Problem z początkiem

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Problem z początkiem

18 sie 2016 00:23

Witam , na poczatku sie przedstawie .
Na imie mam Dawid , mam 22 lata, przygode z Danią zacząłem 13 czerwca i pracuje w Kolding jako kucharz , pracodawca pomogł mi z uzyskaniem CPR na papierku ale z owym cpr'em nie moge ani otworzyc konta bankowego ani skorzystać z usług medycznych. Znam caly proceder uzyskania zółtej karty i pozostał mi ostatni miesiąc by moc pokazać moje payslipy w stastforvaltningen po czym zlozyc podanie o zółtą karte , problem w tym, że nie moge dostać mojej wypłaty ze wzgledu na brak konta bankowego ... Czy jest jakaś możliwość otworzenia czegoś w stylu tymczasowego konta na ktore pracodawca bedzie mogl przelac mi zarobione pieniądze?

Drugie pytanie to czy stawka godzinowa za prace na kuchni 110dkk jest wporządku?

Dziękuje za wszelką pomoc !
jokeepl
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Problem z początkiem

18 sie 2016 14:27

W banku powiedz że chcesz otworzyć Nemt Konto na podstawie cpr nr który już masz, nie mogą odmówić. Pracodawca może wypłacić pensję gotówką lub czekiem wpisując w swój lønsystem wypłatę zaliczki lub normalnie wypłatę czekiem, żaden to problem.
Pensja kucharza 110 kr za godzinę jest bardzo niska, ale na początek jakoś przeżyjesz tak aby się załapać wyrobić sobie wszystkie formalności, po 3 miesiącach możesz mu mówić o 135-145.
jan
Posty:83
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości