pismo z ATP

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
pismo z ATP

27 lut 2017 01:03

Szanowni Państwo
Jako że jestem "nowy" to witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Mam taki problem;
1. Pracowałem na Duńskim statu, zakończyło się to w 2002 roku po moim nieszczęśliwym wypadku (utraciłem podudzie nogi). Od ok 2004 roku mam wypłacaną rentę. w tym roku kończę 65 lat i płacenie renty się zakończy, a przynajmniej tak wynika z wyjaśnień duńskiego UFDS. Czy ktoś ma wiedzę na ten temat? Bo od kolegów ze statku wiem że Duńczycy pracują do 67 lat, więc jak to się ma do moich świadczeń?
2. Czy możliwy jest zwrot podatku, i ewentualnie ile lat może to objąć? Domyślam się że jeśli to jest możliwe to konieczny jest wyspecjalizowany prawnik, niestety w Polsce tacy prawnicy potrafią "zainkasować" kilkadziesiąt procent odzyskanej sumy, tak jest w przypadku zwrotu podatku z Niemiec.
3. Dostaję też pisma z ATP z żądaniem potwierdzenia że mimo inwalidztwa pracuję. Niestety mimo moich grzecznych i mniej grzecznych próśb aby korespondencję przysyłano mi w języku angielskim ATP uparcie przysyła mi pisma po duńsku. Czy ktoś na forum zechciał by mi przetłumaczyć przynajmniej sens tego zeskanowanego pisma? Ja właściwie nie wiem nawet czego dotyczą te ponaglenia ATP i co to w ogóle jest ATP!
Bardzo dziękuję za cierpliwość i ewentualną pomoc lub podpowiedzi.
Z poważaniem Waldemar
Valdemarion
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości