Szkoła jęz.Duńskiego

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Szkoła jęz.Duńskiego

14 paź 2010 18:49

Chce się wybrać do szkoły ale jestem tu już ponad 3 lata czy w takim wypadku przysługuje mi nieodpłatna nauka języka :?:
Wcześniej nie chodziłem do żadnej szkoły
slaban
Posty:62
Rejestracja:01 sty 1970 02:33

Re: Szkoła jęz.Duńskiego

14 paź 2010 20:38

Szkole mozesz zaczac w kazdej chwili i nie ma znaczenia jak dlugo tu jestes ale po jej rozpoczeciu masz okres 3 lat za ktory nie placisz.Jesli ja przerwiesz w czasie tych trzech lat to niestety ale zegar bije caly czas i po wznowieniu kursu zostaje ci tyle ile uplynelo od momentu zaczecia.
Struś Pędziwiatr
Posty:130
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Szkoła jęz.Duńskiego

14 paź 2010 21:01

Dzięki
slaban
Posty:62
Rejestracja:01 sty 1970 02:33

Re: Szkoła jęz.Duńskiego

17 paź 2010 15:24

Wzięte ze strony VUG - szkoły w Frederiksbergu:

The three year rule
You are entitled to three years of Danish classes. If you are living in the city of Frederiksberg (kommune) the three years begin one month after you have arrived in Denmark, have a Danish social security number (personnummer) and have been registered in a Danish address. It depends on where you live. In some municipalities the starting date counts from the first day, you sign up for courses.
Please note that the starting point applies whether you actually start Danish courses or not.
An extension may be granted if you have been on maternity leave, sick leave or leave due to employment that has prevented you from attending Danish classes. The job in question must have been unsubsidised. Documentation is required.

Wg tego niestety bedziesz musiał płacić za kurs - tak nam też mówili przy rejestracji. Reguła 3 lat obowiązuje od momentu uzyskania numeru CPR a nie rozpoczęcia kursu.
a_kasiek
Posty:14
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Szkoła jęz.Duńskiego

17 paź 2010 17:15

To zalezy tez od komuny w vejle mozesz zaczac kiedykolwiek i masz trzy lata na ukonczenie szkoly wiem to z wlasnego doswiadczenia bo jestem tu juz ponad trzy lata a szkole zaczne w przyszlym miesiacu i za nic nie musze placic.
Struś Pędziwiatr
Posty:130
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Szkoła jęz.Duńskiego

18 paź 2010 08:52

Odyn
Posty:155
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości