!! Ostrzegam przed firmą przewozu osob !!

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
!! Ostrzegam przed firmą przewozu osob !!

23 mar 2015 15:38

Witam,

zarejestrowałam się na forum, ponieważ chciałabym wyrazić negatywną opinię o usługach transportowych świadczonych przez firmę MTK - BUS stąd też mój nick. Uważam, że jeśli osoby korzystające z usług nierzetelnych firm transportowych będą milczeć, nic się w tym obszarze usług nie zmieni na lepsze.

Dawniej korzystałam z przewozu autobusem i byłam zadowolona. Niestety z uwagi na znaczną odległość przystanków od mojego miejsca zamieszkania i przyjazdów autobusów do Holandii w godzinach nocnych musiałam poszukać innej alternatywy.

Kilkakrotnie korzystałam już z ofert różnych firm transportowych i bywało z tym różnie:
niebezpiecznie szybka jazda, dłuższe przystanki na trasie bez uprzedzenia, niezapowiedziana zmiana przewoźnika.

Firma MTK-BUS niestety szczególnie negatywnie zapisała się w mojej pamięci.

Chciałabym wcześniej zaznaczyć, że opis dotyczy podróży z pewnym konkretnym niekulturalnym kierowcą. Stosunkowo krótki odcinek trasy pokonałam z innym kierowcą, który był osobą kulturalną, prowadził bezpiecznie i podróż minęła standardowo. Niestety nie mam wpływu na to, z kim pojadę wobec czego negatywnie oceniam całą firmę pozwalającą na takie zachowanie kierowcy.

Oto moje uwagi:
- podczas zapisu telefonicznego dopytywałam o to skąd wyjeżdża bus. Zapewniono mnie, że kierowca będzie "w trasie" jedynie od 2-3 godzin i będzie wypoczęty. Gdy kierowca podjechał, sam przyznał, że jest bardzo zmęczony i jest w trasie od około 8 godzin.
- kierowca palił papierosy w pojeździe
- kierowca rozmawiał przez telefon komórkowy podczas jazdy (nie przez system głośnomówiący), używał wielu wulgaryzmów, poruszał tematy osobiste, o których wolałabym nie wiedzieć oraz obrażał klientów drugiego busa.
- ogrzewanie było słabe wobec czego w busie było zimno
- godzina odjazdu podana podczas rejestracji różniła się znacznie od czasu wyjazdu. Gdybym sama o to nie dopytała dzień wcześniej (firma nie skontaktowała się ze mną), nie wiedziałabym o zmianie
- podczas podróży kierowca wykonywał postoje, które przedłużał prowadząc rozmowy ze swoimi znajomymi. Postoje trwały nawet ponad 1,5 godziny.
- W trakcie jazdy kierowca próbował znaleźć innych przewoźników, z którymi może wymienić się klientami. Klienci nie zawsze byli o tym uprzedzani. Aby taka wymiana była możliwa, czasami trzeba było czekać na przystanku ponad godzinę. Z tego, co udało mi się dowiedzieć, wymiana odbywała się pomiędzy różnymi przewoźnikami, a nie jedynie firmą MTK-BUS
- beznadziejna logistyka! Firma chyba nie ma wielu klientów, dlatego zgarnia ludzi z różnych okolic, co przedłuża czas jazdy. Rozplanowanie kolejności odwożenia osób pozostawia wiele do życzenia.
- Firma oferowała przejazd "od drzwi do drzwi", jednakże kierowca manipulował klientami strasząc, że jeśli nie wysiądą w innym miejscu, to ich podróż potrwa znacznie dłużej.
W moim przypadku: Mieszkam nieopodal granicy, ale kierowca powiedział, że jeśli nie wysiądę "po drodze", to będę musiała przejechać dodatkowo 90 km, bo najpierw odwiezie kogoś innego. Nie było to sensowe rozwiązanie z punktu widzenia logistyki. Zmiana została też dokonana bez uprzedzenia. Dopytywałam, o której będę na miejscu i przedstawiono mi inny plan i rozplanowanie logistyczne. Zmiana decyzji zapadła w umyśle kierowcy nagle i nie uważał za stosowne mnie o niej od razu poinformować.
Podczas mojej podróży wszyscy klienci byli niezadowoleni, ale kierowca zbywał nasze uwagi zasłaniając się z góry narzuconym przez firmę planem i rozkładem. Było to o tyle absurdalne, że wszyscy słyszeliśmy jego rozmowy i uporczywe próby zmieniania tego rozkładu zgodnie z własnym widzimisię.

Podsumowanie:
Nigdy więcej nie skorzystam z usług tej firmy.
Radzę firmie zmienić podejście do klientów i inwestować w odpowiedzialnych i uczciwych kierowców oraz monitorować jakość świadczonych usług.
Chcę aby moja opinia była rzetelna dlatego zaznaczę , iż jedynym plusem firmy był JEDYNIE wygodny fotel na którym siedziałam.

Pozdrawiam
mtk-bus
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości