pół etatu a macieżyńskie

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
pół etatu a macieżyńskie

21 cze 2010 16:50

Witam, mam pytanko odnośnie urlopu macierzyńskiego w mojej sytuacji. Jestem zatrudniona w firmie sprzątającej w wymiarze 20h tygodniowo, pracuję od października ubiegłego roku więc teraz mi mija mi 9 miesiąc pracy. Umowę mam do końca września. Z tego co przeczytałam w innych postach wynika że trzeba mieć przepracowane 13 tygodni i 120h. Moje pytanie brzmi: czy te 120h ma być wypracowane miesięcznie czy w ciągu tych 13 tygodni bo jeżeli miesięcznie czy to oznacza że mi się taki zasiłek nie należy czy po prostu musze mieć wtedy wypracowany dłuższy okres czasu?
Sofi
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: pół etatu a macieżyńskie

21 cze 2010 21:57

...Barselsdagpenge som lønmodtager

Som lønmodtager har du som udgangspunkt ret til barselsdagpenge. Du skal dog, inden du går på orlov, have været tilknyttet arbejdsmarkedet i mindst 13 uger. Og i denne periode skal du have arbejdet i mindst 120 timer.

Dagpengesatsen under barsel beregnes på grundlag af din timeløn og dit timeantal. Du kan kontakte din kommune, hvis du er i tvivl eller har spørgsmål om, hvordan dine dagpenge bliver beregnet...

Musisz pracowac co najmniej 13 tygodni i w ciagu tych 13 tygodni musisz miec przepracowane co najmniej 120 godzin.
Kwota zasilku bedzie zalezna od twojej stawki godzinowej i ilosci godzin.

Najlepiej skontaktowac sie z komuna, oni oblicza i odpowiedza na wszystkie pytania.

https://www.borger.dk/Emner/familie-og- ... orlov.aspx

Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego :-)
niamniam
Posty:286
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości