Większy podatek?

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Większy podatek?

07 sty 2009 15:26

Witam, słyszalam niedawno od mojego pracodawcy że jeżeli będę pracowała za dużo godzin to zostanie mi policzony wiekszy podatek. Moje pytanie brzmi czy to prawda jeśli w jednej pracy pracuje się 30 godzin a w drugiej teoretycznie 7 a w praktyce więcej i od ilu godzin skat moze mi policzyc wiekszy podatek i czy informacje o ilości godzin bierze on z umowy?bo na umowie nie mam rzeczywistej liczby godzin- sa one ruchome. Będę bardzo wdzięczna za informacje. Pozdrawiam serdecznie :)
Lena
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Większy podatek?

07 sty 2009 18:37

Naturalnie, ze od dodatkowych godzin, bedziesz placic wiekszy podatek. Jezeli np. w ub. roku zarobilas za wiecej godzin, niz to zostalo podane do SKAT'u, to na koniec roku widza ile zarobilas (dane sa od pracodawcy) i od tej sumy wyrównaja Ci podatek. Moze to byc na plus lub minus, zalezy to tez od transportu, oplaty na ewt. zwiazki zawodowe.
Dlatego tez waznym jest, aby zaraz po swiadomosci o tym, ze bedzie sie mialo wiecej godzin lub wiecej zarobku na godz/miesiecznie, nalezy pójsc do SKAT'u i zmienic procent podatkowy.
Wtedy to, na wiosne nie bedzie lamentu, ze SKAT zabral "swoje".
:)
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości