Szkoła podstawowa w Danii(Kopenhaga)!!!

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
Szkoła podstawowa w Danii(Kopenhaga)!!!

30 sty 2011 17:12

Witam
Za 3-4 miesiące przyjeżdzam razem ze swoją 5 letnią córką do Danii i mamy zamiar zamieszkać w Kopenhadze. Chciałam ją zapisac do zerówki w szkole, czy Ktoś z Was zna szkołe godną polecenia,do której sam/a posyłasz własną pociechę i Jesteście zadowoleni. Zależy mi na szkole do której uczeszczają polskie dzieci, gdzie odbywają się dodatkowe zajęcia z jęz.duńskiego.
Mam również pytanie jak wygląda cała procedura, gdy chcę zapisać dziecko do szkoły. Jakie dokumenty są wymagane itd.
Za wszelkie informacje z góry dziękuję:)
kontakt:fiolka190@wp.pl
gg:4334095
gorzka83
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Szkoła podstawowa w Danii(Kopenhaga)!!!

31 sty 2011 13:56

Najpierw zalatw, prace i formalnosci zwiazane z pobytem.
W Danii tak jak w Polsce istnieje rejonizacja co do wyboru szkoly.
Poza tym sa prywatne szkoly, ale za nie sama placisz!
zajac
Posty:235
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Szkoła podstawowa w Danii(Kopenhaga)!!!

31 sty 2011 16:32

Zajac, owszem, placi sie za prywatna szkole, ale przeciez nie calosc, gmina doplaca lwia czesc. Tyle, ze na miejsce w takiej szkole sie pare lat czeka (doswiadczenia z Kopenhagi).
Autorko, Twoja corka najpierw zostanie umieszczona w klasie miedzynarodowej, bo musi sie nauczyc dunskiego, zanim zacznie szkole. Polska szkola funkcjonuje przy ambasadzie w Hellerup i otwarta jest raz w tygodniu, w sobote.
Socjopatia - zaburzenie osobowości podobne do psychopatii, przejawiające się nierespektowaniem podstawowych norm moralnych oraz wzorców zachowań w społeczeństwie, uwidaczniające się w wyraźnym braku przystosowania do życia w społeczeństwie.
socjopata
Posty:161
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:stolyca

Re: Szkoła podstawowa w Danii(Kopenhaga)!!!

16 mar 2011 20:34

Niech mi ktoś wytłumaczy bo nie rozumiem. Żeby dziecko poszło do szkoły trzeba mieć pracę i pozwolenie na pobyt ?? W Danii nie ma obowiązku szkolnego ?? Mój mąż ma pozwolenie na pobyt i pracę ja nie i też zamierzam wyjechać z dziećmi do niego.
ventii19
Posty:6
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Szkoła podstawowa w Danii(Kopenhaga)!!!

17 mar 2011 07:20

jest obowiazek nauki dla dzieci legalnie przebywajacych,
jezeli nie masz pozwolenia, nie istniejesz dla wiekszosci instytucji
Mozesz sie starac o pozwolenie na pobyt na zasadach laczenia rodzin.
Nie udzielam sie prywatnie.
varszafiak
Posty:281
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Lokalizacja:København

Re: Szkoła podstawowa w Danii(Kopenhaga)!!!

27 sie 2011 12:03

W Danii jest obowiazek nauki, ale nie obowiazek uczeszczania do szkoly. Niektorzy rodzice sami w domach ucza swoje dzieci (ze wzgledu na destrukcyjny wplyw srodowiska na dziecko), a potem dziecko idzie na egzaminy itd.
Szkoly katolickie w Danii sa dobre i na bardzo wysokim poziomie. Sami dunczycy posylaja swoje dzieci do tych szkol, mimo ze nie naleza do kosciola katolickiego. Ale to sa szkoly prywatne. Szkoly panstwowe sa natomiast na bardzo niskim poziomie i na podstwie przeprowadzanych badan sa bardzo krytykowane przez prase i telewizje dunska. Inne szkoly godne polecenia, ostatnio popularne u dunczykow to kristne friskoler (wolne szkoly chrzescijanskie, sterowane w duzej mierze przez rodzicow), ale to tez prywatne, z tym ze mozna sie starac o darmowe lub w czesci darmowe miejsce w szkole.
TJN
Posty:34
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Szkoła podstawowa w Danii(Kopenhaga)!!!

27 sie 2011 14:37

:D
...solidne fundamenty... :D
:D
niamniam
Posty:286
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Szkoła podstawowa w Danii(Kopenhaga)!!!

27 sie 2011 15:59

A co jest nie tak z solidnymi fundamentami? To wybor rodzicow wiec dlaczego podchodzisz krytycznie i wysmiewasz sie z innych norm i przekonan? Skoro szkoly te sa takie popularne w Danii, to widocznie ludziom to odpowiada, nawet ateistom. Czyzbys znowu chcial narzucac swoje zdanie innym? Takie uszczypliwe komentarzyki to brak szacunku dla innych.
TJN
Posty:34
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Szkoła podstawowa w Danii(Kopenhaga)!!!

06 mar 2012 14:41

jaki brak szacunku to ty zaatakowales pierwszy , gbur
kazuko
Posty:35
Rejestracja:01 sty 1970 02:00
Kontaktowanie:

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości