Prosze o pomoc!

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
Prosze o pomoc!

06 lis 2012 13:22

Nie orientuje sie jeszcze w dunskiej rzeczywistosci...mam pytanie...od 3 miesiecy mieszkam z moim partnerem w Danii(on tu pracuje legalnie od kilku lat)jestem osoba bezrobotna i chodzi mi o to czy moj partner moze(mimo, ze nie mamy jeszcze slubu)dopisac mnie do swojego dunskiego ubezpieczenia tak, zebym w razie czego mogla korzystac z opieki zdrowotnej?Jesli to mozliwe to prosze...napiszcie gdzie powinnismy sie udac..jakie dokumenty sa niezbedne do zalatwienia tej sprawy?Bardzo mnie to meczy i bede ogromnie wdzieczna za wszelka pomoc!
alina74
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Prosze o pomoc!

06 lis 2012 15:08

Masz tu konczacy sie status turystki (wiec jeszcze polskie ubezpieczenie), po slubie (gdy maz bedzie cie mogl utrzymac) albo jeszcze lepiej jak znajdziesz prace, to dostaniesz zolta karte (ubezpieczenie). Zdaj sobie sprawe z tego, ze Dania to juz nie kraj latwowiernych idiotow; kazdy z tu pracujacych "nowych" sprowadzalby sobie narzeczona itp. na leczenia, a jak ma duze serce i energie to nawet "nowizne" co pol roku, to jest niemozliwe.
restore
Posty:84
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości