Przymusowe wolne

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Przymusowe wolne

07 sty 2013 20:06

Witam,
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat - mam nadziej że tutaj ktoś coś wie :)
Sytuacja wygląda następująco - mam umowę o prace na czas nieokreślony, umowa jest bardzo prosta i nie zawiera szczegółowych informacji. Pracuje w hotelu jako pomoc a to posprzątam a to przygotuje stoły w restauracji i tym podobne a co ważne - mam nienormowany czas pracy czyli pracuje tak długo ile mi potrzeba na skończenie tego co mam przewidziane na dany dzień (przez co w umowie nie ma mowy o etacie). Do niedawna pracowałam po 4h do 6h dziennie ale nadszedł styczeń i ruch w hotelu jest znikomy więc właściciele wyjeżdżają na wakacje (ze względu na hotel nie mogą miec urlopu w sezonie) i ostatniego dnia pracy zaraz po świętach dostałam jedynie informacje ze do pracy mogę przyjść dopiero 23 stycznia bo wtedy już będę potrzebna. Niby wszystko fajnie, tyle wolnego ale kto za mnie zapłaci rachunki? Truje tyłki vikariatom ale ile można, wiem że styczeń to ciężki miesiąc ale myślałam ze uniknę tego mając umowę.
I tu następuje pytanie (może wydawać się kretyńskie ale wole zapytać niż potem żałować) - czy należy mi się jakiś zwrot za ten czas kiedy nie pracuje?

pozdrawiam,
Anka
ffelicity
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Przymusowe wolne

08 sty 2013 11:17

Tak, wypłać sobie feriepenge bo to jest urlop, a pracodawca ma prawo wysłać załoge na z góry określone urlopy..
Admin
admin
Administrator
Posty:31
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości