Trochę inne życie w Danii...

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
Trochę inne życie w Danii...

21 sty 2014 00:47

Witam serdecznie...

Jestem osobą niepełnosprawną (głęboki niedosłuch obustronny) od 3 roku życia. Jestem na ostatnim roku magisterki informatyki na UMK w Toruniu.
Chciałbym przenieść się z rodziną (żona i dwójka dzieci) na stałe do Danii. Mam w związku z tym kilka pytań.

Znalazłem przepisy, które mówią, że aby obcokrajowiec uzyskał rentę w Danii musi przebywać tam bez przerwy 10 lat.

1. Jakie są szanse, że taką rentę otrzymam?
2. Jak wygląda życie osób które mają podobne schorzenia w Danii?
3. Czy z takiej renty da się tam wyżyć?
4. Jak "przetrwać" te 10 lat?
5. Jak wygląda zdobycie pracy przez takie osoby?

Proszę o pomoc.
ArthurNeo
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: Trochę inne życie w Danii...

13 lut 2014 20:12

Nie jest to w porządku... przyjeżdżać do Danii ,,dla renty", bo takiej renty nie dostaniesz od pierwszego dnia pobytu i za nic. Nikt nie chciałby przyjmować do siebie nowego obywatela, którego trzeba utrzymywać:/ żeby w ogóle legalnie tu żyć, trzeba mieć pozwolenie na pobyt a takie dostaje się mając pracę lub w ramach łączenia rodzin. Skoro skończyłeś studia to jesteś zdolny do wykonywania pracy w swoim zawodzie i takiej też poszukuj... Z tego co się orientuję to w Danii nie ma czegoś takiego jak odpowiednik polskiej renty , a chorobowe które można dostać na określony czas lub nieokreślony. Jeśli znasz dobrze język angielski to raczej nie będziesz miał problemu ze znalezieniem pracy, a przynajmniej jakieś szanse są.
beci
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 429 gości