Jaka różnica : zatrudnia Polak czy Duńczyk

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Jaka różnica : zatrudnia Polak czy Duńczyk

06 lip 2014 01:46

Witam i zgóry przepraszam jeśli popełnie jakieś błędy co form zatrudnienia.
Sprawa ma się tak : Mąż wyjechał na tak zwaną pewna robotę i w sumie jest zadowolony ale ja mam obawy. Pracodawca , miły skądinąd człowiek to polak , który prowadzi działalność na terenie Danii i mniemam iż jest obeznany w przepisach. Niestety nie podoba mi sie to iż póki co mąż nie ma sprecyzowanej formy zatrudnienia a zanosi się na pracę na czarno. No chyba , że ja jestem czarnowidzem. Praca jest w budowlance i z tego co czytam to bez dwóch zdań winien go zatrudnić bez względnu na to czy ma działalność polską ( rozumiem przez to zarejestrowana w Polsce) czy też duńską. Inna rzecz to kwestia płacy, na poczatek (?) ma to być 70dkk a wiem iz jest to grubo poniżej kwot obowiązujących w Dani. Czy istnieje różnica w sposobie zatrudniania i płacy ? z tego co znalazłam na tym forum rozumiem iż jest. Będę wdzięczna za poradę i sugestie. :|
strucelia2
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości