Rubryka 53, rejseudgifter

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Rubryka 53, rejseudgifter

10 mar 2013 21:40

Witam,
jestem zainteresowana ta rubryka. O ile dojazdy do pracy potrafie rozliczyc sama, to tutaj nie wiem co wpisac. Pracowalam od pazdiernika 2011 do czerwca 2012 jak vikar, od lipca mam juz kontrakt. W tym czasie w Polsce bylam 3 razy, mam na to bilety. Od lipca jak rozumiem, zmienil sie moj osrodek zyciowy, a wiec powinnam liczyc tylko do lipca a wiec 6 miesiecy. Czy wystraczy 50000 podzielic na 6 (ilosc miesiecy)? I czy wtedy moge sobie odliczyc 25000. Niechce pozniej nic zwracac, wiec byalabym wdzieczna, jakby ktos wytlymaczyl mi jak to sie liczy, to rozliczylabym i brata:) byl 2 miesiace, pracowal jako wikar, czy to tez jego dotyczy? i jak sie liczy te diety. Bylabym wdzieczna za pomoc, niestety nie mam 600-800kr na wydanie ot tak:)

Pozdrawiam
zainteresowana
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Rubryka 53, rejseudgifter

11 mar 2013 22:52

Naliczy się za każdy dzień:
455 diety+195 nocleg. Jeżeli suma wyjdzie ponad 50 tyś., wtedy należy do rubryki wpisać 50 tyś.

Ogólnie ta ulga przysługuje z dwóch tytułów:
1. Przebywanie poza miejscem zamieszkania w celu świadczenia pracy, gdy codzienny powrót do miejsca zam. jest niemożliwy.
(przysługuje przez pierwsze 12 mies. przy umowie na czas określony o dł. maks. 12 mies. bez opcji przedłużenia. Ulga ta przysługuje też dla kolejnej umowy (na warunkach jak poprzednia czyli kolejna 12 mies.), jeżeli między tymi umowami był przerwa (nie pamiętam, chyba 4 tyg.), albo 2-ga umowa była podpisana od razu po pierwszej, ale z innym pracodawcą z siedzibą/miejscem pracy oddalonym zdaje się o 40 km od pierwszego.
2. Prowadzenie podwójnego gospodarstwa domowego (wtedy trzeba mieć w Polsce na siebie zarejestrowaną jakąś nieruchomość, mieć tam meldunek + małżonka/dziecko).

Ulga nie przysługuje w przypadku otrzymywania od pracodawcy darmowego zamieszkania/wyżywienia (tzn. wtedy powyższe kwoty ryczałtowe należy pomniejszyć o wartość tych świadczeń).

Dokładnie już tych zasad nie pamiętam. Poszukaj jeszcze w sieci. Ogólnie jest np. tu:
http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=178975 ... chk=208766
(może google translator da radę)

Może się opłacić wydać te pieniądze, o których piszesz, ale za dobre rozliczenie i nie dla osoby o pseudonimie np. zyggi77, tylko takiej, na którą będziesz mogła liczyć w przypadku wezwania do Skat. Kontrole są wyrywkowe, także zawsze musisz się liczyć, że przypadek trafi na ciebie i zostaniesz wezwana do złożenia dodatkowych wyjaśnień, mimo że rozliczenie będzie perfekcyjne. Ale nawet, jak nie uznają tych ulg po jakimś czasie, nie naliczą żadnej kary, tyle że będzie trzeba zapłacić niezasadnie obniżony podatek+zwykłe odsetki.
Tłum. przysięgły j. duńskiego
www.dwulat.com
Andyandy
Posty:115
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Rubryka 53, rejseudgifter

22 lis 2013 07:19

Ile wynoszą odsetki?
waski161
Posty:15
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości