Feriepenge

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Re: Feriepenge

29 kwie 2009 11:58

Przeczytalem wszystkie posty w tym temacie. Niestety nie znalazlem odpowiedzi na mój problem. W 2008 roku pracowalem u 4 pracodawcow. Dwoch pracodawcow policzylo od Ferie Penge 8 oraz 38% podatku a dwoch tylko 8%. Jakie sa reguly w tej kwestii - tzn kiedy jest tylko 8% a kiedy 8 i 38% podatku od Ferie Penge? Z góry dziękuję za informacje...
Awatar użytkownika
Gino_Bartali
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Feriepenge

03 maja 2009 11:05

Tadek
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Feriepenge

15 maja 2009 15:45

Mam jeszcze pytanie czy ktoś może wie czy w Danii jest jeszcze jakaś firma poza ATP która zajmuje się feriepenge?
karola11666
Posty:5
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Feriepenge

08 cze 2009 13:53

Witam!
Pracowałem w Danii ponad 2 lata (04.12.2006-22.03.2009) i wróciłem do Polski (wiadomo...kryzys). Czy ktoś z Was może mnie nakierować jak mam wyrejestrować się z Danii skoro już tam nie pracuje i nie mieszkam?Chciałem odzyskać pieniądze z feriekonto i wiem że muszę być wpierw wyrejestrowany. Nie posiadam hasła do feriekonto ale na ostatnim kwicie od wypłaty z 2008 roku mam podaną sumę uzbieraną na urlop. Wiem że robi się to poprzez folkeregister ale na tym moja wiedza niestety się kończy. Na stronie oczywiście wszystko po Duńsku a wersji ANG. brak. Jak przebiega taka procedura?
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc
Zukowaty
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Feriepenge

09 cze 2009 16:40

Problem rozwiązany. We Frederikshavn Kommune załatwiłem to telefonicznie. Następnie podesłałem do Ferie KOnto następujący tekst i czekam.
Jeg vil hermed oplyse at jeg havde afsluttet mit arbejde i Danmark , udmeldte mig Folkeregister per d. ( wpisac date wymeldowania w Folkeregister ) og er ikke længere tiknyttet det danske arbejdsmarked . I denne forbindelse vil jeg anmode om udbetaling af mine feriepenge til min konto reg. nr. ( wpisac 4-cyfrowy reg. nr. ) kontonummer ( wpisac numer konta ) . Med venlig hilsen .
Zukowaty
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Feriepenge

11 cze 2009 09:46

Witam!
Kolejny problem. Dziś dzwoniłem żeby tak samo wyrejestrować kolegę i kobieta (inna) powiedziała mi że on nie jest zarejestrowany na adres zamieszkania w DK co by się zgadzało bo ja też nie byłem. Teraz mam pytanie jak poprzednio w takim razie mnie wyrejestrowali?? Wysłałem już wiadomość do Ferie Konto a oni mi odpisali takie coś:
Tak for din mail

Når vi modtager besked fra folkeregisteret om din udrejse, vil dine feriepenge automatisk blive udbetalt til din danske konto.

Vi har ikke modtaget indbetalinger af feriepenge fra din tidligere arbejdsgiver på nuværende tidspunkt.
Venlig hilsen
FerieKonto
Pierwszą część rozumiem że jest o wypłacie automatycznej ale o co chodzi w drugim akapicie bo ja zrozumiem że oni nie mają czegoś tak z ostatniej firmy. Myślałem że będzie łatwo a przestaje cokolwiek rozumieć.
Zukowaty
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Feriepenge

11 cze 2009 23:12

bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: Feriepenge

16 cze 2009 09:07

Kontaktowałem się wczoraj po sporych problemach bo firma już nie istnieje i dowiedziałem się że mamy się kontaktować z Danish Industry. Nie wiem czy to podobna instytucja co Ferie Konto czy jakiś gwarant ale w każdym razie po telefonie do nich dowiedziałem się że pieniądze powinny być w ciągu 3 tyg od okazania Ferie kort lub w przypadku jej braku od okazania ostatniego wyciągu miesięcznego z firmy z poprzedniego roku.
Zukowaty
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Feriepenge

02 sie 2009 11:31

musisz spr. swoje kwity ktore dostawales co miesiac, tam jest wyszczegolnione, 2500 to malo, tu sie dostaje za rok pracy o wiele wiecej na ferie,
suzi
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Feriepenge

14 paź 2009 20:59

witam,
jak czesto firma powinna odprowadzac skladke na feriekonto? jestem w danii od czerwca, na payslipach wykazuja rosnaca kwote feriepenge a koncie jest atp 0 DKK. czy mam sie juz martwic czy moze pozniej?
dzieki za pomoc
northjazz
northjazz
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości