pozwolenie na pobyt i prace jaki formularz

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
pozwolenie na pobyt i prace jaki formularz

28 kwie 2008 22:20

jestem w danii u narzyczonego i chcialabym dostac pozwolenie jaki druczek mam wypełnic
renia
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: pozwolenie na pobyt i prace jaki formularz

01 maja 2008 11:02

Wydaje mi sie ze powinnas miec najpierw prace, bo to wlasnie na jej podstawie dostaniesz pozwolenie na prace i pobyt. A papiery do wypelnienia dostaniesz na policji.
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa." - Alfons Toussenel
Awatar użytkownika
sandemo
Posty:21
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Århus

Re: pozwolenie na pobyt i prace jaki formularz

01 maja 2008 18:42

Aby dostać pozwolenie to musicie być małżeństwem lub wykazać że jesteście w wolnym związku (konkubinat). W Polsce nie istnieje coś takiego jak konkubinat więc nie będziecie mieli potwierdzenia z urzędu, a takie jest wymagane przy składaniu papierów.
Pozostaje znaleźć pracę i starać się o pozwolenie. Bez umowy o pracę lub info że potencjalny pracodawca Cię zatrudni nie ma szans na dostanie pozwolenia.
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: pozwolenie na pobyt i prace jaki formularz

02 maja 2008 13:28

Od maja tego roku nie jest już potrzebne POZWOLENIE NA POBYT!!
slaban
Posty:62
Rejestracja:01 sty 1970 02:33

Re: pozwolenie na pobyt i prace jaki formularz

02 maja 2008 23:27

"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa." - Alfons Toussenel
Awatar użytkownika
sandemo
Posty:21
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Århus

Re: pozwolenie na pobyt i prace jaki formularz

03 maja 2008 08:18

Dowiedziałem się tego od pracodawcy żadnych innych informacji nie znalazłem na ten temat
slaban
Posty:62
Rejestracja:01 sty 1970 02:33

Re: pozwolenie na pobyt i prace jaki formularz

03 maja 2008 17:20

Witam,
slaban ma racje ale tak nie do konca... mozna to przeczytac tutaj (po angielsku) http://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_t ... states.htm

Jeszcze sie z tym nie zapoznalem poniewaz nie mam czasu ale z tego co widzialem to są dwa typy...
1. nie trzeba składać podania na pozwolenie na prace i pobyt w Urzędzie Imigracyjnym... ale trzeba złożyć wniosek o potwierdzenie pobytu w Regional State Administration.
2. trzeba składać podanie w Urzędzie Imigracyjnym na pozwolenie na prace i pobyt.

NIE trzeba składać podania jeżeli Twoja umowa jest związana ze zbiorowymi porozumieniami. Wydaje mi się że chodzi tutaj o porozumienia między związkami pracodawców i pracowników. Ale jak pisałem wcześniej nie mam czasu na dokładne przeczytanie tego teraz.

Pozdrawiam
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: pozwolenie na pobyt i prace jaki formularz

26 cze 2008 15:47

A co z żoną i dzieckiem?Czy mój mąż musi składać papiery na pozwolenie dla nas ?
hela
Posty:18
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: pozwolenie na pobyt i prace jaki formularz

26 cze 2008 16:37

Mąż nie... żona musi złożyć papiery... nie wiem teraz jak to wygląda... moja żona składała w zeszłym roku papiery w Urzędzie Imigracyjnym... to się nazywa łączenie rodzin (family reunification, po duńsku to chyba "Familiesammenføring")... jednakże teraz po nowych przepisach to będzie chyba się załatwiało w Regionalnej Administracji Państwowej... oczywiscie można również w Polsce przez Ambasadę Danii.
bez podpisu...
Awatar użytkownika
misio_99
Posty:501
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Re: pozwolenie na pobyt i prace jaki formularz

26 cze 2008 17:57

Dzięki wielkie za odpowiedz a gdzie znajde adres Regionalnej Administracji Państwowej - (w Kopenhadze lub okolicy?)
hela
Posty:18
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości