rozwód ale gdzie?

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
rozwód ale gdzie?

26 maja 2009 09:23

Witam,mam pytanie,mąż ma obywatelstwo duńskie ale od lat mieszkamy w Polsce,tutaj urodziło się tez dziecko,mąż nas zostawił i chce się rozwieść,najpierw mielismy sprawe o alimenty,zaraz bedzie sprawa o ustalenie kontaktów itd,oczywiście wszystkie sprawy w Polsce bo tu mieszkamy ale mam pytanie czy pozew o rozwód może złożyć w Danii? mimo ze wszystkie sprawy są tutaj w Polsce?czy to ma jakies znaczenie?Gdzie będzie korzystniej dla mnie?oczywiscie chce bez orzeczenia o winie i dlatego może woli tutaj w danii na miejscu,ale z tego co wiem wg prawa powinno być tam gdzie przebywa czyli w Polsce
enigma
Posty:28
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: rozwód ale gdzie?

27 maja 2009 17:57

Tam,gdzie zawarty ale moze byc w Polsce jesli zostal w Polsce zarejesrtowany-trzeba przeprowadzic w obu krajach.Jezeli wina lezy po stronie meza to i tu i tu bedzie uwzgledniona,w Danii zazadaj tlumacza jesli nie mowisz po dunsku.A najlepiej nie zgadzaj sie na rozwod-wtedy bedzie musial wziac wine na siebie jesli mu zalezy na rozwodzie.
BBB
Posty:52
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 428 gości