ciąża w danii

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
ciąża w danii

02 lis 2012 19:30

Witam wszystkich!
Mieszkam w Danii od lipca 2011 i od tego momentu rowniez pracuje(caly czas w tej samej firmie).mieszkam tutaj z narzeczonym i wlasnie dowiedzielismy sie ze byc moze bedziemy rodzicami :shock: .problem polega na tym,ze moja umowa o prace konczy sie w ostatnim dniu stycznia 2013.dodam ze pracodawca obiecal mi wczesniej,ze umowe przedłuzy na czas nieokreslony,ale o ciazy jeszcze nic nie wie. chce go poinformowac jak najszybciej(po wizycie u lekarza,ktory stwierdzi ze na pewno jestem w ciazy) bo chce byc w stosunku do niego fair.czy ktos byl w podobnej sytuacji?czy w takiej sytuacji pracodawca moze mnie zwolnic?czy naleza mi sie jakies pieniadze jako samotnej matce?bede bardzo wdzieczna za pomoc:) pozdrawiam!!
nataliab
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ciąża w danii

07 lis 2012 00:54

Ale jak ma pani dostać zasiłek jako samotna matka jak pani nią nie jest?
Pracodawca nie może panią zwolnić - pod warunkami ciąży. Pani szef może poprostu nie przedłużyć kontraktu, bo będzie wiedział ze pani jest w ciąży i będzie pani musiała iść na macierzyńskie. I nie będzie miał wtedy żadnej korzyści.

Jak pani ma a-kasę to lepiej, a jak nie to trzeba będzie iść do komuny się zgłosić, i dowiedzieć czy należy kontanthjælp (zasiłek-komunalny)

:)
Natii89
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 425 gości