Zasiłek rodzinny na dziecko

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
Zasiłek rodzinny na dziecko

18 wrz 2012 19:35

Witam wszystkich.
Pracuję już w Danii około 1 roku jako pracownik tymczasowy-tj. płacę tylko 8% podatku.
Mam pytanie tego typu:
-czy należy mi się zasiłek rodzinny na dziecko które zostało z moją żoną w Polsce
-jeżeli tak,to w jaki sposób mogę go otrzymać(pracuję w okolicy Alborga)
pinki
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zasiłek rodzinny na dziecko

24 wrz 2012 13:55

Nie wiem jak to jest z pracownikiem tymczasowym!!!, mój mąż pracował w Danii (umowa na rok, później na stałe) a ja z dzieckiem mieszkałam w PL i dostaliśmy rodzinne w Danii.
Z tego co pamiętam musisz mieć: akt urodzenia dziecka-kopia, imienne zaświadczenie że ani Ty ani Twoja żona nie pobieracie zasiłku rodzinnego w PL-ten dokument dostaniecie w Waszej gminie. Trzeba to przetłumaczyć np na angielski. Z tymi dokumentami musisz iść do kommuny i tam to załatwisz. A no i jeszcze umowa o pracę-Twoja.
Pozdrawiam:)
Sylwia
gacek5891
Posty:5
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zasiłek rodzinny na dziecko

25 wrz 2012 17:56

Dzięki wielkie za odpowiedź.
pinki
Posty:4
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zasiłek rodzinny na dziecko

23 paź 2012 11:09

Z tego co się dowiedziałem to od 1 października 2012 zmieniły się zasady dotyczące zasiłku rodzinnego. Już nie składa się wniosku w komunie tylko w urzędzie, który nazywa się Udbetaling Danmark. Czy to prawda? Czy ktoś już składał tam podanie o rodzinne? Co jest potrzebne żeby złożyć, jakiś wniosek czy coś takiego?
piotrall
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Zasiłek rodzinny na dziecko

04 gru 2012 11:54

Z tego co się dowiedziałem to od 1 października 2012 zmieniły się zasady dotyczące zasiłku rodzinnego. Już nie składa się wniosku w komunie tylko w urzędzie, który nazywa się Udbetaling Danmark. Czy to prawda? Czy ktoś już składał tam podanie o rodzinne? Co jest potrzebne żeby złożyć, jakiś wniosek czy coś takiego?



Ponawiam pytanie, moze juz ktoś coś wie jak to zrobić. Moja rodzina mieszka w PL.
gor7
Posty:3
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości