Kara pieniężna - oszacowany podatek przez SKAT

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Kara pieniężna - oszacowany podatek przez SKAT

30 wrz 2009 17:16

Witam.
Chcę przedstawić problem mojego męża, który od listopada 2006 do kwietnia 2007 pracował na dwóch kontraktach (dla duńskich firm) w Danii we własnej jednoosobowej firmie budowlanej. Płacił podatki w Polsce, a także wypełniał zerowe rozliczenie w duńskim SKAT( do zapłacenia podatku w Danii zobowiązali się duńscy pracodawcy). Po zakończeniu obu kontraktów wrócił do Polski i już nie wyjeżdzał do Danii. Mimo, że mąż w 2008 roku zamknął działalność nadal przychodziły rozliczenia, które mąż wypełniał wszędzie wpisując "zero" i odsyłał do Danii. Od ponad roku SKAT upomina sie o spłatę "należnego" podatku Vat (95 000 000 DKK/ ok 50 000 000 PLN + odsetki). Domyślamy się, że jest to spowodowane tym, że któreś z zerowych rozliczeń nie dotarło do SKAT.
Próbowaliśmy wyjaśnić sytuacje mailowo w języku angielskim i wyrazić czynny żal. Bez odzewu. Upomnienia nadal przychodzą z groźbą wszczęcia postępowania egzekucyjnego lub uruchomienie odpowiednich organów ścigania w kraju. Teraz spróbujemy napisać w języku duńskim.


Pozdrawiam i proszę o wskazówki jak zakończyć tą sprawę.
anna.zet
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Kara pieniężna - oszacowany podatek przez SKAT

30 wrz 2009 18:27

Obawiam sie ze jest Pani w bledzie-za niedostarczenie w terminie rozliczenia VAT (MOMS) jest kara pieniezna bodajrze 2800kr.-narastajaca za kazdym upomnieniem ale nie tak znowu bardzo.Podejrzewam ze jest gorzej-tutaj chodzi o nieodprowadzony podatek VAT(MOMS) do tego byl zobowiazany wylacznie pani maz-nie mozna tego scedowac na kogos innego.Rozliczajac si z dunska firma pani maz musial wystawic rachunki-faktury na sume nalezna sobie plus moms(vat),ktory nalezalo odprowadzic.Umowa ze vat zaplaca dunczycy nie ma tutaj znaczenia bo nikt ich do tego nie zmusi-jesli juz to trzeba bylo tego wlasnie dopilnowac juz od pierwszej faktury-zadac dowodu wplaty.Jesli maz nie dogada sie z dunczykami to zawsze beda scigac jego bo to on odpowiada.Prosze zazadac od nich dowodow wplat na wlasciwe konto bo moze byc tez tak ze cos pokrecili i pieniadze plywaja gdzies w Skacie nie podpiete do wlasciwej sprawy.
BBB
Posty:52
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

poprawka

30 wrz 2009 18:47

Faktycznie. Podałam złe sumy.
SKAT upomina się o zapłatę dokładnie 95 610 DKK ( a nie 95 000 000 )
Przepraszam za błąd ,to ze względu, że jest to dla mnie kosmiczna suma.

Dokładnie : 75 000 DKK - Moms
16.500 DKK - odsetki
4 razy 800 DKK - opłata za tymczasowe ustalenie podatku
910 DKK - opłata za upomnienie
anna.zet
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości