freelancer w Danii / jak zacząć? jaką wybrać formę prawną?

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
freelancer w Danii / jak zacząć? jaką wybrać formę prawną?

24 lut 2015 12:30

Witam Wszystkich!

Jestem webmasterem i chciałabym zacząć działać w Danii. Mieszkam w Odense, mam nr CPR i jestem zameldowana.
Mam również straszny mętlik w głowie, po przeczytaniu ton artykułów na duńskich stronach, dotyczących freelancingu (połamanym w translatorze duńskim). Nie ukrywam, że również polskie prawo pracy napawa mnie przerażeniem i nie zawsze wszystko rozumiem, nawet w rodzimym języku. Przy dodatkowym udziale różnych poradników czy turtoriali na yt, nie "siedząc" w tym, można załamać ręce. Do tej pory pracowałam w Polsce tylko i wyłącznie na umowy o dzieło.
Ale do rzeczy. Będę wdzięczna, jeżeli znajdzie się na tym forum ktoś, kto doradzi mi jaka będzie najlepsza dla freelancera forma prawna w Danii oraz z jakimi kosztami się to wiąże. Jak w Danii wygląda odpowiednik polskiej umowy o dzieło? A może powinnam założyć jednoosobową działalność gospodarczą? Jak wyglądają rozliczenia?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
kosmos
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości