Witam

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Witam

25 sie 2008 17:36

Witam i pozdrawiam wszystich .
Mieszkam w UK od 4 lat i od jakiegoś czasu myślę o zmianie.
Dania wydała mi sie atrakcyjna ze względu na położenie i opinie zasłyszane "gdzieś tam"
Mam dobrą pracę,w miarę dobrze płatną,jest ze mną żona która też pracuje,dwójka dzieci które chodzą do szkół.
Pytam Was czy Dania jest faktycznie na tyle atrakcyjnym krajem żeby to wszystko zmienić(zaczynać od początku)?
Znam tylko angielski(w miarę dobrze-tak mi się wydaje)ale czy to wystarczy na początek aby podjąć pracę,żyć, załatwiać różne sprawy w urzędach?
Żony angielski jest komunikatywny,z dziećmi jak to z dziećmi szybko łapią język i się adoptują w nowych warunkach.

Dlaczego?
Nie potrafię po 4 latach się zasymilować z tubylcami,nie lubią nas-Polaków,jest za dużo wyznawców"innej wiary"-którzy są bardzo konfliktowi ,leniwi itd. i w ogóle klimat też mokry-to już wolę zimę.
Praktycznie życie od jakiegoś czasu ogranicza sie do praca-dom,w niedziele jakichś znajomych odwiedzić i znów dom-praca.
Angole w piątki i soboty piją w pubach gdzie nie słychać własnych myśli i to ich rozrywka.
Te ich festynki które tu organizują to taka chała że w głowie sie nie miesci.
A jak to z duńczykami jaki mają do nas stosunek,jak w pracy,czy dużo "ciapatych"?
Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie,podpowiedzi.
Pozdrawiam
kriss_k700
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Witam

30 sie 2008 15:20

Roznie jest tutaj, sa ludzie co lubia polakow a sa tacy co nie lubia, mysle ze to jak wszedzie, opinia o nas tez jest rozna. Mozna zarobic ok 20.000 dk na miesiac i trzeba placic wysoki podatek, ja juz nie mam ulgi i place 42 % podatku w tym jest juz ubezpieczenie wliczone czyli na czysto masz okolo 13tys dk czyli wcale nie tak duzo, jak tylko ty pracujesz i tyle zarabiasz to za duzo nie odlozysz bo zycie tez jest drogie a szczegolnie mieszkanie zeby wynajac. Ja nie jestem zachwycona moze dlatego ze akurat mam nieciekawa sytuacje tak na marginesie hehe. Ludzie raczej sa przyjazni jesli mowimy o czasie wolnym a nie biznesowym bo w negocjacjach bywa roznie z nimi hehe raczej chca jak najmniej zaplacic. Miasto tryska energia w weekendy kazdy sie bawi.
magjusss
Posty:50
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości