RUBRYKA 51 , dojazdy

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
RUBRYKA 51 , dojazdy

18 mar 2014 13:54

witam wszystkich , jestem poraz pierwszy na forum
prosze o pomoc w zrozumieniu odpisu na dojazdy rubryka 51
pracuje w Danii od luty 2012r. , w rozliczeniu za rok 2012 nie było uwzględnione dojazdy ( bo w Dani mam do pracy 2 km w obie strony i mam meldunek w dani ) wiec poszedłem do pani w skacie i zapytałem czy mogę odpisać sobie dojazdy do pracy gdyż mam meldunek również w Polsce i tam mam rodzinę żonę oraz córkę oraz pracuję w systemie 4tyg. w pracy 1tyg. w domu w Polsce oraz wszystkie święta oraz urlopy w Polsce .
Pani poprosiła o moje dane , ile km mam do domu w PL ile razy byłem w Polsce i zrobiła korekte - dostałem zwrot.
teraz patrzę w rozliczenie za 2013 i po otwarciu rubryki 51 nie ma możliwości odpisu dojazdów bo z zaznaczonego adresu w Danii jest za mało km.

co mam zrobić , po tych wczesniejszych odpisach zmieniono mi kwote wolna od podatku na 2013 więc wyszedłem prawie na zero .czy mam dalej kontynuować ten odpis jak oni to interpretują czy Polak może odpisać dojazdy z Polski 1 raz na miesiąc mając meldunek w Danii oraz centrum życiowe w Polsce żona córka oraz meldunek w Polsce
JA TEN MELDUNEK W DANII UWAŻAM JEDYNIE JAKO MOJE MIEJSCE ZAMIESZKANIA NA CZAS PRACY
DODAJE
praca w danii na czas nieokreślony od początku pracy
arobar1572
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości