Praca ! Czy warto !

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Praca ! Czy warto !

14 cze 2015 02:00

Witam serdecznie
Jestem młodym inżynierem konstruktorem, który dostał propozycję pracy w Danii. Dostałem kontrakt od duńskiego prawcodawcy i zastanawiam się czy stawka, która on mi oferuje nie jest za mała. Mam 5 lat łącznie doświadczenia w Polsce w firmach zagranicznych i na początek dostałem kontrakt na 3 miesiące ze stawką 144 DKK brutto. Co ciekawe w ogłoszeniu pracodawca szukał inżyniera konstruktora a w kontrakcie wpisane mam asystent. Nie wiem jak mam dokładnie oszczowac ile tak naprawdę zostanie mi z tej sumy po odliczeniu podatku. Sam pracodawca na moje pytania odnośnie wysokości podatku reaguje dość nerwowo i chyba wprowadza mnie w błąd ponieważ podał iż zapłacę 28-30% podatku od tej sumy. Ponadto w kontrakcie mam zagwarantowane mieszkanie. Czy muszę wyrabiać pozowlenie na pobyt i pracę bo pracodawca twierdzie iż nie. Co o tym sądziecie bo ja mam mały dylemat czy nie zostanę troszkę wydymany z kasą. Ponieważ nigdy nie pracowałem w Danii to proszę was o pomoc w tej sprawie. Bedę wdzięczny za wszystkie informacje. Do poniedziałku muszę podjąć decyzję :/
kamil4
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Praca ! Czy warto !

16 cze 2015 12:23

Min. stawki dla studentów kierunków inżynierskich: 1-go roku = 155 kr., 5-go roku = 189 kr.
Minimalne wynagrodzenie dla inżynierów od razu po studiach, to: 35.600 kr./m-c, co daje ok. 215 kr./h
Poczytaj jeszcze na stronie związku inżynierów ida.dk - tam też oferty pracy.
Inny portal z ofertami pracy (takze w j. ang.) - stepstone.dk
Mieszkanie - nie łudź się, będą ci potrącać za mieszkanie z pensji!
Niepotrzebne ani pozwolenie na pobyt, ani pozwolenie na pracę.
Musisz tylko zarejestrować swój pobyt w Statsforvaltning (odp. naszego urzedu wojewódzkiego).
Nie licz na to, że do Danii zabierzesz swój samochód...
O innych sprawch poczytasz na http://www.nyidanmark.dk/en-us/frontpage.htm
Na podatki trzeba przyjąć ok 35% od zarobków brutto (np. do wynagr. rocznego 387 tyś. naliczono podatki 135 tyś.).

pozdrawiam
Tłum. przysięgły j. duńskiego
www.dwulat.com
Andyandy
Posty:115
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości