostrzegam !!!!

27 maja 2009 15:55

Mocno sie zadumalam czytajac ten watek - bywa roznie - sa tzw."pracodawcy",ktorzy wyzyskuja ludzi - chociaz czasem to sa pozory - wielu pracownikow nie potrafi efektywnie pracowac - wiem z doswiadczenia,moze mamy poprostu pecha-jak umawiamy sie na prace to kazdy potrafi "wszystko"-w praktyce same problemy-tempo jak za komuny-przy wykonczeniu domu pracuje dwoch "fachowcow" od listopada-tylko tynki.regipsy,glazura,wstawianie drzwi.Zadnych instalacji,wylewania betonu,dach zrobiony i ocieplony,okna wstawione,wodne instalacje podlaczone,ogrzewanie takze-konca nie widac a pisza sobie po 10 godzin dziennie.Zagladam raz ,drugi o 9-tej,niema nikogo,potem o 17-tej niema nikogo,przerwa zawsze ustalona od 12 do 13-tej-oszukuja-nikt nie ma czasu stac nad nimi.Do Polski moim samochodem raz na miesiac-nawet nie zatankowali.Stawki nie maja rekordowej bo osoba prywatna nie moze wrzucic w koszta ich wynagrodzenia.Maja do reki 70 koron za kazda godzine ale tez za darmo mieszkanie 2 pokojowe,wyposazone,z lazienka,tv.itd.Niby tanio ale ile mnie to juz przez 6 miesiecy kosztowalo,a gdzie koniec-czuje sie bezradna-skonczyc trzeba ale gdyby to byli fachowcy nie zajelo by to wiecej niz 3 miesiace-tak ze nie zawsze tani pracownik jest tani.Kazdy medal mna 2 strony.
BBB
Posty:52
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ważne! !!! Ostrzegam !!!!

28 maja 2009 19:43

Może i tak czasem bywa ale to nie oznacza że wszyscy pracownicy z Polski tacy są. Ja też pracodawców nie wrzucam do jednego wora, są i uczciwi. Niestety uczciwość to nie jest domena panów K. Chciałem poprostu zarobić adekwatnie do wykonanej pracy, ale u nich się nie dało. Kilka lat pracowałem i w Austrii i w Danii no i oczywiście w Polsce nie zawsze było różowo bo warunki pracy i noclegu bywały różne ale nie narzekałem. Ale pracować za grosze ( w moim przypadku za darmo) nie chce.
BBB warunki jakie oferujesz swoim pracownikiem są ok, szkoda że trafiłaś akurat na takich "fachowców".
mirek_gliwice
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ważne! !!! Ostrzegam !!!!

25 cze 2009 19:48

Zbynio boijisz się czegoś???
art1
Posty:16
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ważne! !!! Ostrzegam !!!!

05 lip 2009 21:29

Ja rownierz bylam na rozmowie w tej firmie. Dwa razy bylam na rozmowie po 2. razu dostalam prace a po godz. zadzwonil ze jednak nie wiedza czy bende im potrzebna.
Taka firma dlugo juz nie bendzie na rynku pracy w dk........pierw sie nazywali perfekt holding.
Tomsis29
Posty:18
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ważne! !!! Ostrzegam !!!!

26 lip 2009 15:29

Witam,
śmieszne rzeczy tu niekturzy wypisują. Uważam, że każdą nieuczciwość trzeba niszczyć. Mój tata pracował w Dani dwa lata zanim cokolwiek się zmieniło, a mianowicie jego pracodawca(Duńczyk) wszystko robił za tatę tzn. sprawy papierkowe. Sam zakładał konto załatwiał pozwolenia. Oczywiście kontrakt też podpisali, ale z tym, żę tata pracując ciągle u tego Duńczyka (na terenie jego gospodarstwa) nie miał pojęcia, że ma płacone tylko za połowe wyrobionych godzin, tym bardziej, że tata człowiek już nie młody, nie zna żadnego języka, nie doszukiwał się żadnego oszustwa. Dopiero jak ja dołączyłam do niego to wszystko wyszło, całą sprawę zgłosiliśmy do związku zawodowego i skończyło się szczęśliwie. Bardzo nam pomógł inny Duńczyk, przesympatyczny człowiek. Także nie należy się czaić i bać niczego, bo w każdej instytucji, o ile się nie mylę, mają obowiązek zapewnić tłumacza. Trzeba walczyć o swoje i nie mierzy się każdego jedną miara.Powodzenia
martunia1008
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ważne! !!! Ostrzegam !!!!

25 lis 2009 22:27

tak jest pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Szlag mnie trafia jak czytam takie info. Cholera potwierdza sie powiedzenie ze "polak polaka najłatwiej oszuka". Tak jest nie tylko w Danii. Zobaczcie na inne nacje, czy tez tak jest. Pamiętam jeszcze jak byłem w Anglii parę lat temu i tam na przykład Pakistańczycy to jeden za drugiego w ogień by skoczył. a Polacy oszukują pracowników kradną na stacjach benzynowych (mojej dziewczynie skradli pare tys koron).
Jakby co to walcie do Skatu śmiało nie ma sie co bać, ja biegam co jakis czas i pytam ich o rożne sprawy. Jak nie znacie języka to poproście kogoś kto zna choć trochę lub w skrajnym przypadku piszcie po polsku tłumaczcie przez Google i wysyłajcie maile do związków Skatu, Politi. Nie możemy sie dawać kopać po tyłkach.
A tak na marginesie to najbardziej ubolewam nad tym ze Polscy nie maja w Danii jeszcze swojej oficjalnej organizacji. Gdybyśmy mieli taka organizacje wtedy, wprawdzie nie wielki, ale moglibyśmy w niektórych sytuacjach wywierać nacisk na rożne organizacje. Myślę ze jakby sie zwrócić do Ambasady polskiej w Danii to na pewno pomogli by w działalności.
Pomyślcie o tym jest nas w Danii tysiące gdyby choć zrzeszyło się nas tysiąc w skali całej Danii to byłby juz ogromny sukces.

Pozdrawiam
rufuz
Posty:43
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ważne! !!! Ostrzegam !!!!

20 sty 2010 18:11

Prze pracowałem w Danii łącznie 3 lata.U większości pracodawców było ok. ,dodam tylko że byli to pracodawcy ,obywatele i rodowici Duńczycy.Problem zaczął się kiedy w sierpniu firma w której pracowałem ogłosiła bankructwo.Zaległą wypłatę wypłaciło LG ale nie wypłacili świadczeń SH i Feriepenge ,które też nam się należały.Zgłosiliśmy się do komuny o pomoc ponieważ z dnia na dzień zostaliśmy bez środków do życia (byliśmy zameldowani, prawo do pobytu i pracy, cpr ,wszystkie świadczenia).Skierowano nas do jobcenter ,tam mieli pomóc nam znaleźć pracę.No i znaleźli -pracę "praktykę".Przez miesiąc czasu odwaliliśmy u gościa kawał dobrej roboty (adaptacja poddasza z dociepleniem i rigipsami ,demolka i sprzątanie starej świniarni,wzmacnianie fundamentów wylewkami z betony reperacje tynków i można by jeszcze długo wymieniać,wszystko profesjonalnie i zgodnie z duńską technologią).Po miesiącu okazało się że ,pomoc finansowa z komuny nam się nie należy a nowy pracodawca nie zamierza płacić za praktykę.Przestał się pokazywać na budowie.Zawinęliśmy manatki i wróciliśmy do ojczyzny-matki.Problem w tym ,że straciliśmy 3 miesiące ,zostaliśmy ewidentnie wykorzystani,wszystkie oszczędności straciliśmy na mieszkanie ,jedzenie i dojazdy do pracy którą łaskawie załatwiła nam komuna.Nikt -kolega z Danii ze znajomością duńskiego,ani nawet Pani prawnik z całym szacunkiem,nie potrafiła nam pomóc wy egzekwować cokolwiek.Dlatego moi mili nie do końca można ufać w Danii nawet takim instytucjom, a co mówić o potencjalnych pracodawcach ,nie wspominając o rodakach.

Pozdrawiam i życzę miłego pobytu w Danii.
wu-du
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ważne! !!! Ostrzegam !!!!

02 kwie 2010 15:49

WITAM.ZOSTAŁEM ŚCIĄGNIĘTY W LUTYM DO DANII PRZEZ FIRMĘ "OPEN 4 YOU" KTÓRĄ PROWADZI MAŁŻEŃSTWO MONIKA WOŹNIAK I PIOTR KULISZ.JESZCZE W OPLSCE ZAPWNIALI MNIE O MIESZKANIU,WYŻYWIENIU I PRACY.FAKT, PRZEZ PIERWSZY MIESIĄC MIAŁEM PRACE I ZAPEWNIANE WRUNKI,ALE PO MIESIĄCU SIE SKOŃCZYŁO.SPROWADZILI TEŻ W MIĘDZYCZASIE MOJĄ NARZYCZONĄ NA SPRZĄTANIE,KTÓREGO W RZECZYWISTOŚCI NIGDY NIE BYŁO.PRZEZ 3TYG.NARZYCZONA SIEDZIAŁA U NICH W DOMU OPIEKUJĄC SIĘ ICH CÓRKĄ,I SPRZĄTAJĄC ,A TAKŻE ROBIĄC ZA TŁUMACZA,GDYŻ NIE ZNAJĄ ŻADNEGO JĘZYKA.W TEJ SYTUACJI ZACZĘLIŚMY SZUKAĆ PRACY NA WŁASNĄ REKĘ .GDY SIĘ OKAZAŁO ŻE KTOŚ ODPOWIEDZIAŁ NAM NA OGŁOSZENIE I POJECHALIŚMY DO PRACY,TO PO POWROCIE ZOSTALIŚMY O 21 WYRZUCENI Z DOMU.SĄ TO FAŁSZYWI I NIEUCZCIWI LUDZIE KTÓRZY NAJPRAWDOPODOBNIEJ CHCIELIBY MIEĆ DARMOWĄ OPIEKUNKĘ I SPRZĄTACZKĘ I DODATKOWY SAMOCHÓD,GDYŻ KORZYSTALI Z NASZEGO AUTA JAK ZE SWOJEGO.UWAŻAJCIE NA NICH ,ONI DUŻO OBIECUJĄ ALE Z NICZEGO SIE NIE WYWIĄZUJĄ!!!
zygab77
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ważne! !!! Ostrzegam !!!!

02 kwie 2010 20:29

To zaraz trzeba było zgłosić się na policję.. Oni od razu by zareagowali, niema co się czaić z takimi sprawami :o
jeni
Posty:47
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości