2 LATA W DANI CO ZROBIć żEBY POLSKA O MNIE ZAPOMNIAłA

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
2 LATA W DANI CO ZROBIć żEBY POLSKA O MNIE ZAPOMNIAłA

25 mar 2015 00:19

Hej,

Mieszkam już prawie 2 lata w Danii i trochę o Polsce zapomniałem. Ale jednak muszę pewnie jeszcze kilka spraw wyprostować.

Przede wszystkim nie chcę żeby mnie na ćwiczenia wojskowe do Polski wzywano (coś ostatnio powołują wedłóg gazet).

MAm w danii ophold, Sysykringbevidstkort, Adress 1,5 rooku ju w 1 miejscu wynajmuję. Ostatni rok zaram´białem tylko w Dani. Pieniędzy nie przeklewałem.

MAm w polsce jeszcze Mieszkanie własnościowe, samochód i motor. Prawojazdy i dowód z polski. Miejsce zameldowania w Polsce, centrum interesów życiowych w Polsce choć tak naprawdę jest ono w Danii.

Chciałbym to wszystko poregulować aby mieć jak najmniej kontaktów z polskim rządem, wojskiem etc. Planuję założyć tu rodzinę i nigdy do polski nie wrócić.

Czy powininem wymeldować się z Polski? Mam tam meldunek stały. Czy muszę jakieś papiery w urzędzie skarbowym zgłaszać ze nic w Polsce nie zarabiam i że moje centrum życiowe jest tutaj w Danii?

Teoretycznie (choć mogę się mylić bo nie wiem jakie sa konsekwencje ) najłatwiej byłoby się wymeldować całkowicie z Polski. Sek w tym ze w danii nie mam rezydentury a jedynie ophold a z tego zo wiem interpretacja może być róźna.

DOwód polski, Paszport polski, Obuwatelstwo polskie.

JAk to wszystko w polsce pozałatwiać i gdzie, żeby już nigdy nie wracać do tematów typu czy mam w polsce zlozyc wniosek ze niec w polsce nie zarobiłem, czy mam cioś zgłosić w WKU czy sa jeszcze jakieś urzędzy w których coś musze pozgłaszać , bo pewnie śa ale nawet nie mam pojęcia o ich istnieniu.

CZy ktoś jest w stanie pomów z rozwiązanniu tej sytuacji?

Z poważaniem,
Lukasz
lukaszkolo
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości