Jak wypracować urlop macierzyński?

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
Jak wypracować urlop macierzyński?

20 mar 2012 17:07

Witam
Mam pytanie odnośnie płatnego macierzyńskiego.
Na stronach kommuny jest napisane że aby dostać macierzyński należy spełnić warunek.... mieć przepracowane minimum 120 godzin w 13 tygodni przed przejściem na taki urlop.
Czyli mam termin na początek sierpnia... na macierzyński przechodzi się miesiąc prze terminem. A więc muszę przepracować 13 tygodni do początku lipca....czyli powiedzmy kwiecień , maj, czerwiec.

Moje pytanie jest następujące... ponieważ jestem vikarem i nie mam stałego kontraktu... jakim systemem mogę przepracować te godziny?
Załóżmy, że będę miała możliwość przepracować tylko te 120 godzin....czy mogę je wypracować w 3,5 tygodnia a resztę tych tygodni nie mieć pracy...czy też muszę przez te 13 tygodni być w pracy codziennie? Jeśli codziennie to w czasie tych 13 tyg musiałbym pracować minimum 2-3 godziny dziennie.
Czy jeśli przepracuje powiedzmy cały czerwiec ( i wypracuje te 120 godzin w tym czasie) czy będzie mi się należało macierzyńskie?

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Pozdrawiam.
czekolada
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Jak wypracować urlop macierzyński?

21 mar 2012 20:25

Nikt nie miał podobnej sytuacji?
Bardzo proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam!
czekolada
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Jak wypracować urlop macierzyński?

23 mar 2012 09:32

Hej
Dla wszystkich zainteresowanych, którzy też interesują się tym tematem i są w podobnej sytuacji jak ja.

A więc nie da się tego wypracować w szybszym czasie np. w 3-4 tygodnie.... teoretycznie musisz być codziennie w pracy...minimum 2 godziny dziennie, tak żeby uzbierało się 120 godzin przez 13 tygodni. Czyli musisz być na rynku pracy przez 13 tygodniu i udokumentować to:/

Pozdrawiam!
czekolada
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości