W Dani Polska firma a podatki i place

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
W Dani Polska firma a podatki i place

26 wrz 2008 21:27

Witam
Mam polska firme dzialajaca na rynku dunskim. Dzialam w budownictwie - malarze. Mam pytanie:
Slyszalem ze minimalna placa wynosi 151dkk. a czy ta kwota zawiera VAT (mons)?
Z drugiej strony czy jako polska firma placaca w dani VAT mozna odliczyc koszty pobytu w dani "Tymczasowe miejsce pracy (Et midlertidigt arbejdssted)"
Pozdrawiam wszystkich pracujacych w dani i gory dziekuje za ewentualne odpowiedzi
Powodzenia
sebazwm
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: W Dani Polska firma a podatki i place

25 lis 2008 21:50

na moje doswiadczenie to nie trzeba placic chyba podwojnego podatku-mam polskie firmy jako podwykonawcow i nikt od tych firm tu podatku nie chce
dyziudar
Posty:12
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: W Dani Polska firma a podatki i place

25 lis 2008 21:54

Tymczasowe miejsce pracy (Et midlertidigt arbejdssted) mozna w firmie odliczyc od podatku w momencie kiedy sie udokumentuje podroze do kraju w ktorym firma jest opodatkowna-podrozowac nalezy conajmniej co 4 tygodnie-tak to funkcjonuje na terenie UE
ps.tak twierdzi moj ksiegowy bynajmniej

pozdrawiam
dyziudar
Posty:12
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: W Dani Polska firma a podatki i place

26 lis 2008 01:24

bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: W Dani Polska firma a podatki i place

27 lis 2008 23:17

nie do konca bym sie z tym zgodzil-a w sytuacji gdy angielska firma ma polskich podwykonawcow na dunskim rynku tez wszyscy musza sie zglosic do SkAT???????
dyziudar
Posty:12
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: W Dani Polska firma a podatki i place

28 lis 2008 01:50

to nie jest wazne dla kogo robi firma polska, czy dla firmy angielskiej, dunskiej, szwedzkiej lub wloskiej... zgodnie z polskimi przepisami podatkowymi (pod takie podlegaja polskie firmy) jezeli swiadcza uslugi zwiazane z nieruchomoscia polozona w Danii musza zarejestrowac sie dla potrzeb podatku VAT w Danii i odprowadzac tutaj MOMS (VAT)... podstawe prawna masz w poscie powyzej
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: W Dani Polska firma a podatki i place

28 lis 2008 14:30

ale jak firma nie jest VAT-owcem to jaki ja VaT mam tu placic? mialem kontrole okolo 7 miesiecy temu ze SKAT i nikt mi do tej pory nic nie mowi-bardzo niejasne sa te sprawy podatkowe
korzystam z pomocy eksperta ktory od 25 lat prowadzi podatki na terenie calej UE duzym firmom
on podpisal sie pod moimi rozliczeniami i wzial cala odpowiedzialnosc na siebie
dyziudar
Posty:12
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: W Dani Polska firma a podatki i place

28 lis 2008 14:38

kolejne pytania powstaja
dleczego firmy polskie nie placa zadnych podatkow w anglii jezeli wykonuja tam prace?
sa jedynie w obrocie CIS zarejestrowane
czyli ja jako spolka cywilna zarejestrowana w Anglii rozliczana tam od 2 lat nie placaca Vat-u powinienem placic moms w Danii??
dyziudar
Posty:12
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: W Dani Polska firma a podatki i place

29 lis 2008 01:53

co do podatku VAT to kazdy kraj ma inne progi wejscia w VAT... z tego co pamietam to jest on bardzo maly... ok 20-30 tys dkk (moge sie mylic)...

zgodnie z art. 9(2)(a) Szostej Dyrektywy za miejsce swiadczenia uslug zwiazanych z nieruchomosciami uwaza sie miejsce polozenia nieruchomosci

Na podstawie Szostej Dyrektywy wszystkie panstwa UE powinny stworzyc swoje ustawy VAT... jezeli jest zgodnosc ustawy VAT z Dyrektywa 6 to wowczas stosuje sie dana ustawe, natomiast jezeli jest niezgodnosc to wowczas stosuje sie Dyrektywe 6... z praktyki wiem, ze w Polsce nie stosuje sie przepisow Dyrektywy 6 (jezeli sa rozbieznosci) na poziomie urzedow... dopiero stosuje sie ja na poziomie sadow, jezeli podatnik umiesci odwolanie do dyrektywy w skardze do sadu administracyjnego.

to czy zarejestrujesz sie tutaj i bedziesz odprowadzal MOMS nie interesuje angielskiego IR, to powinno interesowac dunski SKAT... po przekroczeniu kwoty o ktorej pisalem powyzej powinienes sie zarejestrowac w Danii i odprowadzac MOMS... ale jak pisales, miales kontrole ze SKAT i oni Tobie nic nie mowili... wiec sam juz nie wiem... moze pogadaj z tym swoim ekspertem i zapytaj sie o ten art. 9 Szostej Dyrektywy
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: W Dani Polska firma a podatki i place

01 gru 2008 19:40

jestem w trakcie rozmow-dzieki za informacje
dyziudar
Posty:12
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości