Ubezpieczenie zony i dziecka

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
Ubezpieczenie zony i dziecka

17 lip 2012 20:23

Witam pracuje w danii na umowe na czas nieokreslony, 5 miesiecy temu wzialem slub, moze ktos moze mi poradzic.
Otoz moja zona wraz z malym dzieckiem czesto bedzie do mnie przyjezdzac na okresy 2-3 tygodni kilka razy w roku, jak wiadomo nigdy nie wiadomo co sie przydarzy wiec moje pytanie czy zona i dziecko w razie czego moze korzystac z opieki medycznej z mojego ubezpieczenia? Jak to wogole wyglada, czy po prostu lepiej wykupic jakies ubezpieczenie?
Opcja zarejestrowania jej w danii i zoltej karty raczej odpada bo przyjezdza do danii polskim autem.
Jezeli ktos jest zorientowany jak to moze dzialac prosze o wskazowki.
Dziekuje i pozdrawiam Kamil
Vallin
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ubezpieczenie zony i dziecka

18 lip 2012 16:55

jesli zona nie pracuje mozesz jej zalatwic ubezpieczenie z dani ja tak mam czyli moja zona i dzieci sa na dunskim ubezpieczeniu,a dlatego ze ja pracuje w danii i tu place skladki.zglaszasz to w komunie dostajesz pismo idziesz w polsce do nfz i po wszystkim.wszystkie swiadczenia zdrowotne w polsce,danii sa oplacane z twoich skladek
ziolo1980
Posty:9
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ubezpieczenie zony i dziecka

18 lip 2012 22:19

o prosze a jak to dokladnie wyglada o co w komunie mam spytac? co to za pismo dokladnie ma byc? O jakies szczegoly moge spytac? Jednoczesnie dziekuje za pomoc
Vallin
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ubezpieczenie zony i dziecka

19 lip 2012 20:05

jak wyrabiales sobie zolta karte trzeba bylo nadmienic ze chcesz miec zone i dziecko na swoim ubezpieczeniu.dokladnie sie nie orientuje bo to wszystko zalatwiala mi ksiegowa ale wiem ze jest taka mozliwosc gdyz ja mam na swoim ubezpieczeniu zone i 2 dzieci.jesli chcesz moge ci wyslac jej numer
ziolo1980
Posty:9
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ubezpieczenie zony i dziecka

14 lis 2012 12:10

jak bedziesz w komunie pytaj o formularz E 109
leciej
Posty:11
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości