Ciąża w DK - aktualizacja

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
Ciąża w DK - aktualizacja

10 paź 2013 18:18

Witam serdecznie :)
Od trzech tygodni mieszkam w Danii. Pod koniec września otrzymałam swój pierwszy kontrakt, w którym jest zapis, że obowiązuje mnie okres próbny 3 miesięcy. Dodam, że póki co jest to kontrakt na 40 godzin w miesiącu.
Nie chcę być źle odebrana... ale
Jestem świeżoupieczoną mężatką. Dwa miesiące temu pobraliśmy się po prawie dziewięcioletnim związku... i będąc w PL planowaliśmy potomka zaraz po ślubie. Nasze losy potoczyły się tak, że wylądowaliśmy w nowym kraju, nowym otoczeniu... które owszem daje ciekawe perspektywy ale pozostawia również wiele niewiadomych.
Moje wątpliwości dotyczą zwłaszcza ciąży w Danii. Nie ukrywam, że chciałabym zająć się powiększeniem rodziny najszybciej, jak to będzie możliwe ;) Problem w tym, że kompletnie nie wiem co i jak..
Co jeśli zajdę w ciążę jeszcze podczas okresu próbnego? Rozumiem, że pracodawca może po prostu mi nie przedłużyć kontraktu. Czy w związku z tym będą należały mi się jakiekolwiek świadczenia?
Jak byłoby najkorzystniej zaplanować to wszystko? Nie chciałabym, żeby utrzymanie rodziny spadło tylko na mojego męża.
Pomożecie? Podpowiecie?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i informacje :)

Ah! Słyszałam jeszcze o akassa (jakkolwiek się to pisze ;) ) Jednak znajoma powiedziała mi, że muszę przepracować prawie 2000 godzin, żeby należały mi się jakieś wypłaty... a przy moim kontrakcie to jakieś 4 lata :shock: ..... a wiem na pewno, że tyle nie wytrzymam :)
Jak to z tym jest?
Olgietka
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ciąża w DK - aktualizacja

07 lis 2013 20:32

Witam, Poczytaj w poradniku z ambasady, tam są wszelkie informacje/ http://copenhagen.trade.gov.pl/pl/przew ... Danii.html

na dole jest poradnik w pdf :)
laura797
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Ciąża w DK - aktualizacja

17 gru 2013 22:15

Witam wszystkich prosze o pomoc oboje z mezem przyjechalismy do danii okolo 8 misiecy temu. Prqcowalismy i na tej podstawie dostalismy cpr ale bez adresu teraz jestem w trzecim miesiacu ciazy w piotek ide na usg nie do lekarza rodzinnego ale do czerwonego krzyza pacowalismy okolo 1.5 miesiaca i prace stracilismy i niewiem co dalej czy panstwo nam jakos pomoze by zostac w dani i tu rodzic jestesmy bezdomni i bezrobotni co mamy robic do pl tez nie mamy po co wracac prosze o wszystkie informacje na ten temat poniewaz samej ciezko mi cokolwiek znalesc w necie
annakrystian
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 424 gości