Deklaracja podatkowa od towarów i usług VAT

Porady na tematy warunków i zasad pracy w Danii, podatków itp. oraz wasze komentarze na temat firm. BEZ OGŁOSZEŃ!!!
Deklaracja podatkowa od towarów i usług VAT

25 maja 2008 10:55

Mam Pytanie, gdzie można zlaieść deklarację podatkową od towarów i usług, oraz ile wynosi okres rozliczeniowy (miesiąć, kwartał, półrocze czy też rok?) i kiedy się go składa.
W marcu otrzymałem ze SKAT-u Świadectwo Rejestracyjne mojej jednoosobowej firmy z datą rozpoczęcia działalności od stycznia. W tej chwili dowiedziałem się że muszę - jeśli nie prowadziłem żadnej działalności, złożyć deklarację wypełnioną "0" (zerową). Nie wiem skąd ją dostać i w jakim czasie należy ją składać.
Proszę o pomoc - mój e-mail han61@wp.pl
Pozdrawiam: han
han
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Deklaracja podatkowa od towarów i usług VAT

26 maja 2008 09:19

Prowadze jednoosobowa firme (gabinet lekarski). Wszystko zalatwia sie w Skacie. Co prawda lekarze sa zwolnieni z obowiazku momsu (VATu) - dlatego nie mam z tym doswiadczen. Mam natomiast namiar na tania ksiegowa. Jezeli jestes zainteresowany, napisz wiadomosc na priv.
Awatar użytkownika
slaww
Posty:103
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:Kopenhaga

Re: Deklaracja podatkowa od towarów i usług VAT

29 maja 2008 21:55

Małe firmy wypełniają kwartalnie - najlepiej przez internet :)
Jak dostałeś pisemko ze skatu to tam zdaje się jest napisane co ile musisz wypelnic deklaracje. Generalnie za dokumentami potwierdzajacymi rejestracje podaza list z kodem dostepu do tast selv i od razu wszystko przez internet można rozliczac.
Polecam też zapoznanie się ze stronką virk.dk i cvr.dk


Polsko-Duński słownik OnLine:

"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."
Awatar użytkownika
Willy
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Deklaracja podatkowa od towarów i usług VAT

07 lip 2008 20:30

co trzy misiesiace sie rozlicza, a deklaracje zero tez trzeba skladac bo inaczej sa naliczane dzienne odsetki i podatek tzw."ksiazkowy" trzeba plinowac tego.
magjusss
Posty:50
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Deklaracja podatkowa od towarów i usług VAT

07 lip 2008 22:11

dodam jeszcze, ze jesli zarabia sie ponizej 1 mln. kr. rocznie to rozliczenie moms'u (Vat) jest co pól roku. Zalezy tez to od formy firmy/dzialalnosci.
Ale lepiej bedzie jak dowiesz sie w Skat.
chili
Posty:308
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Deklaracja podatkowa od towarów i usług VAT

20 lip 2008 21:19

Dziękuję za przydatne informacje i przepraszam że z takim opóźnieniem, ale miałem kłopoty z dostępem do internetu.
Pozdrawiam - han.
han
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Praca i podatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości