ciąża

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
ciąża

22 maja 2009 08:46

witam ,zrobilam test i okazało sie ze jestem w ciazy ,chcialam sie dowiedziec jak tu w dani podchodza do tego ,bylam w szpitalu ,pytali mi sie w ktorym jestem tygodniu ja mowie ze zrobilam test i nie jestem pewna ,kazali mi pojsc do swojego lekarza wiec poszlam ,ten dał mi skierowanie do ginekologa .Pojechalam umowic sie na wizyte ,pani ktora mnie zapisywala zapytala sie czy chce miec robione usg ,co mnie zdziwilo .Wiem o takim przypadku tu w danii ,ze dziewczyna byla w ciazy i tylko raz miala usg i zadnych badan.Chcialam sie dowiedziec czy ktoras z was przechodzila ciaze i poród w dani i jak to wyglada ,czy rzeczywiscie nie robia badan i usg ,czy poprostu zostalam wprowadzona w błąd. :cry:
marta...
Posty:17
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ciąża

22 maja 2009 09:43

hej Marta :)
Ja przechodzilam koncowke ciazy i porod w Danii, co prawda usg mialam raz na sprawdzenie wod plodowych na koncowce ciazy, ale slyszalam ze jesli nie ma zagrozenia to nie robia usg czesto, czasem zdarza sie ze 2-3 razy i koniec :) ale wszystko bedzie w porzadku :) tak wogole to gratuluje :) skad jestes i ile latek ? :) pozdrawiam
zyrafffkaaa
Posty:10
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ciąża

22 maja 2009 10:12

hej ,mieszkam we frederikssund ,mam 27 l. Dziekuje ,tylko ze mnie to troche martwi z tego co wiem to w Polsce co 2 tyg chodzi sie na badania krwi i moczu ,a tu juz sama nie wiem czy robia takie badania ,tak sobie mysle ,ze moze powiem im iz mnie to martwi i czy czesciej mozna robic usg (mozliwe ze prywatnie) ,zastanawiam sie czy wogole powie mi kiedy bedzie rozwiązanie ciąży :| Pozdrawiam !
marta...
Posty:17
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ciąża

22 maja 2009 12:23

Witaj,ja jestem w końcówce ciąży.
Trzeba się zgłosić do lekarza rodzinnego,tam wypełniają mnóstwo papierków.Dostajesz plan ciąży tzn.wykaz badań,wizyt u położnej itp. z podziałem na tygodnie ciąży.
Jeżeli po pierwszym badaniu krwi i moczu nic złego nie wyszło to zapewne często Ci ich nie będą robić ale to się możę zmienić,jeżeli będziesz odczuwać ból np.pęcherza (miałam dwa razy antybiotyk na bakterie w moczu).
Co do usg to ja jestem szczególnym przypadkiem i wizytę u ginekologa (wraz z usg) miałam co miesiąc,teraz co dwa tygodnie.Oczywiście wszystko to z ubezpieczenia.Nawet w szpitalu leżałam i ktg mi robili.
I nie spodziewaj się badania wewnętrznego.Raz na moją wyraźną proźbę zrobiono mi usg dowcipne aby sprawdzić szyjkę ale o "grzebaniu" w środku nie ma mowy.

Nie martw się na zapas.Taki mają system i widocznie się sprawdza,skoro naród jeszcze nie wyginął :D To polska (wyłącznie prywatna bo o państwowej szkoda pisać :x ) służba zdrowia tak nas rozpieściła dlatego wydaje się to nam nieco dziwne,rodzaj zaniedbania.
Trzymaj się i życzę bezproblemowej ciąży.
anha
Posty:8
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ciąża

27 maja 2009 20:06

Hej Marta!! Ja zrobiłam test ciążowy potem udałam sie do mojego lekarza rodzinnego który stwierdził że nie może nic zrobić póki nie będzie miał dokładnej...co do dnia informacji w którym tygodniu ciąży jestem...żadnego pobrania krwi ani moczu..U ginekologa miałam wizyte dopiero po dwóch tyg. Zrobiono mi badanie usg,powiedziano mi w którym tygodniu ciąży jestem i kiedy będe rodziła.Z wiadomością który to tydzien udałam się ponownie do mojego lekarza który stwierdził,że będzie miał czas dopiero za dwa tyg. Tak więc jestem w tej chwili w 10 tyg i 4 dni w ciąży a nie mam żadnych badań zrobionych..wiem że między 11 a 13 tygodniem ciąży należy zrobić badania czy dziecko jest zdrowe a moja doktorowa stwierdziła że wszystko w swoim czasie.Oby tylko w szpitalu mieli wolny termin..Zyczę Ci wszystkiego dobrego...Pozdrawiam
monaka76
Posty:6
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ciąża

30 maja 2009 09:55

Przechodzilam w Danii całą ciąże.Dla mnie tez na poczatku bylo wielkim szokiem ze nie robia tyle badan.Ciągle się martwilam ze cos jest nie tak,ze powinni mi zrobic to czy tamto.Jesli cos sie bedzie dzialo mozecie byc pewne zrobia wam dodatkowe badania.Urodzilam w Danii zdrową córeczkę, w Polsce mimo tak dokładnych badan i wizyt co dwa tygodnie, nie udalo mi się donosic dwóch ciąż.Pozdrawiam
evamuller
Posty:14
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ciąża

01 lis 2009 19:54

Witam, jestem w 11 tygodniu ciazy, pojechalam do polski na urlop zrobilam sobie badania i USG, teraz jestem w Danii i sama nie wiem co mam robic...musze zalozyc zolta karte sobie ale nie bede sie rozpisywala juz tak tylko chce zadc pytanie :) otoz wybierajac sie do lekarza to musze znac jezyk dunski? jak ja sie dogadam z lekarzem? na innym poscie czytalam ze mozna jakiegos tlumacza zamowic ale nie wiem na czym to polega sama nie wiem jak tu ciaza cala przebiega do jakiego szpitala sie wybrac czy oni sami wybieraja mi? i jeszcze jedno pytanie...czy po urodzeniu dziecka przysluguje mi polozna? i cz ona po dunski mowi? ja po dunsku nie mowie wcale, no a po angielsku tylko podstawy :( bardzo prosze kogokolwiek o odpowiedz.Pozdrawiam
magdaxxs
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ciąża

02 lis 2009 13:02

hej,ja przechodziłam końcówke ciąży oraz poród w Danii.I co do wizyty u lekarza to przy rejestracji musisz poprosić o tłumacza(nie zawsze przychodzą,mnie zdarzyło się to dwa razy).Jeżeli chodzi o położną,mnie pytali o to w szpitalu po porodzie i tam zgłosiłam że chcę wizyty położnej ale z tłumaczem.Nawet podczas porodu miałam tłumaczkę,tę samą która była ze mną podczas wizyt w szpitalu.Pozdrawiam i życzę powodzenia :P
mondeo
Posty:9
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ciąża

02 lis 2009 17:23

Dziewczyno, nie masz zółtej karty, nie masz ubezpieczenia, nie mówisz w żadnym języku, jak Ty sobie ten okres ciąży wyobrażasz? Wróć do Polski. Tłumacz może nie dojechać na poród, mogą być komplikacje, może sie mnóstwo rzeczy wydarzyć, nie pojmuję, jak możesz tak ryzykować.

Swoją drogą, zastanawiam się, kiedy wreszcie Dania pójdzie po rozum do głowy i przestanie dawać tłumaczy tylko dlatego, że sie leniom nie chce języka uczyć. Ja nie mówię że od razu PD3, ale PD2 to każdy jest w stanie zdać, a nauka jest przecież za (niemal) darmo.
Socjopatia - zaburzenie osobowości podobne do psychopatii, przejawiające się nierespektowaniem podstawowych norm moralnych oraz wzorców zachowań w społeczeństwie, uwidaczniające się w wyraźnym braku przystosowania do życia w społeczeństwie.
socjopata
Posty:161
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:stolyca

Re: ciąża

02 lis 2009 18:13

Na żadnym zegarze swiata nie znajdziesz wskazówek do życia.
Awatar użytkownika
adamkar72
Posty:17
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości