sposób na kolejne 8% podatku

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
sposób na kolejne 8% podatku

14 sty 2009 18:42

Prześledziłam chyba prawie wszystkie posty odnośnie 8% podatku, ale nie znalazłam odpowiedzi na następujące pytanie.
Jeśli pracowałam w Danii przez 3 miesiące, uznając to za pracę sezonową i zamierzam wrócic do Polski na jakiś czas, to czy jeśli wróce potem do Danii w celu podjęcia ponownej pracy na czas określony (krótszy niż 1 rok), przysługuje mi w dalszym ciągu podatek 8%, czy też czas gra na mają niekorzyśc i miesiące mojej nieobecności w Danii wliczają się do okresu 1 roku, licząc od dnia podjęcia pierwszej pracy, w którym opisany podatek przysługuje mi bezwzględnie. :?:

Podsumowując,chciałabym się dowiedziec czy 8% przysługuje przez 1 rok ciągłej pracy, czy np. przez 3 kolejne lata, w których suma miesięcy pracy w Danii wynosi 24?? :?: troszkę chyba namotałam :oops:
ania82
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: sposób na kolejne 8% podatku

15 sty 2009 10:05

Wracajac do Polski pamietaj, ze od 1 maja 2009 przestaje obowiazywac tzw.østaftale i duzym znakiem zapytania jest, co bedzie z ulgami jakie polacy otrzymuja!
Wyjezdzajac do Polski informujesz o tym skat i przyjezdzajac kolejny raz zalatwiasz wszystkie formalnosci od nowa.Tak jakbys przyjechala tu pierwszy raz.Liczy sie okres przepracowny w Danii od momentu przyjazdu.
zajac
Posty:235
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: sposób na kolejne 8% podatku

16 sty 2009 12:44

Ale wprowadzacie ludzi w błąd.Pracując w Danii do 3 mies. załatwiasz tylko skat i konto w banku,to zostaje ci na cale życie jak nie zlikwidujesz.Jeżeli chcesz pracować dłużej niż 3 mies. załatwiasz pozwolenie na prace i pobyt w Danii,które teraz wydaje się na czas póki będziesz mieszkać w unii europejskiej(przy wyjeździe do USA lub Rosji itd. na stale tracisz te prawa).Co do ulg podatkowych to pewnie dowiesz się w skacie w momencie przyjazdu z powrotem do Danii,bo przepisy często się zmieniają i urzędnicy sami gubią się w nich,i robią to co maja na dzień w którym do nich zgłaszamy się.Pozdrawiam
skat
Posty:90
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości