pomocy w sprawie adresu

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
pomocy w sprawie adresu

17 lip 2008 19:14

witam pracuje w danii juz rok dzis jak przyjechalem pierwszy raz nic nie zalatwialem wszystko firma dzis bylem w komunie zmienic adres zamieszkania poniewaz znalazlem mieszkanie w kopenhadze ale ta baba z komuny powiedziala ze jak mam juz meldunek w danii to moga mi zabrac delegacje ktora dostaje 629koron dziennie czy jest to mozliwe prosze o pomoc
jaras78
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: pomocy w sprawie adresu

17 lip 2008 20:50

nie, nie mozliwe - idz do innej "baby" :)

Zreszta zmiane adresu mozesz zrobic na poczcie! a nie w komunie.

Na poczcie znajdziesz "teczuszke" (flytte anmeldelse), w której znajduja sie karty na zmiane adresu.
Jedna karte wypelniasz i zostawiasz na poczcie, aby byla do jej wiadomosci (listy musza znalezc swoja droge), a druga do komuny - wypelniasz i wysylasz do tej komuny, w której jeszcze mieszkasz.

I koniec, sprawa zalatwiona :)
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: pomocy w sprawie adresu

17 lip 2008 21:20

dzieki serdeczne ale ja wyslalem na poczcie jedna kartke ale dunczyk mi powiedzial ze trzeba do komuny zaniesc druga kartke z tej teczuszki
jaras78
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: pomocy w sprawie adresu

17 lip 2008 21:46

nie musiales jej zanosic osobiscie, mozna tez wyslac i nie miec z nimi klopotu :)
Wypelnij to jeszcze raz i wyslij poczta.
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: pomocy w sprawie adresu

17 lip 2008 22:28

Jeszcze prosciej - mozna sie przemeldowac przez internet, nalezy to zrobic na stronie NOWEJ komuny przy uzyciu podpisu elektronicznego - zamawianie podpisu na

http://www.digitalsignatur.dk => bestil signatur

Od razu wybiera sie lekarza pierwszego kontaktu. Nowa zolta karta przychodzi po ok. tygodniu.

Na stronie poczty mozna zglosic przekierowywanie listow na nowy adres.

Po co chodzic gdzies :)
Awatar użytkownika
slaww
Posty:103
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Kopenhaga

Re: pomocy w sprawie adresu

17 lip 2008 22:33

Masz racje, ale jesli ktos nie ma dostepu do komputera, to trudno zalatwic sprawe ta droga :)
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości