Feriepenge

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Re: Najswiezsza informacja o feriepenge - Wazne!!

24 wrz 2008 21:51

jak podpisywalam kontrakt to on mowil ze "nie placi feriepenge"
tak dokladnie brzmialy jego slowa
moj znajomy (dunczyk)mowil ze tak nie moze byc ze on musi wyplacic
ale co ja mam mu powiedziec??
za 2007 rok wyplacil a dlaczego to nie wiem odrazu powiedzial ze za ten rok 2007 dostane feriepenge
no i dostalam ale troche mnie gryzie ze czlowiek tu tyra i jescze ci zabiora co twoje
ja sie nie orientuje czy to on placi z wlasnej kieszeni te pieniadze czy ktos inny
rikke
Posty:9
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Najswiezsza informacja o feriepenge - Wazne!!

24 wrz 2008 22:17

Za 2006 naleza Ci sie pieniadze. Nie tracac mozliwosci pracy, powiedz mu - uprzejmie :twisted: , ze bedziesz musiala porozmawiac ze zwiazkami. Ale nie mów mu nic o tym czy do nich nalezysz czy nie. Samo slowo "zwiazki" ich deprymuje :)

To znaczy tez, ze on sam Ci wyplaca, a nie fundusz Feriepenge.
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Najswiezsza informacja o feriepenge - Wazne!!

24 wrz 2008 22:20

dzieki za pomoc
bede myslec o tym ale tu jest taki ksiegowy ze on wszytsko trzyma w reku i ciezko bedzie raczej cokowliek zrobic
moj blad ze wtedy nic nie powiedzialam jak podpisywalam kontrakt
ale teraz bede ostrozniejsza
rikke
Posty:9
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
muir86
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: jak odzyskać feriepenge, bez rejestracji w komunie?

10 paź 2008 15:40

witam mam ten sam problem...gdzie trzeba wyslac takowe pismo z adresem konta itd, i jeli moznaby prosic to prosze o tresc tego tekstu wyjezdam z Danii za 4 dni a chcialbym miec to zalatwione...Dziekuje serdecznie z gory za pomoc !!
arwydas
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

feriekonto

13 paź 2008 12:24

Firma, w ktorej pracuje pieniadze urlopowe (feriepenge) trzyma na swoim koncie, byc moze specjalnym. Czy w momencie zmiany pracodawcy mozna te pieniadze przeniesc na swoje feriekonto. Moze ktos spotkal sie z podobnym problemem, moze sa jakies specjalne formularze. Z gory dziekuje za informacje.
Grzegorz
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: feriekonto

14 paź 2008 13:56

Mozesz po prostu poprosic pracodawce, aby Ci juz teraz wyplacil pieniadze, bo np. chcesz miec urlop zanim zaczniesz prace w innej firmie. Lub poczekac do maja 2009 i dostac wyplate na miesiac przed urlopem. Urlopy w Danii licza od 1 maja do 1 maja nastepnego roku.

Ale proponowalabym Ci odebrac te pieniadze przed rozpoczeciem nowej pracy, dla pewnosci. Porozmawiaj tez z pracodawca.
:)
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: feriekonto

15 paź 2008 15:11

Wielkie dzieki

pozdrawiam
Grzegorz
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Pytanie o ferie penge

27 lis 2008 10:42

Mam kolejne pytanie o feriepenge...


O dziwo dostałem znow pismo z Feriekonto. Wyglada ono identycznie jak poprzednio, tyle ze teraz pisze ile mam na tym ferie kont (jakos wtedy moglem sobie sprawdzic na stronie, wiec po co to wysylali) i pisze pewna informacja...

"Er dine feriepenge under 1 000 kr, kan vi kun overfore (tutaj to 'o' przekreslone po f) dine feriepenge til et danks pengeinstitu, eller sende dig en check."

Jest to pogrubionym napisane. Na drugiej akrtce (tez identycznie jak poprzednio, co sa dodane w peirwszym poscie) co sa rubryczki na numery kont pisze:

"OBS! Udfyldes kun, hvis belobet (o przekreslone) er over 1 000kr."

Tez pogrubione


Jak sprobowalem to przetluamczyc slownikiem wyniklo mi, ze jak mam ponizej 1 000 dkk (a mam ok 770) to mam tego nie wysylac? Ze mam to osobiscie odebrac? Z tej drugiej kartki wyniklo ze nie moge tego wypelnic jak mam ponizej 1 000.


Powiedzcie co to faktycznie znaczy. Bo to przeciez jakis nonsens. Najpierw przyslali w sierpni i ze niby wyslac polskie konto, a teraz drugi raz to samo pismo, tyle ze skoro mam ponizej 1 000 to nie wsyla.. Za sam rpzejazd do danii zabule wiecej niz te 700dkk.


Jeszcze raz prosze, powiedzcie co to znaczy i czy mam wyslac ponownie kartke z numerem polksiego konta
swinka
Posty:13
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Pytanie o ferie penge

27 lis 2008 14:29

...Er dine feriepenge under 1 000 kr, kan vi kun overfore (tutaj to 'o' przekreslone po f) dine feriepenge til et danks pengeinstitu, eller sende dig en check."...

Jesli kwota twoich feriepenge nie przekracza 1000 koron mozemy tylko przeslac pieniadze na konto dunskiego banku lub przeslac czekiem.

Nie musisz jechac do Danii, pieniadze moga byc wplacone na dunskie konto - twoje, znajomego itp lub mozesz dostac czek
nordlys
Posty:56
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości