ZASILEK RODZINNY

Porady, dyskusje na temat.BEZ OGŁOSZEŃ
ZASILEK RODZINNY

09 paź 2014 13:40

Witam. Mam wielka prośbę aby ktoś mi doradzil w sprawie rodzinnego. Czytalam bardzo dużo blogów i innych forum ale nie znalazlam odpowiedzi. Mój maz pracuje w Danii od dwóch lat a ja z dziećmi przyjechalismy w styczniu tego roku. Zlozylismy dokumenty o Cpr i po 11 tygodniach przyszla odpowiedz ze mamy zglosic się do gminy. Cpr nie przyszedl od razu, nie wiem dlaczego, zapytalismy się wiec o rodzinne dla dzieci ale dali nam tylko wizytówkę Border.dk. Lecz tam nie ma żadnych formularzy do wydrukowania tylko w sumie nie istotne informację. Moje pytanie brzmi: czy skladajac o numer cpr i zameldowanie mnie i dzieci rodzinne przyznawane jest automatycznie??? Z gory dziękuje wszystkim za pomoc i udzielenie informacji. Pozdrawiam. Anna
leszek-stefanin
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ZASILEK RODZINNY

10 paź 2014 19:07

witam zadz pod ten numer i popros o pomoc 28121954
menttos123
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ZASILEK RODZINNY

10 paź 2014 21:27

Dzwonilam juz pod trzy numeru które otrzymalam od urzędu ale nikt nie odbiera. Widocznie mialam pecha. Tyle osób jest na portalu no ale jakoś nikt nie potrafi pomoc czy udzielić informacji. Jednak przyslowie w Danii się sprawdza ze Polak- Polakowi nie potrafi pomoc bo jeden moglby mieć lepiej od drugiego. Ale tobie bardzo dziękuje za u dzielenie informacji, na pewno zadzwonie. Pozdrawiam
leszek-stefanin
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ZASILEK RODZINNY

28 paź 2014 22:04

Jezeli ktokolwiek miałby podobny problem jak mój doradzam: Nie sluchac ludzi bo co druga osoba wie lepiej tylko ze nie prawdę. Jak ktos nie popyta sam niczego sie nie dowie a inni tylko wpedzaja człowieka w blad. Takze odpowiadam na swój problem który umiescilam powyżej. Jezeli jeden z małżonków pracuje w Danii a po pewnym czasie dojeżdża do tej osoby rodzina np zona z dziecmi, rejestrując sie na legalny pobyt w Danii (osobiście) rodzinne przyznawane jest automatycznie i nie trzeba nigdzie dzwonić ani jeździć. Wyplata rodzinnego wpływa na konto matki (tylko matki, chyba ze ktos jest samotnie wychowywujacym ojcem),takze trzeba założyć konto w banku (uprzedzając w banku ze ma być to Nem-konto) badz dopisać sie do konta malzonka lub małżonki. W systemie Udbetaling Danmmark (czyli instytut zajmujacy sie zasilkami)jest sie widocznym po okolo 2 dniach. Nastepnie rodzinne wpływa na konto. Oczywiście szybciej otrzymuje się pismo z informacja o wysokości oraz wyplacie danego świadczenia. Wysokość jest uzależniona od zarobków a takze od tego jak długo przebywa sie w Danii. Co rok procenty wzrastają do maksimum czyli 100%. Mam nadzieje ze pomoglam chociazby w jednym procencie osobom które maja badz będą miały podobny problem. Pozdrawiam
leszek-stefanin
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ZASILEK RODZINNY

04 lis 2014 15:58

Dzięki wielkie. Mam podobną sytuację i gubię się we wszystkich tych formalnościach. Mój mąż pracuje tu już 8 miesięcy i teraz sprowadził mnie i córkę do siebie, mamy już CPR nadany i żółte karty. Przyszło jakieś pismo (oczywiście po duńsku... i nie wiem o co w nim chodzi) odnośnie NemKonto. To wystarczy że założę konto w banku i dostanę rodzinne czy co mam zrobić?
wariat
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ZASILEK RODZINNY

04 lis 2014 21:55

Tak, wystarczy zalozyc konto w banku i powiedzieć ze ma ono być Nem Kontem. Bądź ( jeżeli maz ma konto w duńskim banku) wystarczy dopisać się do jego konta. Będziecie mieli wspólne konto i oczywiście mniejsza ilość formalności. W tym piśmie chodzi o to ze trzeba posiadać Nem Konto ( tzn zwykle konto w banku) aby wszystkie oddzialy typu Udbetaling Danmark czy Skat widzieli ciebie w systemie. Jeżeli będziesz miala juz konto to rodzinne wplynie automatycznie. Pamiętaj ze jest ono wyplacane co 3 miesiące. Teraz wyplata jest 20 stycznia. Pozdrawia gorąco
leszek-stefanin
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ZASILEK RODZINNY

05 lis 2014 09:29

Dziękuję ślicznie :)
wariat
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ZASILEK RODZINNY

05 lis 2014 12:28

Proszę bardzo. Cala przyjemność po mojej stronie, ze moglam pomoc. W razie jakich kolwiek pytań proszę smialo pisać. Pozdrawiam
leszek-stefanin
Posty:7
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ZASILEK RODZINNY

25 kwie 2015 07:31

Nastepnie rodzinne wpływa na konto. Oczywiście szybciej otrzymuje się pismo z informacja o wysokości oraz wyplacie danego świadczenia. Wysokość jest uzależniona od zarobków a takze od tego jak długo przebywa sie w Danii. Co rok procenty wzrastają do maksimum czyli 100%. Mam nadzieje ze pomoglam chociazby w jednym procencie osobom które maja badz będą miały podobny problem. Pozdrawiam..???
Get fast success in .
shapatan
Posty:1
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Re: ZASILEK RODZINNY

01 wrz 2015 21:55

Mój mąż pracuje tutaj a ja z dzieckiem chciałabym być z nim tutaj legalnie..to jak możemy uzykać pozwolenie na pobyt i żółtą kartę? Z góry dziękuję za odpowiedz.
Oluniunia04
Posty:2
Rejestracja:01 sty 1970 02:00

Wróć do „Rodzina/Zdrowie/Zasiłki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości