POMOCY 18.300 kr. Restskat :(

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
POMOCY 18.300 kr. Restskat :(

16 maja 2012 14:05

Betal restskat senest 2.juli 2012, og spar penge

I lobet af aret har betalt for lidt i skat, og det betyder, at du nu har en restskat. I feltet " Resultat af arsopgorelse" kan du se, hvor stor din restskat er.

Du bestemmer selv om, du vil betale resctskatten senest den. 2 juli 2012, men husk, at det bliver billigere for dig, jo hurtigere du betaler.

Hvis du betaler sensest 2 juli 2012
Du skal betale renter, nar du betaler restkat i perioden fra 1 januar til og med 2 juli 2012. Hvor meget du skal betale i rente, afhaenger af, hvornar du vaelger at betale restkatten. Du skal betale renter for have dag, der gar fra 1 januar til den dag, du betaler. Der er den sakaldte dag-til-dag-rent, som er 3,4% p.a. i 2012. Det kan altsa betale sin at betale sa hurtigt som mulig.

Betaler du et belob, der er mindre end hele restskatten plus renten, bliver renten daekket forst. Resten af belobet betragter vi som betalt restskat. Viser det gig, at du har indbetalt et belob, der er sorre end restskatten, far du det belob tibage, du har betalt for meget. renter af det belob, du har betalt for meget, far du ogsa tibage.

(chyba dalej jest inf. abym mogła wejś na strone www.skate.dk)

Hvis du betaler efter 2 juli 2012

His du ikke bataler senest 2 juli 2012, skal du betale restskatten plus et tillaeg pa 5,4%. Hvordan du skal betale, afhaenger af, hvor stor restskatten er:
- Restskat til med 18.300kr. plus procenttillaeg bliver automatisk indregnet i din forskudsskat for 2013.
- restskat over 18300 kr. plus procenttillaeg skal du betale no dalej 3 raty wrzesien, pazdziernik i listopad. Vi sender dig tre indbetalingskort med posten i august 2012, med mindre du har fravalgt papir.


Dostało nas 3 osoby taki dokument oczywiście wraz z drukiem do płacenia bez kwot do wypełnienia.
Du mangler at betale 11.295 kr (taka kwota na pierwszej stronie dokumentu- trzy osoby trzy różne kwoty)- Arsopgorelse.



Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi???
Dostałam ze 4 dokumenty ale przepisałam tylko ten, (skaner nie działa :(, ale jutro gdzieś spróbuje zeskanować)

Bardzo proszę o wytłumaczenie o co chodzi ????
nie chodzi mi o tłumaczenie tylko wytłumaczenie.

Dziękuje z góry.
i jeszcze raz bardzo proszę
:? :? :? :? :? :?
madziaCara
Posty:18
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCY 18.300 kr. Restskat :(

16 maja 2012 14:54

Miałaś zle sporządzoną skatkarte za poprzedni rok podatkowy, lub nie uwzglednilas jakis przyslugujacych ci ulg (a wpisanych w FRADRAG) w rozliczeniu rocznym, efektem jest niedopłata podatku.
Jak zaplacisz do lipca to bedzie taniej itd...
Nie udzielam sie prywatnie.
varszafiak
Posty:281
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:København

Re: POMOCY 18.300 kr. Restskat :(

16 maja 2012 18:02

Dziękuje bardzo za odpowiedz.

Wiesz może czy istnieje możliwość zrobienia korekty tego rozliczenia, dzwoniłam dziś do swego pracodawcy i powiedział mi ze zrobi korektę. Nie wiem czy mu ufać :( czy wogóle istnieje taka możliwość ????

Z góry dziękuje za odpowiedz
pozdrawiam
madziaCara
Posty:18
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCY 18.300 kr. Restskat :(

16 maja 2012 18:50

ja bym sie tym nie przejmowal.tez to dostalem tylko dlatego ze zmienilem karte podatkowa.jesli stwierdzisz ze zaplacisz za malo podatku to mozesz to zaplacic,ale nie musisz,akurat w moim przypadku tym pismem dupe bym wytarl ale za twardy papier!CO ROK MAM ZWROTY WIEC splynelo to po mnie.z reszta rozmawialem z moja ksiegowa i to samo powiedziala
ziolo80
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCY 18.300 kr. Restskat :(

16 maja 2012 19:33

hmmmmm....

nie wiem jak ma się nauczyć tego duńskiego, tak bardzo bym chciała ale brak motywacji i nauczyciela w Polsce...
Ale oczywiście gdybym chciała to bym chociaż spróbowała ... a tak jestem zielona jak trawa ... i muszę ludziom tyłek zawracać...
Wiesz co znajoma mi powiedziała, ze jeśli pracodawca nic z tym nie zrobi to w lipcu przyjdą mi 3 blankiety (raty) do płacenia a jeśli on to poprawi to nic mi nie przyjdzie...:( sama nie wiem co mam zrobić...
Na razie pozostaje mi czekać...

dzięki za odp.
pozdrawiam serdecznie
madziaCara
Posty:18
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCY 18.300 kr. Restskat :(

16 maja 2012 19:43

mozesz to zaplacic w ratach jesli chcesz dlatego przysla ci te blankiety w lipcu.ta zaplata jest za 2012,a skat robi to na wszelki wypadek.tez sie tym zmartwilem na poczatku,od razu ksiegowa itptymbardziej bylo to dziwne gdyz mialem duzy zwrot z reszta mam taki co rok wiec to pismo jest w moim przypadku bezcelowe.powtarzam ta kwota jest na wszelki wypadek,czasami skat tak robi
ziolo80
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCY 18.300 kr. Restskat :(

16 maja 2012 19:56

ok

no zobaczę jak pojadę do Danii za miesiąc to jeszcze porozmawiam z pracodawcą...

Pozdrawiam i dziękuje
madziaCara
Posty:18
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCY 18.300 kr. Restskat :(

16 maja 2012 19:59

bo zobacz dziwne by bylo ty,ja ,moj kolega i wiele innych osob ma taka sama kwote do zaplaty i w tym samym okresie raty mozna zaplacic.smiej sie z tego bo to malo wazne.pozdrawiam
ziolo80
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCY 18.300 kr. Restskat :(

16 maja 2012 20:16

nie no ok spoko :)

Bardzo bym chciała abyś miał racje, dlatego nie będę podnosić alarmu jak dojadę do dk to sobie to wyjaśnię.

Ale sobie tak myślę, że nawet gdyby okazało się ze źle złożyłam zeznanie podatkowe i czegoś nie uwzględniłam jakiś ulg, czy ja to mogę jeszcze poprawić czy już pozamiatane... czy jest szansa na korektę... jeśli okaże się że faktyczne za rok 2011 mam niedopłatę bo czegoś nie odliczyłam (bo ty piszesz, że masz zawsze nadpłatę "szczęściarz ":):):):):)
madziaCara
Posty:18
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: POMOCY 18.300 kr. Restskat :(

16 maja 2012 20:33

to jest na rok 2012 zobacz sobie na daty,ten rok sie jeszcze nie skonczyl,pozniej pada data 2013 mam racje?bo mozesz teraz nadplacic i zaplacisz 3,6 procent cos takiego,a w 2013 gdybys miala po rozliczeniu niedoplate zaplacisz 5,4 procent z tego co pamietam bo pismo poszlo do kosza,a kwote ustalili dla kazdego taka sama.zobaczysz ze nic z tego nie bedzie,a racje mam bo ja sie na tym nie znam ale moja ksiegowa prowadzi mnie od 5 lat raczej tak bo jeszcze nigdy nie mialem przez nia problemow ze skatem
ziolo80
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości